Po prohře v Havířově padli starší dorostenci i doma s Kometou

Pavel Tajzler • 01.11.2014

Proti celku sídlícím na druhém místě v tabulce extraligy starší dorostu vybruslili vsetínští hráči se snahou získat alespoň cenný bod. Bohužel se potvrdili papírové předpoklady a hráči brněnské Komety nedali domácím borcům žádnou šanci. Po velmi přesvdčím výkonu si zcela záslouženě odvezli všechny body do své metropole. Jediným úspěšným střelcem domácích se stal Adam Toman.

ELSD - 19.kolo so 1.11.12:30
HC Kometa Brno
1:5(0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Toman – 7. Kratochvíl (Havránek, Gotthard), 13. Gotthard (Havránek, Kratochvíl), 26. Ferda (Havlát), 31. Heinrich, 50. Havránek (Havlát). Rozhodčí: Vaněk – Bláha, Wesley . Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Bártek, Richter, Weinttrit J., Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weinttrit M., Kostka, Kovář, Janošek.
HC Kometa Brno: Slavíček – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl, Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek.

Zápas začal lépe tým z moravské metropole a s výjimkou dorážky Gharibyara po střele Weinttrita, to byli právě Brněnští, kdo diktoval tempo hry. Poté co selhali ve svých šancích Gotthard a následně i Petrla, otevřel skóre zápasu střelou do růžku Bechného branky Petr Kratochvíl. Ve 13. minutě se k úspěšnému střelci přidal také Lukáš Gotthard a bylo to 2:0. Domácí se v první třetině spíše hledali a téměř za celou třetinu se nedostali k pořádnému zakončení.

Úvodní minuty druhé části patřili takže Komeťákům. Nejprve se dostal do samostatného nájezdu Heinrich, kterého v poslední chvíli obral o kotouč Rýpar. Ale vzápětí se prosadil Radim Ferda a neúspěch Heinricha byl zapomenut. Jenže posledně jmenovaný hráč si reputaci napravil o pět minut později. Když naskakoval zpět do hry z trestné lavice zmocnil se puku, natlačil se před Bechného a ukázkovým blafákem poslal kus pryže přímo pod břevno.

Jen o pár vteřinek později se vyfauloval Petr Lainka a v přesilové hře Komety mohl zvýšit skóre Gotthatd, avšak jeho projektil jen o vlásek minul Vsetínskou svatyni. Valaši měli nejblíže ke vstřelení branky v závěru třetiny, když velmi dobře sehráli přesilovou hru, ale David Kovář poslal svoji střelu z vrcholu kruhu jen do vlastního spoluhráče.

Jestliže starty do úvodních třetin vyšly lépe hostům, tak ta ten poslední patřil rozhodně borcům v zelenožlutém. Ale ani Janošek a ani Kovář si se svými příležitostmi nedokázali poradit. Stejně dopadl i Michal Weinttrit, který v přečíslení dva na jednoho výpalil na Slavíčkovu vyrážečku. Domácí se poté dopustili dvěma po sobě jdoucím faulům, a tak kvalitní mužstvo jako Kometa Brno si s přesilovkou 5 na 3 vědělo rady a hned po pár sekundách se prosadil Tomáš Havránek.

Vsacané se přesto dočkali čestného úspěchu. Stalo se tak v závěru zápasu, kdy se zpoza branky natlačil před Slavíčka forvard Adam Toman a puk svým důrazem dostal až za čáru. Následně mohli domácí ještě přidat další branku, jenže v klíčovém okamžiku se jim štěstí obrátilo zády.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín):
Včera jsme sehráli strašnou druhou třetinu, ale poté jsme se zvedli, tak jsme doufali, že bychom na to dnes mohli navázat, ale nestalo se. Hned v první třetině jsme dostali zbytečné góly, kdy jsme měli puk pod kontrolou, ale špatnou přihrávkou jsme vždy nabídli soupeři, aby skóroval. Poté už jsme zase tahali za kratší konec. Ve druhé třetině jsme dostali zase špatný gól asi z trojité dorážky a tříbrankové manko už se proti tak kvalitnímu soupeři velmi těžce dohání. Pravda ale je, že soupeř byl lepší než my. Byli všude o krok dříve. My jsme byli takoví nevýrazní, chybělo tomu trošku více bojovnosti a proto jsme prohráli. Rozhodující však bylo, že Kometa měla daleko vyšší úspěšnost přihrávek než my a to rozhodlo.

Marek Moskal (Kometa Brno):
Utkání z naší strany dnes mělo velký náboj. Kluci hráli výborně, a často se dobře dostávali do zakončení. My jsme určitě velmi spokojeni.