Vstupenky online

Ve druhém utkání Vsetín těsně podlehl Slovanu, série je srovnaná

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 12.03.2021

V pátečním podvečeru se na Lapači rozehrálo druhé utkání série předkola play-off mezi Vsetínem a Ústí nad Labem. Slovan přistoupil k podobné taktice jako v úvodním duelu, znovu otevřel skóre jako první zásluhou Karla Klikorky. Vsetín sice srovnal v přesilové hře Romanem Vlachem, ale Ústečtí bleskově reagovali brankou Davida Sklenáře. Stav platný po první třetině vydržel až do závěrečné sirény, Vsetínu byla marná střelecká převaha i závěrečný nápor. Série se na sever Čech stěhuje za stavu 1:1.

CHANCE LIGA - PŘ2 pá 12.3.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2(1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. R. Vlach (Kucharczyk, Štach) – 11. Klikorka (Matějček), 13. D. Sklenář (Protasenja, Š. Havránek). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, R. Půček – Hořanský, Kucharczyk (A), Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Š. Havránek (A), J. Drtina, Klikorka, Vladimír Brož, Vacík, Vala, M. Voženílek (C) – Trávníček, Vrdlovec, Severa (A) – Tůma, Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Grim – Jouza, Costa, M. Bláha.

Vyrovnaný začátek zápasu, který se obešel bez větších šancí, rozsekl úvodní brankou Karel Klikorka. Ten se po návratu z trestné lavice ocitl nehlídán ve středním pásmu a nabruslil za oba vsetínské obránce, kde trpělivě vyčkal na přihrávku Štěpána Matějčka. Následně se vydal sám vstříc Gábovi a překonal jej pokusem mezi betony, který pomalu doklouzal až za brankovou čáru. Valaši v přesilové hře rychle odpověděli. Střelu Lubomíra Štacha z pravého kruhu dorazil z předbrankového prostoru za Hamalčíkova záda Roman Vlach.

Vyrovnaný stav zůstal na Lapači jen dvacet sekund, protože přesně tolik času stačilo Slovanu k tomu, aby po přesné kombinaci zakončil Dominik Sklenář bekhendem do levého horního rohu. Hosté měli po vyloučení Smetany k dispozici přesilovou hru a stali se aktivnějším týmem. Z domácích se do největší šance dostal Pechanec, když prokličkoval obranou, ale nedokázal zakončit. Také ostatní domácí pokusy mířily mimo prostor třech tyčí a více ze hry měli hosté.

Vsetínští do druhé třetině vletěli a hned v jejím úvodu se v gólové šanci ocitl Gorčík. Útočná aktivita se pomalu přesunula na stranu hostů, domácí brzdily nepřesné přihrávky. Povedla se však ta na Gorčíka, jenž byl v úniku zastaven. Obdobná akce vznikla okamžitě na druhé straně a hlavní roli v ní hrál Matějček, ani on  nezakončil. Hosté pokračovali ve své hře taky v přesilovce, kde byl nejvíce vidět Severa. Valaši všechna svá oslabení přečkali bez úhony a štěstí u nich stálo taky v momentě, kdy Severa vybídl Vrdlovce k zakončení do prázdné brány.

Ústečtí ve své hře neustávali a naskytla sem jim také příležitost přesilové hry pěti proti třem. Dvojnásobná přesilová hra skončila vyloučením hostujícího Vrdlovce. Následná hra čtyři na čtyři sedla více Vsetínu a Pechanec svou dorážkou těsně minul levou tyč Hamalčíkovy branky. V plném počtu hráči Slovanu znovu přistoupili k defenzivní hře a nepouštěli svého soupeře do větších akcí. Do karet hostům hrála také pětiminutová přesilovka, větší trest spojený s trestem do konce utkání si odnesl vsetínský Vítek.

Právě v oslabení se však Valaši paradoxně zvedli a jeho větší část strávili v útočném pásmu. Nabuzeni povedenou pasáží odehráli Vsetínští v podobném tempu i power play. Vyrovnat už se jim ale nepodařilo. Šest sekund před závěrečnou sirénou zůstal puk po Gorčíkově střele nehlídaný v předbrankovém prostoru, natahoval se po něm Březina, ale dříve u něj byli Ústečtí, kteří výhrou 2:1 srovnávají stav série.

Ohlasy k utkání