Čechmánek vychytal nulu, Vsetín veze body z Litvínova

Václav Trávníček • 28.12.2004

L i t v í n o v - Vsetínští hokejisté potvrdili na severu Čech herní pohodu. Šestinásobný mistr navázal na výkon z minulého kola proti Vítkovicím a po zásluze si odváží z Litvínova všechny body. Valaši rozhodli v rozmezí tří minut druhé třetiny, kdy nejpve Gýna a poté ze sóla Vak překonali Jarinu v brance domácích. Definitivní podobu dal výsledku Selingr při litvínovské power-play. Roman Čechmánek udržel letos podruhé čisté konto.

- 34.kolo út 28.12.17:30
HC Litvínov
0:3(0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Gýna (Vlach), 37. Vak (Demel), 60. Selingr (Němec). Rozhodčí: Rejthar - Křivský, Pešek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 6210.
HC Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Ťupa, Skuhrovec, Hranáč, Klobouček - Ručinský, Reichel, Zálešák - Balázs, V. Hübl, Trávníček - Kubinčák, Branda, L. Havel - Sklenička, Heinisch. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
VHK ROBE Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Hrabal, Němec, Gřegořek, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Do utkání vstoupili lépe domácí, jejichž nástup umocnila přesilovka již v první minutě. Vsetínští hru postupně vyrovnali a při vyloučení beků Škouly a Šlégra měli dokonce kratičkou výhodu o dva muže. Poté převzali otěže hry do svých rukou Litvínovští a zle zatápěli Čechmánkovi v brance hostí. Při vyloučení Frola orazítkoval Šlágr tyčku jeho branky, poté hasil vsetínský golman šance Reichla a Havla. V závěru prvního dějství mohl litvínovské tribuny rozjásat Havel, ale nedokázal prostrčit puk pod ležícím Čechmánkem. Po siréně tak mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhou část hry zahájili hosté aktivněji, ale Jarina byl pozorný. Domácí postupně přebrali iniciativu a zejména Zálešák měl několik možností otevřít skóre zápasu. Poté, co domácí nevyužili další přesilovku při vyloučení Klesly, uhodilo před jejich brankou. Zmatek před před Jarinou využil bývalý litvínovský obránce Gýna a v pádu poslal hosty do vedení. Domácí ve snaze co nejrychleji vyrovnat zapomněli na zadní vrátka a po jednom z brejků zvýšil Tomáš Vak na dvoubrankový rozdíl. Hosté mohli svůj náskok zvýšit ještě při vyloučení Ručinského, ale Jarina další kotouč za svá záda již nepustil.

Ve třetí části hry Vsetínští umnou obranou udržovali dvoubrankový náskok a nepustili Litvínov do vážnějších šancí. Pokud už si domácí přece jen vypracovali střeleckou pozici, narazili na výborného Čechmánka, kterému jednou pomohla i tyč. V samotném závěru zkusili Litvínovští ještě dlouhou power-play, ale všechny naděje na bodový zisk jim uťal střelou do opuštěné branky Pavel Selingr. Vsetínští tak na severu Čech ukořistili všechny tři body, brankář Roman Čechmanem vychytal svoji druhou nulu v sezoně.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Věděli jsme, s čím Vsetín přijede. Proto jsme ho ze začátku přehrávali. Kdybychom šli do vedení, tak by se zápas asi vyvíjel jinak. Jenže jsme gól nedali, a tak Vsetín odehrál parádní utkání a zaslouženě uspěl. Chyběl nám důraz a hlavně zakončení."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Šli jsme do zápasu se zabezpečenou obranou a snahou o brejky. Chtěli jsme hlavně uhlídat domácí první formaci, což se nám podařilo. Hráli jsme hodně pozorně a od toho jsme neupustili ani v poslední třetině. Proto si odvážíme body."