Vsetín odstartoval přípravu výhrou nad Přerovem po samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 07.08.2014

Vsetínští hokejisté mají za sebou úvodní utkání ze série přípravných. Proti celku z Přerova se Valaši ujali vedení až v úvodu třetí třetiny, když trestné střílení proměnil nováček v zelenožlutém dresu Jan Kolařík. Než se tak stalo, obstáli hosté z Přerova v pěti početních nevýhodách. Na vedoucí branku Vsetína pak zanedlouho odpověděl Málek. Po základní hrací době skončilo utkání remízou. Pomyslné rozhodnutí přinesly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější vsetínští po přesném zásahu Mikšovského.

Příprava - přát. čt 7.8.18:00
HC ZUBR Přerov
2:1sn(0:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 41. Kolařík (TS), rozh. sam. náj. Adam Mikšovský – 44. Málek. Rozhodčí: Hradil, Husička – Novák, Škrobák. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 510. Střely na branku: 28:22. Vyhraná buly: 42:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Šafařík, Tichý, Žák, Haloda, Hryciow, Báchor, Jirák, Zuzaník – Hruška, Podešva, Kolařík – Kubo, Mikšovský, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala – Kubáč, Kuchařík, Nesrsta.
HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Polák, Vlček, Šťastný, Kudělka, Mašíček – Sprušil, Kolář, Málek, Kratochvíl Š., Škumát, Skoumal, Gremlica, Kratochvíl M., Rajnoch, Kebza, Školoud, Kundrátek

V pondělí vyjely celky Vsetína a Přerova poprvé v sezóně na led a už ve čtvrtek je čekal vzájemný přípravný zápas. S větší chutí vstoupili do utkání domácí Valaši, kteří převážnou část úvodní dvacetiminutovky diktovali tempo hry. Stejně jako v loňské přípravě hýřila aktivitou zejména trojice někdejších spoluhráčů z juniorky Štrbík – Daněk – Kývala, která se po roce znovu sešla v jednou dresu i útoku.

Hosté se soustředili více na defenzívu a obraně VHK hrozili zejména z rychlých protiútoků. Jeden z nich předvedl v polovině periody Rajnoch, tísněn vracejícím se Šafaříkem si ale na Hromadu v brance nepřišel. Na druhé straně mohl o chvíli později otevřít skóre po šikovné kombinaci VHK Vítek, z úhlu ale trefil pouze tyč odkryté branky. Dohromady šest minut z úvodní dvacetiminutovky odehráli Valaši v přesilové hře. V této herní činnosti byl nejvíce vidět obránce Žák, který hned několikrát nebezpečně centroval puk před bránu, Sklenář v hostující svatyni ale chytal spolehlivě. V závěru dvacetiminutovky si v přesilovce zahráli i hosté, ani oni se však neprosadili a do kabin tak celky odcházely za stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla, stejně jako ta první, řadu šancí na obou stranách. Zdálo se však, že brankáři se na první zápas sezóny těšili ještě více, než jejich kolegové v poli a ve svých brankovištích předváděli skvělé zákroky. Za Vsetínské měl dobrou šanci Kývala a o chvíli později hned natřikrát dorážel na Sklenáře z bezprostřední blízkosti Nesrsta, otevřít skóre utkání se jim ale nepodařilo. Za Zubry zahrozili po křídle unikající Kundrátek nebo v přečíslení pálící Škumát, ani oni si ale na gólmana VHK nepřišli. Branka nepadla ani z přesilovek – dvou Vsetínských a jedné Přerovské. Do kabin se tak znovu putovalo za bezgólového stavu.

V úvodu třetí třetiny už se ale solidně zaplněný Lapač branky dočkal. Unikající Kolařík byl evidentně podražen a rozhodčímu nezbylo, než nařídit trestné střílení. Jan Kolařík při něm potvrdil pověst kanonýra a přesnou střelou na vyrážečku nedal Sklenářovi šanci. Z vedení se ale Valaši neradovali dlouho. Hostující Gremlica sice nejprve na Hromadu z bezprostřední blízkosti neuspěl, na sklonku 44. minuty už se ale Zubři dočkali. Střelu z mezikruží vyrazil Hromada přímo do brusle hlídkujícího Matěje Málka a od ní se puk šťastně odrazil za brankovou čáru.

Povzbuzení hosté mohli záhy skóre otočit, Škumát ani Gremlica s Kratochvílem ale na Hromadu nevyzráli. V polovině třetiny se znovu výrazněji připomněl Vsetín. Po kombinaci v útočném pásmu se do výborné střelecké pozice dostal Kývala, vychytala jej však Sklenářova lapačka. Zbytek utkání už přinesl jen několik oboustranných vyloučení, branku ale nikoliv, po 60. minutách tak zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1

Po uplynutí normální hrací doby svedly oba celky souboj v sérii tří nájezdů. Úspěšnější byl Vsetín, když jediným přesným exekutorem byl hned v první sérii Adam Mikšovský. I on se prosadil střelou na vyrážečku a rozhodl o penaltové výhře VHK v poměru 1:0.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „My i Přerov jsme chvíli na ledě, ale i tak utkání mělo svou úroveň. Byl to takový klasický letní hokej, kde bylo hodně nepřesností. Led ještě také zdaleka nebyl takový, jaký by měl být, takže puky hodně odskakovaly. I tak bylo k vidění pár hezkých akcí. Dopředu jsme špatně nehráli, v obraně nějaké chyby byly, ale celkově si myslím, že to účel splnilo. Kluci místo tréninku měli v podobě přáteláku takovou vsuvku v prvním týdnu na ledě. Nehrála nám první lajna, Přerov taky nechal některé své zkušené hráče doma, takže ty mistrovské zápasy už budou o něčem jiném. Jsem rád, že jsme mohli vidět kluky, kteří jsou u nás na zkoušku hrát, protože zápas je něco jiného než trénink. Nakonec jsem rád, že i když šlo jen o přípravu, tak jsme zápas dokázali na nájezdy urvat.“

Petr Dočkal (trenér Přerova): „Bylo vidět, že šlo o první přípravný zápas. První třetina byla hodně neurovnaná. Celý zápas bylo k vidění spousty chyb. Nicméně nás soupeř díky přesilovým hrám v první třetině přehrával. O přestávce jsme si něco řekli v kabině a ve druhé dvacetiminutovce už jsme byli aktivnější. Hra se vyrovnala, byly k vidění šance na obou stranách. Poté co jsme z trestného střílení ve třetí třetině inkasovali a vzápětí vyrovnali, tak jsme byli aktivnějším týmem. S trochou štěstí jsme mohli i ty „bodíky“ urvat pro sebe, i kdy soupeř v přesilové hře zase několikrát také zahrozil. Zápas byl oboustranně vyrovnaný, přípravný účel splnil a v nájezdech byl nakonec šťastnější soupeř.“