Na to, že to byl první přípravák, se hrál docela hokej, prohlásil novic v týmu Ondřej Kubáč

Filip Bazala • 08.08.2014

Jednadvacetiletý útočník, který loňskou sezónu pomohl zachránit Bobry ve druhé lize se letos uchází o místo v sestavě VHK. „Kdo by nechtěl na Vsetíně hrát?“ řekl k dotazu o změně prostředí. Ondřej Kubáč v prvním přípravném zápase nastoupil ve čtvrté formaci společně s dalšími nováčky v týmu. „Myslím, že nám to docela šlo,“ prohlásil k zápasu. Trenéři i nadále budou hráče sledovat a před sezónou vyhodnotí jeho výkony, které zohlední při rozhodnutí o setrvání v mužstvu.

Ondro, máte za sebou první přípravné utkání. Jaké bylo?
Hráli jsme na čtyři formace teprve po třech dnech na ledě. Nohy nás bolely ještě ze středečního tréninku, ale víceméně si myslím, že zápas z našeho pohledu probíhal dobře.

I tak byl zápas poměrně bojovný a bylo se i na co dívat, souhlasíte?
To ano. Myslím, že to vypadalo jako hokej (směje se). Bylo to dobré.

Zmínil jste, že jste zatím trénovali jen třikrát. Jak je to těžké vstoupit do zápasu?
Je to takový nezvyk, ale podmínky jsme měli stejné s Přerovem. Šli jsme do toho ze stejné pozice.

Odkud pocházíte?
Přímo jsem z Prostějova, kde jsem hrál hokej do osmé třídy. Poté si mě ve výběrech právě na Vsetíně a ve Valašském Meziříčí stáhly do klubu Karlovy Vary, kde jsem působil od deváté třídy až do juniorky. Zároveň jsem tam i studoval. Poslední sezóny jsem strávil v juniorce Ústí nad Labem a ve Valmezu.

Loňskou sezónu jste strávil tedy v dresu Bobrů, letos se ucházíte o místo na Vsetíně. Jak jste se sem dostal?
Poté, co jsme se v baráži s Valmezem zachránili, jsem v týmu skončil. Na Vsetíně už jsem trénoval i vloni s juniorkou, takže pana Tobolu už znám. Zavolal jsem mu, jestli bych mohl na zkoušku přijít a tak jsem tady.

Ondřej Kubáč stíhá přerovského hráče v prvním zápase přípravy.

Jak se vám na Lapači zatím líbí?
Líbí se mi tady všechno, tréninky jsou super, zázemí také, jsem spokojený. Kdo by nechtěl hrát na Vsetíně (směje se)?

Co noví spoluhráči?
Všechno v pohodě. Jsou tady mladí kluci jako já, takže si rozumíme. Znám například Pepu Daňka z osmé-deváté třídy, kdy jsme byli na kempu, takže úplně cizí mi tady nejsou.

Počítáte i s možnou variantou, že byste se do týmu nevešel?
S tím se musí počítat. Zkusil bych štěstí někde jinde ve druhé lize.

Vraťme se ještě k zápasu. V lajně jste nastoupil s Nesrstou, Kuchaříkem, Zuzaníkem a Jirákem. Jak se vám hrálo?
Kromě Adama Jiráka jsem kluky od pondělí viděl poprvé. Jak jsem říkal, na ledě jsme teprve chvíli. Šli jsme společně hned do zápasu a myslím, že to docela šlo.