Vsetín nestačil na Přerov a poprvé v přípravě prohrál

Václav Trávníček • 05.09.2014

První porážku v přípravě na novou sezonu si připsali vsetínští hokejisté. Valaši v pátek nestačili na soupeře z Přerova, kterému podlehli 2:5. V první třetině se sice ujali vedení, ale Hanáci nejprve srovnali a následně dvěma rychlými brankami na začátku třetí části skóre dokonale otočili. Jiskřičku naděje pro Vsetín vykřesal v 51. minutě Adam Mikšovský, Zubři však reagovali dvěma dalšími kontry a vítězství si pohlídali.

Příprava - přát. pá 5.9.18:00
HC ZUBR Přerov
5:2(0:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 29. Kolář (Škorík), 42. Šebek (Lehečka, Procházka), 43. M. Kratochvíl (Sedlák, Goiš), 54. Goiš (Kudělka), 58. Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl) – 16. Hurtík (Hrazdíra, Štědrý), 51. Mikšovský (Hrazdíra, Haloda). Rozhodčí: Kika – Čaja, Řezáč. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 509. Střely na branku: 26:15. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Polák, Vlček, Janota, Kudělka, R. Šťastný, Mašíček – Goiš, Sedlák, Školoud – Šebek, R. Procházka, Lehečka – Škorík, Kolář, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Málek.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, Báchor, Haloda, Tichý, Žák, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Hruška – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Kubáč, Kývala.
Přestože se zraky zhruba půl tisícovky diváků upínaly k výkonu nové přerovské akvizice, brankáře Jiřího Slováka, byla to spíše svatyně vsetínské brány, která musela v úvodu střetnutí odolávat vážnějším útokům. Když ale Petr Školoud a o chvíli později ani Radomír Pala ve slibných šancích skóre zápasu neotevřeli, ujala se slova taky zelenožlutá ofenzíva.

Vítr v přerovské obraně dělalo především duo Petr Hruška, David Hrazdíra. Po přihrávce druhého jmenovaného natáhl ke střele od modré Pavel Hurtík a jeho sražený pokus si čtyři minuty před koncem první třetiny našel cestu za Slovákova záda.

Jelikož následnou příležitost k bleskovému vyrovnání domácí Radek Procházka promarnil, šli do šaten spokojenější hokejisté Vsetína.

Jeden z důležitých okamžiků byl k vidění ve 26. minutě. To Slovák čelící elitnímu vsetínskému útoku odmítl nepříjemné dvougólové manko.

Po téměř půl hodině marného dobývání vsetínské tvrze se MEO Aréna přece jen dočkala kýženého vyrovnání. Pohlednou individuální akci Stanislava Škoríka, kterou hostující obrana zastavila jen za cenu faulu, úspěšně dokončil Jan Kolář.

Vstřelený gól jakoby Přerovským vlil novou energii do žil. Bohužel viditelné zvýšení obrátek už další zásah před sirénou nepřineslo. Naopak to byli Valaši, kteří mohli vedení opět strhnout na svou stranu. Jenže Slovák při trestném střílení nařízeném v poslední vteřině druhého dějství dokázal zakončení Zúbka vykrýt.

Na pomyslné lámání chleba došlo zkraje závěrečné části. Nejprve kombinaci druhého přerovského útoku zakončil gólovou střelou na bližší tyč David Šebek a hned v následující minutě nestačila Plškova lapačka ani na výstavní ránu Matouše Kratochvíla.

Cestu za třetím vítězstvím v přípravě si Zubři mírně zkomplikovali v končící 51. minutě. Pohotový pas Hrazdíry zužitkoval z pravého kruhu střílející Adam Mikšovský. Naděje Vsetínských na vyrovnání ovšem netrvaly dlouho. Vzápětí je po přihrávce Paly znovu utnul Jiří Goiš.

Nicméně ani za stavu 4:2 domácí nezavřeli svůj gólový účet. Brankové hody ve třetím dějství ukončila až spolupráce bratrů Kratochvílových. Šimon Kratochvíl tváří v tvář Lukáši Plškovi nezaváhal a zkušený brankář neměl při jeho úniku nárok.

Daniel Faltýnek (trenér Přerova): Celkově dnes se zápasem převažuje spokojenost. Začali jsme sice hůř a první třetina od nás nebyla nic moc, ale po ní jsme si v šatně samozřejmě něco řekli a od druhé části jsme už lépe plnili to, co jsme chtěli. S výkonem ve druhé a třetí třetině už by se v sezoně dalo hrát. Samozřejmě chyby v naší hře byly a v určité míře budou vždycky, jinak ale bylo vidět, že si hráči lépe uvědomují, co se od nich na ledě požaduje.