Vsetín v Praze znovu ukořistil všechny body, do play-off půjde ze 2. místa

Jan Tajzler • 27.02.2023

Vsetínský tým cestoval v pondělí na led pražského Edenu, kde na něj čekal tým Slavie. Trenér Weintritt mohl do utkání nasadit další uzdravené hráče a šťastnou ruku měl při skladbě druhé útočné formace, jejíž všichni tři členové v hlavní městě skórovali a přispěli tak k vítězství 5:2, které Valachům vzhledem k porážce ostravské Poruby se Šumperkem zajistilo konečné 2. místo po základní části. Vsacané si generálku před čtvrtfinále střihnou ve středu na domácím ledě s Kolínem.

CHANCE LIGA - 51.kolo po 27.2.18:00
HC Slavia Praha
2:5(0:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. L. Stehlík (Klikorka, Kern), 57. Havrda (Žovinec, J. Brož) – 12. Holec (Jenáček, Kajínek), 14. Klhůfek (Česánek), 36. Sihvonen (Š. Bláha, Smetana), 38. R. Půček (Klhůfek, Holec), 46. Jenáček (Jonák, Holec). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Jindra, Štofa. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1278. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

HC Slavia Praha: Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, D. Němeček – Strnad, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Mrňa, Kern, L. Stehlík – Simon, Havrda, Krliš.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Kajínek, Jenáček, O. Němec (A), Česánek, Smetana (A), Ondračka, Hryciow – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.

Vsetínští si první příležitost v utkání vytvořili zásluhou Klhůfka, který nejprve vybízel ke skórování z mezikruží Jenáčka, jehož pokus Málek vyrazil, následně si Klhůfek sám nabruslil do palebné pozice, Málek opět jen vyrazil a z dorážky promáchl kotouč Rob. V čase 11:34 už však Valaši i s početnou skupinou fanoušků slavili, Jenáček poslal puk na levý kruh, kde si kotouč zpracoval Miroslav Holec a s pomocí bránícího Kerna překonal brankáře Málka. Vsetín pak dokázal rychle odskočit do dvoubrankového vedení, Česánek poslal na levé křídlo Pavla Klhůfka, který dokázal slávistického brankáře prostřelit mezi betony. Slavia mohla v závěru první periody snížit při přesilové hře, slibnou příležitost si vypracoval Mrňa, ale vsetínská obrana jeho koncovku i následný závar ustála.

V prostředním dějství měli Valaši více ze hry. Navýšení skóre mohl obstarat po kombinaci hostů Ondračka, ale trefil pouze tyčku Málkovy klece. Slavia pak dokázala z ojedinělé akce snížit, když Klikorka perfektní přihrávkou uvolnil Lukáše Stehlíka a ten zavěsil puk pod horní tyč vsetínské branky. Vsetín našel rychlou odpověď a za dalších 100 vteřin si vzal zpět dvoubrankový náskok. Ondřej Smetana zavezl puk do útočného pásma, kde připravil palebnou pozici Bláhovi, jeho ránu Málek pouze vyrazil a na bekhendovou dorážku byl připraven Riku Sihvonen.

Utkání v Edenu se vyvedlo zejména druhé vsetínské formaci, když se v čase 37:34 prosadil i její třetí člen, Holec našel na hranici brankoviště postaveného Romana Půčka, který dokázal usměrnit do branky Slavie čtvrtý puk. Po dvou třetinách tak měli zelenožlutí slibně nakročeno ke tříbodovému zisku.

Vsetín dokázal ve třetí třetině kontrolovat svůj pohodlný tříbrankový náskok, který později ještě navýšil v přesilové hře. Jonák si zpoza branky všiml dobře postaveného Šimona Jenáčka a vsetínský obránce se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Pražané dokázali v závěru ještě korigovat skóre, když nahození Žovince usměrnil za Žukova Maxim Havrda, to už ale nemohlo překazit oslavné chorály vsetínských fanoušků, kteří společně s hráči oslavili vítězství 5:2 a také jistotu 2. místa po základní části.

Ohlasy k utkání

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Myslím, že jsme neměli špatný vstup do zápasu. První gól nás ale srazil. Když jsme snížili na 1:2 tak jsme cítili, že jsme nehráli vůbec špatně, ale za chvíli jsme pak dostali další gól a tam už se ten chléb lámal. Dostávali jsme góly z dorážek, naše zakončení z přečíslení bylo špatné a naopak Vsetín je dobrý tým.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Do poloviny utkání byl zápas z obou stran stejný. Po našem gólu na 3:1 a pak na 4:1 už ale šel k nám. I z naší strany tam ale bylo pár chyb. Podíváme se na to. Rozhodně bychom si ale přáli, aby Slavia v play-off nechyběla.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov