Vsetín v Litoměřicích nebodoval, rozhodla třetí třetina

Redakce • 02.10.2021

Po čtyřech zápasech v řadě, ve kterých bodovali, vyšli hokejisté VHK ROBE Vsetín v sobotu naprázdno. Nad jejich síly byly domácí Litoměřice. O osudu utkání rozhodly momenty ve třetí třetině. Po 40 minutách byl stav nerozhodný 1:1, následně Kališníci vstřelili dva góly. Valaši sice kontrovali, ale ani přes závěrečný tlak už na vyrovnání nedosáhli. Litoměřice tak zvítězily 3:2. Další duel čeká svěřence hlavního trenéra Romana Stantiena ve středu, kdy na Lapači vyzvou pražskou Slavii.

CHANCE LIGA - 7.kolo so 2.10.17:00
HC Stadion Litoměřice
3:2(1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Urban), 43. Svoboda (Koláček), 52. Kadlec (Jícha) – 32. Gago (Štach, Jonák), 57. Vlach (Berger, Jonák). Rozhodčí: Hucl, Micka – Klouček, Hnát. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 864. Střely na branku: 34:49. Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 33:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý, Ticháček, Výtisk, J. Holý, O. Baláž, Kottek, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – Urban, Koláček, P. Svoboda – Rouha, Berka, Pajer.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Štach, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák, Š. Jenáček – Březina, Vlach, Apolenář – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Při úvodním vhazování byli úspěšnější hosté, avšak střela Jonáka mířila mimo branku. Na druhé straně se snažil prosadit Sihvonen, ale k zakončení se nedostal a Vsetín se ubránil za cenu zakázaného uvolnění. Na konci 2. minuty hosté postupovali v přečíslení směrem na Tomáše Krále, obránce Kottek však překazil protihráčům přihrávku a domácí gólman nemusel zasahovat.

V čase 8:55 poprvé bouřily tribuny litoměřické Kalich Areny. Tomáš Urban získal kotouč v obranném pásmu a po levém mantinelu ho zavezl do útočné třetiny. Těsně před levým kruhem přihrál křížem na volného Přemysla Svobodu, jenž zasunul puk mezi betony Davida Gáby a zajistil kališníkům jednobrankové vedení.

Ve 26. minutě se podrážením provinil Marcel Kottek a zapříčinil první přesilovku hostů. Vsetínští se k žádné velké šanci nedostali. Naopak Michal Rouha nahrával před branku na Koláčka, ale ani tento pokus nebyl úspěšný.

V čase 29:55 se k nelibosti domácích fanoušků odebral na trestnou lavici Jan Výtisk. Kapitán Stadionu vyfasoval od sudích trest dvě minuty za nedovolené bránění a 2+10 minut za nesportovní chování. Hostům se už v první dvouminutovce početní výhody povedlo skórovat. Michal Gago dostal nahrávku na levou stranu kluziště, najel na kruh a vyslal projektil nad Královu lapačku.

Zbytek druhé periody doprovázely časté šarvátky. V čase 35:12 vzplály emoce mezi Sihvonenem a Hryciowem a oba museli za tuto šarvátku odpykat trest. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky vypálil od modré Válek, ale letící kotouč Urban tečoval mimo valašskou svatyni.

Na začátku 43. minuty měli litoměřičtí fanoušci znovu důvod k radosti. Po Koláčkově vyražené střele se puku ujal znovu Přemysl Svoboda, jenž obkroužil vsetínskou klec a zasunul kotouč za bezmocného Gábu.

V čase 51:59 slavili kališníci potřetí. Josef Jícha nahrál z levého kruhu křížem na osamoceného Martina Kadlece a domácí třináctka zajistila Litoměřicím poprvé v utkání dvoubrankové vedení.

Čtyři minuty před koncem si vzali trenéři hostů oddechový čas a Vsetín nastoupil na ledovou plochu bez brankáře. Tento tah se valachům vyplatil. V čase 56:15 Berger přihrál přes osu hřiště Romanu Vlachovi, který dopravil kotouč do odkryté branky. Tato trefa však domácím ve výhře nezabránila a Stadion porazil Vsetín poměrem 3:2.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Z našeho pohledu šlo o hrozně těžké utkání, protože Vsetín má hodně silné hráče a kvalitní mužstvo. Musím kluky pochválit, zvládli to po taktické stránce skvěle a dali do zápasu hodně sil. Myslím si, že z našeho pohledu bereme zaslouženě tři body, i když Vsetín je samozřejmě jeden z favoritů na postup minimálně do baráže. Těchto bodů si moc ceníme.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Měli jsme špatný vstup do utkání, dostali jsme první gól. V prvních deseti minutách jsme měli horší pohyb. Po obdrženém gólu se naše hra začala lepšit. Vypracovali jsme si nějaké příležitosti a náš pohyb se zlepšil. Nicméně o průběhu utkání rozhodly chyby, které soupeř potrestal. A naopak když jsme si vypracovali střelecké příležitosti, skončilo to vedle brány nebo jsme nastřelili některého z hráčů, který střely clonil.“