Vstupenky online

První třetina rozhodla o vítězi druhého valašského derby

Filip Bazala, Helena Hegeďová • 15.10.2016

Podruhé v této sezoně změřili Vsetínští síly s Bobry z Valašského Meziříčí. Na stadionu mezi Bečvami se Valachům dařilo především v první třetině, kdy dokázali odskočit na rozdíl tří branek. V nadcházejícím průběhu měli svěřenci trenérů Jenáčka a Dopity navrch, ale další branku vsítit nedokázali. Modrobílí tak v závěrečném náporu aspoň vstřelili kontaktní branku, ale drama ze zápasu už neudělali.

2. liga - 10.kolo so 15.10.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
VHK ROBE Vsetín
1:3(0:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Žabčík (Nedbálek, Brunec) – 3. Kucharczyk (Mojžíš, Kolařík), 8. Čech (Mojžíš, Pokorný), 16. Pokorný (Mojžíš). Rozhodčí: Dědek – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:8 + navíc Vydra (VAL) 5+OK za KOL. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200 (vyprodáno). Střely na branku: 23:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Chroboček, Mikel, Nedbálek (A), Štědrý, Vydra (A), Žabčík, Báchor, Varga Mar. – Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Hlaváč, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Mojžíš (C), Kobylík, Janáček, Hryciow, Žák, Stuchlík – Kucharczyk, Vávra, Kolařík, Finsterle, Pokorný, Čech, Zúbek, Čuřík, Hořanský, Vítek, Šilhavý, Kajaba.

Hosté se vrhli do útoku jako první a po faulu na Vítka si také jako první zahráli přesilovou hru. Dokonce pětiminutovou. Početní výhodu rychle využil Radim Kucharczyk, který po kombinaci s Kolaříkem a Mojžíšem poslal svůj tým do vedení. Svému týmu překazil přesilovou hru Vávra, který zamířil na trestnou lavici. Síly na ledě se tak vyrovnaly a poprvé do útoku vyrazili i Bobři.

Jak Vsetínští pětiminutovou přesilovku začali, tak ji také skončili. Devět vteřin před návratem Hlaváče, který odpykával trest za Vydru, tečoval střelu Mojžíše Filip Čech, a poslal tak kotouč mezi betony domácího gólmana Plška. I hráčům Valašského Meziříčí se podařilo dostat do útočného pásma, kde se před nimi objevila odkrytá brána. Jako první se však vzpamatoval hostující Hryciow a kotouč poslal do bezpečí. V 16. minutě se musel opět otáčet Plšek. Puk za jeho záda dostal z pravého kruhu Dominik Pokorný. Vsetínským tři góly nestačily a stále se tlačili do útoku. Mojžíš zkoušel své štěstí hned dvakrát za sebou, první střela skončila na spojnici pravé tyčky a břevna, druhá šla mimo. V posledních minutách se při střele Brunce musel mít na pozoru i Šurý. Zahrozit chtěli také Dvořák s Nedbálkem, jejich kombinace střelou neskočila a do šaten se tedy šlo za stavu 0:3.

Druhá třetina byla v režii domácích borců. Bobři byli blízko gólu, když kotouč proklouzal těsně kolem brankové čáry. Domácí skvěle clonili Šurému, který tak většinu střel neviděl. Domácím se naskytla také přesilová hra 5 na 3. Dvořákova střela od modré šla nad branku, kde se od plexiskla odrazila do mezikruží na Martiníka. Domácímu útočníku střela mezi betony nevyšla. Kotouče se nakonec chopil Podešva a jeho zakončení nad beton, které bylo největší šancí početní výhody, skončilo v lapačce vsetínského gólmana. V situaci jeden na jednoho se ocitl vsetínský Kolařík, domácí obránce Mikel si však s hostujícím kanonýrem poradil.

První střela třetí třetina šla na konto Pokorného, který vypálil z pravého kruhu. Kajaba se poté zpoza branky pokoušel najít volného spoluhráče, místo toho se však puku chopili domácí a zamířili do útoku. Dvěma bekhendovými pokusy se prezentoval Kubo, ani jeden úspěch neslavil. Střelu Pořického Šurý vyrazil a vyslal tak do útoku Čuříka, který se trefil jen do Plškovy lapačky.

Na straně Vsetína byl v 50. minutě vyloučen Kucharczyk, na trestné lavici si však dlouho neposeděl. Se střelou Nedbálka od modré si hostující gólman ještě poradil, na dorážku Zbyňka Žabčíka byl už krátký. Bobry vstřelená branka nabudila. Pořický střílel, v situaci dva na jednoho, přes obránce, ale skulinku mezi betony hostujícího gólmana nenašel. Tlak domácího celku přerušila potyčka mezi Dvořákem a Kucharczykem, která skončila dvouminutovými tresty pro oba hlavní aktéry. V posledních minutách zápasu se ke střele nedostal ani jeden tým, a celek Vsetína tedy v derby zvítězil poměrem 3:1.

Ohlasy k utkání

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): V první třetině jsme i mimo to dlouhé vyloučení byli jednoznačně lepší, vstřelili jsme tři góly a celkově tam bylo poměrně hodně šancí. Od druhé třetiny byla hra rozkouskovaná častým vylučováním a potom to už s hokejem nemělo moc společného. Myslím si, že rozhodčí tomu celkem hodně přidali a utkání se tímto způsobem víceméně dohrávalo a nebylo se moc na co dívat, ale s třemi body jsme spokojeni.