Přinesou speciální dresy Vsetínu opět štěstí? Valaši doma na závěr roku vyzvou Benátky

Redakce • 28.12.2021

Kalendářní rok 2021 je u konce. Hokejisty Vsetína čeká v jeho závěru ještě jedno domácí utkání, když ve středu na Lapači vyzvou Benátky nad Jizerou. Stejně jako před týdnem proti Havířovu, i tentokrát Valaši obléknou speciální dresy původně určené pro open air akci ve Špindlerově Mlýně. Vstupenky jsou v prodeji pouze online a to v omezeném množství, podle aktuálního opatření smí na stadion pouze 1000 fanoušků. Po hokeji čeká návštěvníky před Lapačem slavnostní ohňostroj.

Partner utkání:

Hokejový Vsetín si v letošním roce připomíná výročí 20 let od zisku šestého extraligového titulu. Vrchol oslav tohoto milníku měl přijít ve Špindlerově Mlýně v rámci utkání pod širým nebem. Valaši si pro unikátní zápas připravili speciální dresy inspirované právě těmi, ve kterých v sezoně 2000/2001 zvedli nad hlavy mistrovský pohár. Akce ale byla ze známých důvodů přeložena a tak dresy uvidí fanoušci na Lapači. A to hned ve dvou případech: ve středu 22. prosince v utkání s Havířovem (4:1) a týden nato s Benátkami nad Jizerou (od 17:30).

Speciálním dresům dominují ikonické číslice a jmenovky hráčů totožné s těmi, jaké Valaši nosili v sezoně 2000/2001. Na vrchol zlatého období rovněž odkazuje zelený pruh na rukávech. Nechybí ani výroční mistrovské logo a brand D+D Real Winter Hockey Games, pro které byly úbory původně vyrobeny. Protože měl být Vsetín ve Špindlerově Mlýně hostujícím týmem, mají dresy světlý, tedy žlutý základ. Proti Havířovu přinesly Valachům štěstí, bude to platit i proti Benátkám?

Produktivitu středečního soupeře Valachů táhne jednadvacetiletý útočník Sebastian Čederle, který v dosavadních 28 zápasech nasbíral 17 kanadských bodů (11+6). Těsně za ním je s 15 body (6+9) zkušený Antonín Dušek, jenž se zároveň pyšní nejlepší úspěšností při vhazování (59,35%), a ústřední trojici uzavírá čtrnáctibodový Daniel Špaček (4+10).

Nejvíce času na ledě tráví obránci Vratislav Kunst (v průměru 20:26) s Davidem Aubrechtem (19:49). V kolonce +/- je na tom nejlépe veterán Radek Duda, jenž letos oblékl benátecký dres v šesti utkáních, odnesl si z nich bilanci +5 a zároveň čtyři vstřelené góly a stejný počet asistencí. Pokud nastoupí i ve středu na Lapači, budou se Valaši muset mít na pozoru.

Nejvíce, tedy dvanáct utkání, zatím za Benátky letos odchytal osmnáctiletý Daniel Král (úspěšnost 89,41%), který je aktuálně v Kanadě na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let. Poslední duel proti Jihlavě v pondělí ovládl vsetínskému publiku dobře známý Jaroslav Pavelka (celková úspěšnost v sezoně 91,70%).

Svěřencům trenérů Valdemara Jiruše a Antonína Nečase náleží 15. místo v tabulce, aktuálně se tedy nacházejí v zóně přímého sestupu do třetí nejvyšší soutěže. Farma extraligového Liberce, která si dala za cíl vychovávat hráče pro první mužstvo, však v posledních zápasech zabrala. Benátečtí porazili Šumperk 5:1 a naposledy Jihlavu 4:2. Dohromady tak vstřelili devět gólů a inkasovali pouze tři. O natažení úspěšné série se budou snažit ve středu na Lapači, naopak Vsetín se bude snažit odčinit pondělní zaváhání ve Frýdku-Místku, kde ztratil vedení kvůli nedisciplinovanosti ve třetí třetině. Poslední zápas roku startuje  17:30.

Sestavy v minulém kole:

VHK ROBE Vsetín: Beran – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Říha, Hryciow, Š. Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Gago, Pitule, Březina – Berger, Vlach, Zeman – Apolenář, Kucharczyk, Klímek.

HC Benátky nad Jizerou: Pavelka – Žůrek, Aubrecht, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – R. Duda, Čederle, Daniel Špaček – J. Šír, Jansa, Faško-Rudáš – Pabiška, Dušek, A. Dlouhý – Kalaj, E. Čermák, Wiencek.