Vsetín skolil Bobry, v domácím prostředí již 183 minut neinkasoval

Jan Tajzler, Kristýna Zigmundová • 17.11.2016

Na státní svátek 17.listopadu připadlo krom oslav svobody i třetí valašské derby. Domácí Vsetín nastoupil v černých dresech v rámci pokračujícího projektu Černá je barva. Tato speciální edice dresů přinesla domácím opět štěstí, Vsetínští se do porcování Bobrů pustili již v 1. třetině, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok. V prostředním dějství pak Vsetín díky brance ve vlastním oslabení odskočil už na 3:0, aby poté využil přesilovou hru Ostrčil, čímž vyhnal Plška z brány. Závěrečná část byla opět ve znamení dobývání bobří klece, ale zastupující brankář Čáp za svá záda propustil pouze šťastnou branku Čecha. Vsetín si tak připsal již 14. vítězství v řadě a co víc, v domácím prostředí neinkasoval už 183. minut.

2. liga - 19.kolo čt 17.11.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
5:0(2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kolařík (Vávra), 12. Pokorný (Janáček), 24. Pokorný (Zúbek, Janáček), 28. Ostrčil (Mojžíš, Kolařík), 43. Čech (Hryciow). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:6, navíc Pořický (VAL) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 5:0.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Hryciow, Žák, Ostrčil, Kobylík, Mojžíš, Stuchlík – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (28. Čáp) – Pernický, Báchor, Mikel, Štědrý, Žabčík, Vydra, Nedbálek – Brunec, Varga M., Studený, Baroš, Pořický, Kubo, Fojtík, Hlaváč, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník.

Úvod svátečního derby se nesl opět v duchu kampaně „Černá je barva“ a domácí hokejisté již podruhé v sezóně nastoupili v černých dresech. První formace, v čele s Tomášem Vávrou, dostala okamžitě Bobry pod tlak, ti ale byli na tento prvotní nátlak dobře připraveni a dařilo se jim útoky Vsetína zdárně odrážet. Změna nastala ve 4. minutě, když Tomáš Vávra dobruslil nahozený kotouč a osamocený Jan Kolařík před bránou jeho jen nahrávku usměrnil mezi Plškovy betony. O necelou minutu později byl v šanci Dominik Pokorný, který mohl pálit do prázdné brány, ale střela mu moc nesedla a šla mimo. Bobři se následně snažili dostat Vsetín pod tlak a začali hrát hodně kontaktní hokej. Vyloučení padlo paradoxně na straně Vsetína, kde byl za podražení vyloučen Lukáš Vrba. Valmez se tuto přesilovku snažil využít již od prvních sekund, kdy se o vyrovnávací branku hned po buly pokusil Michal Nedbálek, Šurý byl ale připraven.

Další změna skóre nastala v 12. minutě, kdy oba týmy hrály ve čtyřech. Martin Janáček nahodil kotouč před Plška, kde byl připravený Dominik Pokorný, a ten tečí usměrnil kotouč do mezery mezi betony. Ale Valmez nezůstával pozadu, do útoku se opět probojoval Michal Nedbálek, kterému se ani napodruhé nepodařilo vyzrát na Šurého. V závěru třetiny nevyšla Vsetínu přihrávka a ke kotouči se dostal Karel Vydra, který nahrával do před brankového prostoru Davidu Vargovi. I na tuto střelu byl ale Michal Šurý připraven.

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji hosté. Nejprve pálil Petr Dvořák, po něm se snažil prosadit David Varga a celou tuto slibnou dvouminutovou akci zakončoval Stanislav Báchor. Ani jeden z těchto hráčů ale na Michala Šurého nevyzrál. Kotouče se poté ujali opět domácí, kteří se již potřetí v zápase radovali z gólu. Při hře v oslabení ujel po pravém křídle František Zúbek, který ještě přihrál Dominiku Pokornému, který poslal kotouč do horní části brány. Zbytek přesilovky se ale Bobrům dařil a nebýt povedeného zákroku Davida Hrazdiry, tak se mohli radovat z branky i oni.

Ve 28. minutě byl vyloučen hráč hostů Petr Dvořák a v této přesilovce se domácí celek dostal do již čtyřbrankového vedení. Od modré čáry vypálil Radim Ostrčil, který dostal kotouč jen těsně za brankovou čáru. Rozhodčí byl v tuto chvíli ale blízko, a tak mohla být i takto nepatrná branka připsána Vsetínu. V tuto chvíli se Bobři rozhodli pro střídání gólmanů a do brány nastoupil Jan Čáp. Tomu se v úvodu jeho hry dařilo odolávat náporu Vsetína, který nemohl dostat kotouč za jeho záda. V největší šanci prolomit Čápovo čisté konto byl asi René Kajaba, když dvakrát nastřelil konstrukci branky.

V půli hry se Bobrům objevila šance skórovat v přesilovce 5 na 3, ale ani porada v oddechovém čase jim nepomohla k brance. V závěru druhé periody byl vyloučen hráč Bobrů Jakub Pořický, který dost tvrdě dohrál u mantinelu Richarda Kobylíka, který si pochroumal rameno, a hra pro něj skončila. Za tento faul dostal Jakub Pořický 2+10 a třetí třetina tedy začínala dvojnásobnou přesilovkou pro Vsetín. Ale ani Vsetínu se tato slibná přesilovka nepodařila, tak jak by chtěl, a branka v ní nepadla.

Hráči Vsetína se ale nakonec odhodlali skórovat až po skončení této výhody a čisté konto Janu Čápovi vzal Filip Čech, který zasunul kotouč pod jeho betony. Na to se snažil odpovědět Petr Dvořák, při kterém ale nestálo štěstí, a tak opět zazněla tyčka. Při početní výhodě Bobrů se ke střele dostal opět Petr Dvořák, ale domácí brána, jako by byla začarovaná, ani tuto střelu nepropustila a Petr Dvořák trefil podruhé jen konstrukci. V závěru hry byl opět aktivnější Vsetín. František Zúbek přihrál Lukáši Finsterlemu, který dostal kotouč do brány hostů. Branka ale nemohla být uznána, protože Lukáš Finsterle atakoval při pádu Čápa. Později se ještě o branku pokoušel Radim Kucharczyk, ale po vzoru Petra Dvořáka trefil jen tyčku. Konečný stav utkání tedy hovořil jasně ve prospěch domácích 5:0 a Michal Šurý si připisuje další čisté konto.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Jsme rádi za tři body, ale mrzí nás další dva zranění hráči. Bohužel hokej, který tady produkují některé mančafty, je opravdu strašný a asi to budeme muset řešit s lidmi, co mají na starosti rozhodčí, protože za dva zápasy s Valmezem máme tři zraněné hráče a myslím si, že je to zbytečné. Není to však jen obrázek tohoto utkání, takových zápasů je více a už nás to přestává bavit. Hokej je tvrdá hra, některé mančafty nahrazují hokejovost bojovností, ale stále by tu měl být nějaký respekt k soupeři, protože mnohé zákroky, které se tu objevují, jsou opravdu o zdraví hráčů. My jsme nikdy našim hráčům neřekli, aby někoho zranili, my chceme hrát hokej, ale jestli budou ostatní týmy pokračovat ve stejné taktice, tak nám nezbude nic jiného, než angažovat taky nějakého frajera, který bude hrát stejný likvidační hokej jako ostatní.

David Handl (HC Bobři Valašské Meziříčí): Mrzí mě, že jsme v první třetině nabídli Vsetínu dvě gólové šance, které dokázal využít. Když takové mužstvo vede 2:0, tak se zápas těžko obrací, ale stále jsme se snažili hrát pečlivě dozadu a vytvářet si šance z protiútoků. V závěru mě mrzí, že jsme nevyužili několik našich šancí, kdy jsme mohli zkorigovat výsledek, ale byly z toho jen dvě tyčky.