Valaši nedali Benátkám šanci, hattrickem se blýskl Roman Půček

Jan Tajzler • 26.02.2022

V sobotu cestovali hokejisté Vsetína na led již sestupujících Benátek nad Jizerou. Domácí se sice ujali vedení jako první, ovšem ještě do první sirény Vsetín skóre otočil a získal dvoubrankový náskok. V prostředním dějství pokračoval v navyšovaní výrazného vedení, které ještě umocnil ve třetí třetině. První hattrick mezi muži zaznamenal vsetínský odchovanec Roman Půček, dvě branky pak vstřelil Michal Gago.

CHANCE LIGA - 49.kolo so 26.2.17:00
HC Benátky nad Jizerou
2:8(1:3, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Daniel Špaček (Dušek), 47. Vomáčka (Dušek) – 7. Gago (Š. Jenáček), 12. R. Půček (Kucharczyk, Hryciow), 16. Gago (R. Půček), 23. Ondračka (Pitule), 31. R. Půček (Klímek), 40. R. Půček (D. Březina), 49. Pitule (Smetana), 51. D. Březina (Gago). Rozhodčí: Micka, Skopal – Komínek, Roischel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 253. Střely na branku: 21:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:6, 2:6, 2:8.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Vopravil) – Kolmann, Hladík, Kunst, Patzelt, Kollert – Pabiška, Dušek, Daniel Špaček – Cikhart, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Hryciow, Buchta, Smetana, Říha, Š. Jenáček – Rob, Vlach, Jonák – Hořanský, Berger, Březina – Vítek, Pitule, Gago – Klímek, Kucharczyk, Půček – Venkrbec.

Domácí se snažili favorita z Moravy zaskočit rychlým pohybem a aktivním forčekingem, díky tomu také těžili brzkou vedoucí branku, kterou obstaral po přesné přihrávce Duška povedenou ránou z voleje zkušený Daniel Špaček. Vsetínu chvíli trvalo, než dokázal najít cestu přes obranný val domácích, Smetana pak od modré čáry orazítkoval tyčku Žajdlíkovy brány. V čase 6:30 už však bylo srovnáno, na levém křídle pronikl do pásma Michal Gago s pukem obkroužil branku Benátek a propasíroval jej přes bližší tyč za brankovou čáru. Za dalších pět minut už Valaši otáčeli skóre, Kucharczyk vybídl ke skórování Romana Půčka a vsetínský odchovanec zahájil svůj střelecký koncert. Půček byl i u zrodu třetí branky svého týmu, když ve vlastním oslabení poslal do samostatného úniku Michala Gaga a ten nachytal Žajdlíka povedenou kličkou zakončenou mezi betony domácího brankáře.

Druhá část zápasu přinesla v podstatě hru na jednu branku. Vsetínské vedení na rozdíl tří branek navyšoval v čase 22:13 střelou od modré čáry obránce Tomáš Ondračka. Následně zvonily tyčky domácí branky, když je postupně trefili Hořanský s Ondračkou. V samostatném úniku pak Žajdlík zastavil kličku Roba do bekhendu, ale krátce po polovině základní hrací doby už se Vsetín znovu radoval, když povedené přečíslení dvou vsetínských odchovanců ve složení Klímek - Roman Půček zakončil přesně druhý jmenovaný.

Valaši byli nadále aktivní a v závěru prostředního dějství si ještě vynutili přesilovou hru, právě v početní výhodě zkompletoval hattrick Roman Půček, když dorážel střelu svého spoluhráče Březiny, po dvou třetinách tak v Benátkách prakticky nebylo co řešit, Vsetín vedl 6:1.

Ve třetí třetině se domácím podařilo upravit hrozivé skóre, když se v přesilové hře ocitl před Gábou osamocený Dušek, nejprve Gábu nepřekonal, podruhé už puk propadl za vsetínského brankáře, ale na modré čáře ještě zasahoval bránící Šimon Jenáček, puk se však odrazil pouze na hůl Benjamina Vomáčky, který korigoval brankový stav. Pak už znovu přišly vsetínské chvíle, když za necelé dvě minuty předložil Smetana puk mezi kruhy, kde z voleje přesně do růžku benátecké brány zamířil Tomáš Pitule

Vsetínští neměli dost, v čase 50:50 byl v přečíslení blízko hattricku Gago, Žajdlík jeho koncovku sice vyrazil, ale na dorážku byl připraven David Březina. Vsetín měl další slibné příležitosti, fanoušci kteří dorazili do Benátek se dožadovali desítky, ale skóre už se neměnilo. Zelenožlutí si tak na ledě již sestupujícího soupeře připsali páté vítězství v řadě a situaci na 2. místě tabulky mají dva zápasy před koncem základní části ve vlastních rukou.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Do dnešního utkání jsme nastoupili v hodně úzké sestavě a Vsetín byl nad naše síly. Kandidát na postup do extraligy nás dnes přehrál.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Sice jsme 0:1 prohrávali, ale myslím si, že jsme velice rychle vyrovnali a že jsme od té doby měli celý zápas pod kontrolou.