Poruba byla i podruhé v sezoně nad síly Vsetína

Jan Tajzler • 01.11.2023

První listopadový den nabídl v programu Chance ligy šlágr 18. kola mezi Porubou a Vsetínem. Valaši cestovali do porubského azylu v Kravařích s cílem oplatiti soupeři porážku z Lapače, ale krok s lídrem tabulky drželi pouze po dobu první třetiny. Naopak Ostravané v prostředním dějství rychle odskočili do dvoubrankového vedení, které ještě navýšili v závěrečné pasáži hry. Vsetínu nepomohly ani přesilové hry, pozorný Ondřej Bláha kry všech 36 střeleckých pokusů vsetínských střelců.

CHANCE LIGA - 18.kolo st 1.11.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:0(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Razgals (Lemcke), 28. P. Mrázek (O. Šedivý, Krenželok), 46. O. Šedivý (Krenželok, P. Mrázek). Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1085. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 3:0.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha – A. Sedlák, Doudera, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, A. Adamec – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Larsen, Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Kunc, Smetana (A), Kojo – Rob (A), Bērziņš, Jonák – Hrňa (C), Klhůfek, Kubiš – Jandus, Kern, Bláha –Vaňo, Dědek, Kratochvil.

Šlágr mezi Porubou a Vsetínem přinesl v první třetině ofenzivní hokej a útočné akce se v rychlém sledu střídaly na obou stranách. Vsetín měl blízko k otevření skóre v 8. minutě, za odraženým pukem na levém kruhu přispěchal Jonák a prudce vypálil, ke své smůle však trefil ve slibné pozici pouze brankáře Bláhu. Za zmínku určitě stojí také prudká rána Romana Vaňa, který se k prudké střele zápěstím dostal bezprostředně po vhazování, Bláha reagoval ramenem. Činit se musel na druhé straně i vsetínský brankář Romančík. Poruba si slibnou příležitost vypracovala v 17. minutě, kdy Šoustal v přečíslení předložil kotouč na Střondalu, ale porubský odchovanec si na vsetínského brankáře nepřišel. Vzápětí pak z otočky trefil tyčku hostující klec Tvrdoň. Úvodní dvacetiminutovka byla maximálně disciplinovaná z obou stran, ale první branku ve sledovaném duelu nepřinesla.

Prostřední dějství zahájila Poruba jak nejlépe mohla. V čase 21:21 vybídl Justil Lemcke povedenou přihrávkou z obranného pásma Frenkse Razgalse k samostatnému úniku, porubský útočník dostal za záda bránícího Petrovického a zavěsil kotouč nad rameno vsetínského brankáře Romančíka. Úvodní branka domácímu týmu navýšila sebevědomí. Ostravané byli aktivnějším týmem a brzy se dočkali navýšení náskoku. Povedenou souhru čtvrtého útoku zakončil po výzvě Šedivého z hranice brankoviště Petr Mrázek, který zakončil otočen zády ke vsetínské brance mezi betony Romančíka a Poruba vedla 2:0.

Vsetín se ve druhé třetině jen s těží dostával do útočného pásma, ale slibná byla akce prvního útoku. Berzinšovu přihrávku sice nechtěně usměrnil Jonák na Bláhu, ten ale puk pouze vyrazil před sebe a z voleje okamžitě zakončoval na dorážku připravený Luboš Rob, domácí brankář se však stačil včas přemístit. První vyloučení v utkání se dostavilo až ve 34. minutě, kdy za Gutwald nedovoleně atakoval Romana Vaňa, vsetínskému útočníkovi museli na střídačku pomoci spoluhráči. Početní výhodu Vsetína však přerušila chyba lavičky a trest za příliš mnoho hráčů na ledě jel odpykat Dědek. Stejným proviněním se ale prezentovala i Poruba, a tak Valaši přeci jen dostali další příležitost početní výhody, ale ke vstřelení kontaktní branky ji nevyužili.

Vsetín mohl na prahu třetí třetiny pomýšlet na kontaktní branku, Hrňovi se povedlo poslat přihrávku mezi dvěma bránící hráči Poruby na Pavla Kubiše, který zakončoval bekhendem z bezprostřední blízkosti, Bláha si však prostor mezi betony pohlídal. Zanedlouho se do slibné palebné pozice na pravém kruhu dostal Luboš Rob, ale jeho prudkou ránu dokázal Bláha ramenem vyrazit. Poruby byla efektivnější a při další pohledné spolupráci čtvrté formace slavila třetí branku v utkání, Mrázek nechal puk za brankou, kam si pro něj dojel Krenželok a na pravém kruhu vybídl ke skórování Ondreje Šedivého. Valaši se mohli ještě dostat do zápasu díky dvěma po sobě jdoucím početním výhodám, ale nebylo jim souzeno prosadit se ani v této disciplíně. Poruba tak i podruhé v sezoně zvítězila nad Vsetínem a v kravařském azylu zůstává nadále neporažena.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Zpočátku měl trošku navrch Vsetín, ale potom jsme se rozjeli a druhou i třetí třetinu jsme hráli výborně v pohybu, z čehož pramenily branky. Hrálo se nahoru dolů a fanouškům se to muselo líbit. V rozhodujících chvílích nás skvěle podržel Ondra Bláha a utkání pro nás dopadlo velmi dobře. Kluci odvedli parádní práci. Sice jsme navýšili náskok na sedm bodů, daří se nám, ale nic to neznamená. Holubi se počítají až po honu.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Hodně důležité bylo, kdo vstřelí první gól. Dal jej bohužel soupeř. Měli jsme tam několik situací, kdy jsme se mohli do zápasu vrátit, ale už delší dobu se pereme s produktivitou. Nemůžu týmu upřít bojovnost a nasazení, nicméně produktivita nás sráží. Na druhou stranu, tři góly v naší síti jsou moc. Věděli jsme, co bude Poruba hrát a chystali jsme se na to. Proti takovému soupeři nebudete mít deset šancí, měli jsme jich asi pět a z toho musíme dát dva nebo tři góly.