Vsetín ukončil černou sérii a na Lapači skolil Slavii 4:0!

Redakce • 15.10.2022

Hokejisté VHK ROBE Vsetín ukončili sérii pěti zápasů ve výhry, když v sobotu na domácím ledě porazili pražskou Slavii 4:0. Valaši vykročili za třemi body už v první třetině, kdy se trefil Pavel Klhůfek. Po bezbrankovém prostředním dějství zelenožlutí udeřili ve 41. minutě, kdy na 2:0 zvyšoval Pavel Jenyš. Třetí branku přidal v přesilovce Peter Lichanec a na konečných 4:0 pečetil Luboš Rob. Brankář Maxim Žukov si připsal druhou vychytanou nulu v sezoně.

CHANCE LIGA - 12.kolo so 15.10.17:00
HC Slavia Praha
4:0(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Klhůfek (Rob), 41. Jenyš (Lichanec, Rob), 54. Lichanec, 57. Rob (Jenyš). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:19.  Diváci: 2279.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Němec, Kajínek, Smetana, Ondračka, Jenáček, Říha, Voženílek – Berger, Lichanec, Š. Bláha – Jenyš, Přikryl, Sihvonen – Jonák, Klhůfek, Rob – Klímek, Berzinš, Pětník.
HC Slavia Praha: Málek – Klikorka, Matyáš, Hejda, Szathmáry, Žovinec, D. Němeček – Knotek, Žejdl, Strnad – Všetečka, Růžička, Kern – Mrňa, Poletín, Houška – Simon, Havrda, J. Brož.

Ze začátku utkání byla na obou týmech patrná určitá nepohoda, která je v posledních utkáních provázela. Hosté mohli jít do vedení po Růžičkově pokusu z levé strany, ale vsetínský Žukov byl připraven. Na druhé straně prověřil Málkovu připravenost Berger. Fanoušci na Lapači se dočkali gólu v 9. minutě, kdy Rob zatáhl puk do útočného pásma, zadovkou přesně našel Pavla Klhůfka a ten ranou z první nedal slávistickému gólmanovi šanci.

Pražané měli možnost srovnat v přesilové hře, ovšem k reálnému ohrožení Žukova se nedostali. Velkou příležitost měli v situaci dva na jednoho Růžička se Strnadem. První jmenovaný ale zvolil střelu a s tou neměl Žukov problém.

Ve druhé části měla Slavia převahu, několikrát byla vyrovnání na dosah. Ve vlastním oslabení se dostal do slibné pozice Kern, ale Žukov nadále držel vsetínské akcie nad vodou. Domácí bojovali, zvýšili důraz, několikrát ale doplatili na nepřesnosti v kombinaci. S šancemi Sihvonena i Klhůfka si Málek bez větších potíží poradil.

Pak ale na začátku třetí periody přišla pohledná kombinace na trase Rob – Lichanec – Pavel Jenyš a poslední jmenovaný zasunul kotouč do odkryté slávistické branky. Gól na 2:0 jakoby Valachům vlil novou krev do žil, naopak hokejisté z hlavního města museli hru více otevřít. Za Málkem jedenkrát zazvonila tyčka, Ondračkův pokus vytěsnil ramenem. Pak byl ovšem krátký na Petera Lichance, jenž hostujícího brankáře nadvakrát překonal v přesilovce a zvýšil na 3:0. Vítězství domácích následně pečetil Luboš Rob

Valaši tak prolomili černou sérii bez vítězství a připsali si do tabulky důležité tři body.