Generálka na Chance ligu je tu! Vsetín v odvetě přivítá Trenčín

Jan Tajzler • 01.09.2021

Poslední přípravný zápas čeká ve čtvrtek 2. září hokejisty Vsetína. Valaši se v rámci generálky na start Chance ligy představí před domácím publikem proti slovenskému extraligovému celku HK Dukla Trenčín. První utkání na Slovensku ovládli minulý týden domácí hokejisté, nyní se budou svěřenci trenéra Stantiena snažit o úspěšnou odvetu a zároveň dodání potřebného sebevědomí pro ostrý start soutěže. Utkání startuje na Lapači od 18:00.

Organizační informace ke vstupu na stadion naleznete zde (klikněte).

Trenčín v Česku poprvé narazil

Hokejová extraliga na Slovensku startuje později než v Česku, a tak není divu, že Dukla má za sebou teprve tři přípravné duely. Po obratu se Vsetínem (2:1) zvládli svěřenci trenéra Pardavého také derby proti Dubnici nad Váhom, kterou rozstříleli 7:1. V posledním utkání však Trenčín schytal tvrdý direkt, když neuspěl na ledě Vítkovic a v konfrontaci s českým extraligovým zástupcem padl 2:7.

Dukla se bude v obranných řadách spoléhat na dva bývalé reprezentanty Slovenska, kterými jsou místní odchovanec Tomáš Starosta a letošní nová posila Andrej Meszároš. V brankovišti Dukla bude sázet na brankáře anglické národnosti Bena Bownse a zkušeného Michala Valenta.

Útok Trenčína posílil před startem sezony Radoslav Tybor, jenž má bohaté zkušenosti i z české extraligy. Fanoušci Vsetína mohou znát Josefa Mikysku, jenž v Chance lize hájil barvy Českých Budějovic či Benátek nad Jizerou, v čerstvé paměti pak určitě mají na Lapači Branislava Rehuše, který ještě loňskou sezonu zahajoval v zelenožlutém dresu. Mimo něj se na Lapač v roli soupeře vrátí i zmíněný trenér Ján Pardavý, jenž pamatuje slavné vsetínské extraligové období společně se současnými vsetínskými trenéry Romanem Stantienem a Janem Srdínkem.

Oplatí Vsetín Dukle porážku?

Vsetín si na začátku týdne spravil náladu, když v samostatných nájezdech udolal Šumperk. Vítězství však Valaši mohli dosáhnout i v základní hrací době, ačkoliv nastříleli do sítě soupeře čtyři branky a vytvářeli si i další slibné příležitosti, na zlomení dračího odporu to nestačilo. Ve čtvrtek tak zelenožlutí budou usilovat o první výhru v základní hrací době na domácím hřišti.

Trenér Stantien proti Drakům postavil do brankoviště Jakuba Málka. První útočnou formaci už tvořila trojice Vít Jonák - Miroslav Indrák - Luboš Rob. Elitní formace se postarala o dvě branky v utkání proti Šumperku. Dařilo se i druhé útočné řadě v čele s Romanem Vlachem, který také obstaral vítězný nájezd. Vstřelenou brankou se blýskl také mladý obránce Tom Ondračka a Vsetínští v zápase využili i dvě početní výhody.

Souboj s Duklou Trenčín bude pro vsetínské hokejisty posledním testem před startem Chance ligy, Stantienův soubor bude usilovat o odplatu za porážku z minulého týdne, když Valaši na Slovensku začali dobře a otevřeli skóre, ovšem domácí zápas otočili a nakonec dotáhli do těsného vítězství 2:1. Poslední přípravný zápas Vsetína startuje ve čtvrtek od 18:00 na Lapači.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Málek – Ondračka, Říha, Smetana, Štach, Jenáček Š., Hryciow, Vosátko - Jonák, Indrák, Rob - Berger, Vlach, Zeman - Půček, Březina, Klímek - Hořanský, Gago, Majdan.

Trenčín: Bowns - Kudla, Meszároš, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban, Honzek, Martiška - Bezúch, Mikyska, Tybor - Valach, Paukovček, Berisha - Krajč, Rehuš, Beták - Krajčovič, Švec J., Minárik