Další boj o body je zde, Vsetín v sobotu zamíří do Litoměřic

Jan Tajzler • 01.10.2021

Sobota přinese již 7. kolo Chance ligy a Vsetín se potřetí v novém ročníku vydá na půdu soupeře. Ze dvou dosavadních venkovních duelů v Jihlavě a Přerově vybojovali Valaši jeden bod. Vylepšit venkovní bilanci budou chtít Stantienovi svěřenci v Litoměřicích. Severočeši ovšem prožívají dobrý vstup do sezony, v domácím prostředí nepoznali hořkost porážky a svou formu budou chtít potvrdit i proti valašskému celku. Atraktivní souboj startuje v sobotu od 17:00.

Litoměřice táhne finská posila

Kališníkům se vstup do nového ročníku povedl. V domácí premiéře zvládli Litoměřičtí v tuhé bitvě udolat Frýdek-Místek a odrazili se k bodové sérii, která čítá šest zápasů, z toho pět dovedly Litoměřice do vítězného konce. Kališníky zdobí také vysoká produktivita, zatím nebylo utkání, ve kterém by Stadion nedokázal minimálně třikrát rozvlnit síť soupeřovy brány. Momentálně jsou Litoměřice na 3. místě tabulky se ziskem 15 bodů a v posledním kole se o kvalitě litoměřického celku přesvědčila také jihlavská Dukla, která musela na domácím ledě strpět porážku 3:5.

Lví podíl na zatím úspěšných výsledcích Litoměřic má finská posila Riku Sihvonen, s počtem sedmi vstřelených branek momentálně ovládá tabulku ligových střelců. Daří se také Lukáši Válkovi (2+4). Zkušenosti ofenzivním řadám dodávají Martin Kadlec (2+3) s Jaroslavem Kracíkem, jenž dlouhá léta hájil barvy extraligové Plzně. Vsetínští fanoušci si mohou pamatovat Martina Procházku, který na Lapači působil v sezoně 2019/2020, v Litoměřicích se setkal i se svým bratrem Ondřejem.

Obrana Litoměřic má také co nabídnout. Respekt budí už jenom přítomnost velkého bojovníka a velezkušeného Jana Výtiska. S kalichem na hrudi nadále nastupuje také urostlý Patrik Marcel. Ofenzívu pak podporuje přesnými asistencemi Jan Holý. Brankoviště letos zatím ve většině případu střežil Tomáš Král s úspěšností zákroků 92,45 %, což je celkem na ofenzivní styl hokeje Litoměřic slušné číslo, záda mu kryje David Čermák.

V čem by ještě mohla být zajímavost Litoměřic? Určitě v úspěšnosti střelby, lepší jsou v efektivitě koncovky už pouze Slávisté a právě hokejisté Vsetína. Sobotní utkání tak určitě slibuje napínavou bitvu, kterou by mohl ozdobit vysoký počet branek.

Podaří se Vsetínu zabrat i venku?

Vsetín není v úplně ideální situaci, od zápasu v Přerově jej doprovází marodka, přesto se Valachům podařilo ve středečním kole porazit Vrchlabí 4:2. Na cenném tříbodovém vítězství měly podíl dvě využité přesilové hry v podání Vsetína a také jedna branka ve vlastním oslabení. Herní progres postupně zaznamenává David Březina, zatím dostával příležitost ve čtvrté útočné formaci, kde ale stihl nasbírat už i čtyři kanadské body.

Na Lapači se rozhodli reagovat na rozsáhlou marodku, z Lotyšska přichází urostlý a zkušený obránce Aleksandrs Jerofejevs. Do zápasu s Vrchlabím už se trenérům hlásil zpět Lubomír Štach, jenž se se ziskem pěti kanadských bodů dělí o post nejproduktivnějšího muže týmu společně se zraněným Lubošem Robem a potrestaným Miroslavem Indrákem. Je otázkou, zda do Litoměřic odcestuje i někdo z marodky, informace o jejím aktuálním stavu logicky kabina před zápasem nesděluje.

Jak už jsme zmínili výše, Vsetín zdobí v letošní sezoně efektivita v koncovce, lepší už je pouze pražská Slavia, kterou Vsetín vyzve příští týden. Zatím si Vsetín drží úspěšnost střelby na úrovni 13,2 procent. Co určitě ocení trenéři týmu je fakt, že útočnou a produktivní sílu se zatím daří rozložit do všech formací. K dokonalosti tak snad schází už jen uspět i v zápase mimo Lapač. Sobota přinese Vsetínu třetí příležitost porvat se o cenné body na ledě soupeře, utkání startuje v 17:00 a vy jej můžete sledovat v přímém přenosu na portálu hokejkatv.cz nebo si naladit tradiční textovou reportáž na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Litoměřice: Tomáš Král – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Štach (A), J. Jenáček, Hryciow, Š. Jenáček, Vosátko – Gago, Jonák (C), Majdan – Berger, R. Vlach, Apolenář – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov