Vsetín v generálce uspěl, Trenčínu nedovolil ani branku

Alena Ryšavá, Radek Bařina • 02.09.2021

Poslední přípravný zápas před startem Chance ligy odehráli Valaši s Trenčínem, na jehož ledě minulý týden prohráli. Ve čtvrteční odvetě se však Vsetínu podařilo zvítězit. Vítězství Valachům zařídily dva zásahy v první třetině a následný gól zkraje druhé dvacetiminutovky. Domácí gólman Málek navíc za svá záda nepustil jedinou ránu trenčínské Dukly. Vsetín přípravu uzavřel vítězně 3:0.

Přípravné zápasy - Příprava čt 2.9.18:00
HK Dukla Trenčín
3:0(2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Jonák (Štach, Indrák), 20. Štach (Zeman, Vlach), 24. Zeman (Smetana, Štach). Rozhodčí: Škach, Kovařčík - Novák, Škrobák. Vyloučení: 6:8, navíc Berger (VSE) 5+OK za ZHK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Říha, Smetana, Štach, Š. Jenáček, Hryciow, J. Jenáček - Jonák, Indrák, Majdan - Berger, Vlach, Zeman - Půček, Kucharczyk, Klímek - Hořanský, Gago, Vítek.
HK Dukla Trenčín: Bowns (26. Valent) – Lemcke, Krajčovič, Meszároš, Martiška, Urban, Starosta, Kudla, Nemčík – Švec, Tybor, Bezúch, Minárik, Valach, Mikyska, Honzek, Beták, Berisha, Kajč, Rehuš, Paukovček.

Do generálky proti Dukle Trenčín vstoupili vsetínští hokejisté s chutí a v prvních minutách byli o něco aktivnějším celkem. Úvodní tutovku zápasu si však na své konto připsali hosté. Rehuš vyslal do úniku Valacha, ten ale tváří v tvář Málkovi neuspěl. Po této šanci se hra vyrovnala a ve zbytku třetiny tak mohli diváci sledovat rychlý a atraktivní hokej. Za Vsetín mohl v polovině periody otevřít skóre Půček, Kucharczykovu přihrávku ale zblízka za Brownsova záda nedostal. Přesto to byli Valaši, kdo se jako první radoval. Štachovu přízemní střelu od modré usměrnil Vít Jonák z bezprostřední blízkosti za záda trenčínského gólmana. V závěru třetiny putovali hosté dvakrát za katr a druhý z prohřešků Vsetínští pět sekund před sirénou potrestali. Lubomír Štach napřáhl od modré a jeho dělovka zapadla přesně k tyči. Po dvaceti minutách proto vedli Valaši 2:0.

Do prostředního dějství vstoupili hosté se zvýšeným důrazem, elán jim ale dlouho nevydržel. Ve dvacáté čtvrté minutě se Adam Zeman protáhl svou typickou akci po křídle až před gólmana a pohotovým zakončením po ledě uklidil kotouč do sítě. VHK tak rázem vedl 3:0. Na třetí branku reagovali hosté výměnou brankáře, místo Brownse putoval do svatyně Valent. Výměna muže s maskou se hostům vyplatila, Valent totiž až do konce zápasu neinkasoval. Rozhodně se přitom nedá říct, že by neměl práci. Zbytek druhé třetiny totiž patřil s chutí hrajícímu Vsetínu, z mnoha dalších šancí ale ke zvýšení náskoku nedošlo a neujala se ani žádná z přesilovek. Ani Málek ve svatyni VHK se sice nenudil, díky pozorné obraně si však vystačil spíše jen s rutinními zákroky. Po čtyřiceti minutách tak držel Vsetín tříbrankový náskok.

Do třetí periody nastoupili Trenčínští se zjevnou snahou o zkorigování výsledku. Vypracovali si mírnou optickou převahu, domácí ale pracovali v defenzivě pozorně. A když už se hosté přeci jen dostali do dobré pozice, jako bekhendem zakončující Valach, byl na místě bezchybný Málek. S blížícím se koncem zápasu se na ledě přiostřilo, k vidění bylo několik šarvátek a oba týmy si vyzkoušely několik přesilovek. Brankou však neskončila ani dlouhá početní výhoda Vsetína čtyři na tři. Valachy to však mrzet nemuselo. Závěr zápasu si bez problémů pohlídali, přípravu tak zakončili skalpem celku ze Slovenské extraligy. Gólman Málek se navíc na sezónu naladil čistým kontem. Po dobré výkonu porazil VHK ROBE Vsetín trenčínskou Duklu 3:0.