Doposud neporažený Vsetín uzavře venkovní turné odvetou s Přerovem

Pavel Tajzler • 04.09.2014

Příprava na nový ročník pomalu míří do cílové rovinky. Valaši mají před sebou poslední dva duely, které prověří kvality týmu, jehož podoba je již téměř hotová. Trenérům zbývá vyřešit posledních pár otazníků a stanovili si k tomu právě zápas se Zubry. V závěrečném klání s Porubou by totiž měl tým kolem kapitána Daniela Vaňka už nastoupit v sestavě, která vyjede i do zahajovacího kola druhé ligy.

Každé léto čelí trenéři hlavolamu v podobě skládaní týmu. Jako dílek po dílku v puzzle zkouší dát dohromady mozaiku, na jejímž konci bude co možná nejlepší mančaft. Tandemu Luboš Jenáček – Viktor Hlobil se to letos zatím daří na jedničku. Jejich svěřenci ještě nezažili pocit porážky a po vítězství na ledě silné Poruby si věří i na svého pátečního soka.

Zubři Přerov: Proti Vsetínu již s novým brankářem

Po poněkud překvapivém odchodu dvaadvacetiletého gólmana Jiřího Sklenáře do Chomutova, kde bude trénovat maskované muže všech kategorií, museli shánět přerovští funkcionáři adekvátní náhradu. Kdo doplní velezkušeného Martina Vojtka prozatím zůstává zahaleno tajemstvím. Fanoušci Přerova však s napětím vyhlíží duel se Vsetínem, jelikož nová akvizice mezi tyčemi by měla být představena v zítřejším měření sil.

Jako každému týmu, tak ani Přerovskému se nevyhnula letní škatulata. Po odchodu Sklenáře byli uvolněni do jiných klubů Jaroslav Tomeček, Marek Kundrátek, Karel Kebza a také vsetínským fandům dobře známý Antonín Sprušil, který po loňském působení v Novém Jičíně zamířil do mužstva od soutoku bečev. Junioři, kteří se připravovali s A-týmem byli přeřazeni zpět do své kategorie a o jejich návratu mezi dospělé se bude rozhodovat až na základě předváděných výkonů. Výčet odchodů uzavírá Novo-jičínský Miroslav Škumát, jenž neuspěl na zkoušce.

Zubři jsou zcela jistě rádi, že jejich mančaft nepotkal hromadný exodus hráčů, ba právě naopak. K hanáckému celku se připojili Jiří Polák s Davidem Šebkem, jejichž posledním působištěm byl nedaleký Prostějov. Ze stejného města přichází také zkušený Radek Procházka, kterému se nepodařilo vybojovat místo v Sršňově družině. Z extraligové Olomouce zatím bojuje o místo Jakub Lehečka. U Zubrů bude i nadále pokračovat David Šťastný, jenž byl na testech v extraligovém Zlíně, kde si svými výkony řekl alespoň o střídavé starty. Už nyní je však jasné, že i letos budou Přerovští patřit ke špičce ligy.

VHK: Okruh hráčů se uzavírá

Zatím poslední potvrzená posila - centr David Hrazdíra

Tým Valašského hokejového klubu začíná mít jasné kontury. Jak již bylo naznačeno v úvodu, tak právě bitva se Zubry bude ta, kde budou mít hráči poslední šanci probít se do základních formací popřípadě do týmu vůbec. Že trenéry nečeká vůbec jednoduché rozhodování je všem jasné. Zelenožlutí totiž proplouvají přípravou až s nečekanou lehkostí. Ze šesti zápasů si připsali stejný počet výher, byť to bylo třeba po samostatných nájezdech. Naposledy Valaši sestřelili ostravskou Porubu, kde si dvě branky připsal ex-přerovský Marek Haloda, pro kterého to bude pikantní duel. Totéž platí i o Davidu Hrazdírovi, o jehož motivaci taktéž nemůže být řeč. „Nejvíc se těším na zápasy s Přerovem. Hrají tam kluci, se kterými se znám ze Zlína. Bude to vypjaté.“

Trenéři nemohou v Přerově počítat pouze se zraněným Janem Kolaříkem. Letní posila má zlomenou ruku, avšak start soutěže by měla stihnout.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Žák, Báchor – Ambruz, D. Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Hruška – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Daněk, Kývala – Kubáč.

HC Zubr Přerov:Vojtek (14. Dohnal) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Lehečka – Škorík, Kolář, Dostálek – Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.