Vsetín si s Chemiky ani neškrtl

Aleš Koňařík • 15.02.2005

V s e t í n – Rozdílem třídy prohrál slepený vsetínský tým s Litvínovem, kterého vítězství 5:0 přiblížilo k vytouženému play-off. Dva góly do své sbírky přidal litvínovský kanonýr Jan Čaloun, který tak stále může zaútočit na post nejlepšího střelce soutežě. Jediným pozitivem vsetínské hry byl výkon brankáře Lukáše Plška, který už na začátku druhé třetiny nahradil Romana Čechmánka. „Díky němu jsme nedostali větší nářez,“ řekl trenér Jan Neliba na adresu vsetínského náhradníka.

- 47.kolo út 15.2.17:00
HC Litvínov
0:5(0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 6. Čaloun (Hranáč, Gombár), 14. Čaloun, 22. Kotrla (Branda), 22. Branda (Kotrla, Poživil), 42. Branda (Škoula, Kotrla). Rozhodčí: Bolina - Bílek, Sichrovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 2230. Průběh zápasu: 0:5.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek (22. Plšek) - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Šafařík, od 21. navíc Nedbálek, Hrabal - Dubec, Vak, Selingr - Kárný, Najdek, Badiura - R. Hruška, Musil, Hřebejk - Havíra, R. Hubáček.
HC Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Poživil, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Trávníček, Gombár.
Improvizovaná sestava vsetínského týmu, ochuzená o distancovaného Demela a nemocného Vlacha, nestačila na litvínovské nájezdníky, kteří o svém vítězství rozhodli velmi rychle. Ale po pořádku: Litvínov mohl na Vsetíně počítat jen s patnácti hráči základní sestavy a opatrný začátek odhalil, že přes obdobné trampoty Valachů měli Chemici ze soupeře respekt. To však bylo záhy minulostí poté, co Čechmánek při rozehrávce upadl a nabídl tak možnost střelci Čalounovi, který ovšem z těžkého úhlu nastřelil jej tyč.

Nakonec to však byl přeci jen Čaloun, který teši Hranáčovy střely otevřel skóre. Litvínov prahl po navýšení náskoku a Vsetín se bránil jen s obtížemi. Prorok trefil tyč a Poživilovu dělovku od modré Čechmánek vykopl betonem. Ve 14. minutě ale ztratil na modré puk Spitzer a Čaloun za hozenou rukavici poděkoval výstavní forhendovou kličkou, proti které neměl vsetínský brankář nárok.

Čechmánka rychle přešla další chuť na zápolení s litvínovskými střelci hned z kraje druhé třetiny.Přesnou teč Kotrly a nájezd Brandy od sebe dělilo jen 11 vteřin a do branky se stejně jako v minulém zápase s Kladnem postavil náhradník Plšek. Ten s čistou hlavou čelil vyloženým šancím Zálešáka, Proroka a dvakrát na něj nevyzrál ani ostřílený zadák Šlégr. Při dorážce Hübla se zase na Plška usmálo štěstí, protože puk trefil jen tyčku. Veškeré vsetínské šance se omezily jen na pokus Selingra a v závěru Musila, který ovšem na Jarinu nevyzrál po ani po rychlém objetí jeho branky.

Nečekanou bariéru jménem Plšek pokořili Litvínovští až v úvodu závěrečné třetiny, kdy vsetínský brankář za přihlížení obrany vychytal Škoulu s Kotrlou, ale Brandově dorážce už zabránit nemohl. Vsetín se marně snažil naplnit volání spoře zaplněných tribun o „aspoň tyčku,“ a vyloženou šanci na skórování si mužstvo až do závěrečné sirény nevypracovalo.