Vsetín udolal Benátky až v prodloužení, druhý bod vystřelil Pitule

Jan Tajzler • 16.02.2019

Valaši cestovali v rámci 56. kola cestoval k utkání do Benátek nad Jizerou. Domácím farmářům extraligového Liberce už o nic nešlo, a tak se mladíci mohli maximálně soustředit na radost ze hry proti favorizovanému Vsetínu. Zelenožlutí se dokázali dostat do vedení zásluhou Jiřího Drtiny, ovšem potřebnou druhou branku nedokázali vsítit. Benátky dokázaly vyrovnat v prostředním dějství díky využité početní výhodě. Třetí třetina se nesla ve vyrovnaném duchu a utkání dospělo až do prodloužení, kde bonusový bod Vsetínu vystřelil Tomáš Pitule. Valaši tak zaokrouhlili své bodové konto na rovných 100, i nadále je však tuhý boj o udržení druhého místa.

CHANCE LIGA - 56.kolo so 16.2.17:00
HC Benátky nad Jizerou
1:2p(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Teplý (Havlín, Šír) – 6. J. Drtina (Březina), 63. Pitule (Kopta). Rozhodčí: Grech, Souček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Žůrek, Havlín, Niko, Kunst, Aubrecht, Maier, Klodner – Wiencek, Chrtek, Šír – Rychlovský, Najman, Teplý – Burda, Bittner, Klapka – Čech.
VHK ROBE Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Černý, Frolo, Jeřábek – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Karafiát, Pitule, Kopta – Březina, Šilhavý, Vítek.

Vsetín mohl podobně jako v předchozím utkání s Litoměřicemi otevřít skóre již v 1. minutě, kdy se před Schwarzem octl osamocený Jonák, ale nedokázal domácího brankáře prostřelit. Valaši ovšem pokračovali v aktivním výkonu a odměnou jim byla vedoucí branka, kterou v čase 5:26 obstaral Jiří Drtina, když nahodil kotouč na Schwarze a domácí obránce změnil směr puku tak, že skončil v brance Benátek.

Domácí farmáři ovšem nechtěli připustit, aby vsetínská dominance pokračovala i nadále a z brejkových situacích se snažili zaměstnávat i brankáře Gábu, ten musel čelit nebezpečnému přečíslení dva na jednoho, když se Čechovi podařilo uvolnit Klapku, hostující strážce svatyně však předvedl úspěšný zákrok. Benátky mohly srovnat stav utkání v přesilové hře, ale Pechancovo vyloučení zůstalo nepotrestáno. První třetina se dohrávala ve svižném tempu a po jejím průběhu odcházel do šaten s jednobrankovým náskokem hostující Vsetín.

Krátce po startu druhé třetiny putoval na trestnou lavici vsetínský Kucharczyk. Hosté sice měli příležitost ke skórování i ve vlastním oslabení, to když se do úniku dostal Jonák, ovšem s bekhendovým zakončením neuspěl. Benátky nakonec svou početní výhodu využili, Havlín na modré čáře přihrál kotouč Michalu Teplému, jenž prudkou střelou z mezikruží trefil pravý růžek Gábovy branky. Vsetínu mohl vedení navrátit Rob, ale jeho střela z levé strany se neujala. Během druhé třetiny si svou první přesilovou hru v utkání zahrál také Vsetín, ale krom jednoho nebezpečného závaru před Schwarzem z ní nic nevytěžil. Při rovnoměrném počtu hráčů na ledě se pak do slibných příležitostí dostali Březina a Rác, ale ani jeden z nich nedokázal dostat puk do branky domácího týmu. Bojovný hokej ve druhé třetině tak přinesl srovnávací branku liberecké farmy.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej. Oba celky měly příležitost naklonit výsledek na svou stranu v přesilových hrách, ale jak domácí Schwarz tak i hostující Gába své spoluhráče dokázali podržet. Rozhodnout o vítězi se tak muselo v prodloužení. Vsetínští měli v prodloužení kotouč převážně na svých holích, ovšem do tutové příležitosti se dostal domácí Teplý, jenž upaloval zcela osamocen na brankáře Gábu, zamýšlený blafák se mu však proměnit nepodařilo. Definitivní rozhodnutí obstaral v čase 62:50 Tomáš Pitule, když se s kotoučem po pravém křídle prodral do útočného pásma a po individuální akci dokázal prostřelit brankáře Schwarze. Valaši tak ze Středočeského kraje vezou dva body.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Soupeř bojuje o druhé místo. Do Benátek přijel ve velmi silné sestavě. Dnešní zápas jsme opět odehráli se spoustou mladých kluků, bod je tedy pro nás dobrý. Kluci makali, dřeli, hráli velmi obětavě. Chtěl bych je pochválit za skvělou obrannou práci, výtečně nám také zachytal brankář. Získaného bodu si ceníme. Pro mladé kluky je určitě povzbuzením, když mohou odehrát takto důležité zápasy.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Úvod byl z naší strany lepší. Domácí se ale otrkali. Měli dobrý pohyb, hráli velice obětavě v čele s výborným Markem Schwarzem v brance. Dva body pro nás jsou asi spravedlivé.