Vsetín v závěru zlomil odpor Benátek a bere tři body

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 29.12.2021

Poslední utkání kalendářního roku, v němž Valaši hostili Benátky, bylo až do 48. minuty bez gólu. Šance na otevření skóre měly oba celky, ale prim hráli gólmani. Úvodní branka padla ve vlastním oslabení z hole Davida Březiny, na což domácí navázali další přesnou trefou z individuální akce. Benátky snížily, ale Vsacané si body v domácím prostředí nenechali vzít. Fanoušci tak na závěr roku sledovali vyhrocené utkání s mnoha potyčkami, v němž nakonec Valaši urvali vítězství.

CHANCE LIGA - 32.kolo st 29.12.17:30
HC Benátky nad Jizerou
3:1(0:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 48. D. Březina (Ondračka), 51. Rob (J. Říha), 58. Jonák (Rob) – 53. Čederle (R. Duda). Rozhodčí: Jaroš, Marek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:39. Diváci: 1000. Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Beran – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Říha, Hryciow, Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk, Březina – Berger, Vlach, Zeman – Apolenář, Pitule, Klímek.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Aubrecht, Žůrek, Kovář, Kunst, Patzelt, Bukač – Daniel Špaček, Čederle, Duda – A. Dlouhý, Dušek, Pabiška – Wiencek, Jansa, Měchura – Vomáčka, Čermák, Kalaj.

První třetina se nesla v poklidné tempu. Po úvodním buly se do útočného pásma nejprve dostal domácí Vsetín, ten se tam však dlouho neudržel a hra se přesunula k Beranovi. Ačkoli se hostům z Benátek dařilo udržet kotouč na svých hokejkách, přes vsetínskou obranu se jim nedostávali. Až v 7. minutě se Vsetín dostal do větší šance, kdy se Rob s Jonákem ocitli u brány Benátek. Vsetínští útočníci na brankáře Žajdlíka vyslali několik střel, konečná rána ale skončila za brankou. Vsetínu se poté podařilo vytvořit si nátlak u soupeřovy brány, který skončil Žajdlíkovým zákrokem lapačkou. Avšak i nadále se v útoku drželi spíše Vsetínští, kteří se dostávali do situací, kterých nevyužili. Na posledních pět minut první třetiny se centrum dění přesunulo před Beranovu bránu, kde se o prosazení snažili Benátští, ale neúspěšně.

Úvod druhé třetiny patřil hostům, kteří se nastěhovali do útočného pásma, kde Vsetínské drželi po několik minut. Benátští se u Berana dostali do několika šancí a ke spoustě střelám, ale ani jedna neskončila za gólmanovými zády. Od 27. minuty se hra začala postupně přesouvat na druhou stranu kluziště k Žajdlíkov. Ve 29. minutě přišlo první vyloučení v utkání, kdy se do oslabení dostaly Benátky. Vsetín se následně držel v útočném pásmu, kde si vytvořil nátlak a došlo také k několika střelám, ani jedna však neskončila za brankovou čárou. Vlivem napětí mezi celky se strhlo pár potyček, které končily vyloučením. Ke konci periody tak došlo k několika vyloučením na obou stranách. V přesilovce se častěji nacházeli Vsetínští, kterým se za Žajdlíkova záda nedařilo prosadit.

Až ve třetí třetině začaly padat gól. A to přesněji od 48. minuty, kdy se ve vlastním oslabení za Žajdlíkova záda prosadil David Březina. O pár minut později se do benátské brány prosadil také Luboš Rob. Netrvalo dlouho a přišel gól také na konto Benátek střelou Sebastiana Čederleho. Vsetínští se snažili získat své dvougólové vedení zpět a tlačili se do útočného pásma. Ani hosté se nevzdávali a na vyslali několik střel na domácího Berana. V útoku ale i tak byli vidět spíše Vsetínští. Vítu Jonákovi se následně podařilo dostat za obranu Benátek a přesnou střelou navýšit skóre pro svůj tým. Napětí, které rostlo po celou dobu utkání vyvrcholilo při podávání rukou, kdy si své názory vyměnilo několik hráčů.