Jediná branka rozhodla o vítězství Vsetína nad Slovanem, brankář Málek slaví první nulu

Jan Tajzler • 03.03.2021

Hokejisté Vsetína hostili ve středečním podvečeru celek Ústí nad Labem, který stále bojuje o postup do předkola play-off. Tuhou bitvu nakonec rozhodla jediná branka, kterou obstaral Jan Berger. Vsetín se v zápase mohl spolehnout na stoprocentní výkon brankáře Jakuba Málka, který tak oslavil první čisté konto v mužské kategorii. V sobotu zajíždí Valaši plnit roli favorita na led beznadějně poslední Kadaně.

CHANCE LIGA - 32.kolo st 3.3.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
1:0(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Berger (Ondračka, A. Zeman). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0:0. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 1:0.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Gajarský, R. Vlach, Kucharczyk (A) – Půček, Šilhavý, Klímek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Moravec, Vala, Pika – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Furch, Protasenja – M. Bláha.

První třetina duelu Vsetína a Ústí nad Labem přinesla více bojovnosti než atraktivní hokejové podívané. Hosté vsadili na důraznou obranu středního pásma a to se jim vyplácelo. Vsetínští se totiž přes jejich val dostávali jen sporadicky a když už se přeci jen usídlili v útočném pásmu, dostali se maximálně k nahozením od modré, která bez problémů likvidoval gólman Hamalčík. Ani Málek na druhé straně ovšem nebyl bez práce. Hosté využívali každou příležitost provětrat domácí defenzívu, především agilní Protasenja v první třetině hned několikrát nebezpečně dotíral na valašskou svatyni.

Vsetínu do větší šance nepomohla ani úvodní přesilovka, krátce po ní však přeci jen zahrozili. Po tečované střele Štacha mohl do odkryté brány dorážek Kucharczyk, jeho snahu ale v poslední chvíli překazil vypíchnutím touše Trávníček. Největší šanci třetiny tak měli na svých holích hosté. Ústečtí vyhráli souboj o puk v útočném pásmu a Matějček se řítil sám na Málka. Udělal mu povedenou kličku, tísněn obráncem však nedokázal přehodit Málkův beton. Závěr třetiny patřil hostům, kteří ještě několikrát nebezpečně zahrozili, puk do vsetínské branky ale nedostali a do kabin proto odcházely celky za stavu.

Úvod druhé periody plynule navázal na tu první. Už po minutě hry se do své další šance vřítil Protasejna, jeho střelu v přečíslení dva na jednoho ale zastavila tyč Málkovy svatyně. O minutu později z čista jasna udeřilo na opačné straně. Ondračka zavezl puk do útočného pásma, přistrčil ho Janu Bergrovi a jeho prudká střela švihem prošla pod Hamalčíkovou lapačkou do sítě. Valachy vstřelená branka povzbudila a v dalších minutách diktovali tempo hry, přes kompaktní obranu Ústí nad Labem se ale do vyložených šancí nedostávali. V přesilovce krátce před polovinou periody byli přesto blízko ke zvýšení, Bednářova střela z voleje ale odkrytou branku hostů minula.

Ve zbytku třetiny hosté i díky dvěma početním výhodám vyrovnali hru a několikrát nebezpečně dotírali na Málka. Protasejnovi však znovu chyběl kus střeleckého štěstí a radostí Severočechů neskončil ani únik Bláhy. Ten se pokoušel najít skulinku mezi Málkovými betony, ovšem marně. Po čtyřiceti minutách tak domácí drželi nejtěsnější vedení.

Třetí dějství zahájila přesilovka Vsetína. Branka sice nepadla, domácí však v početní výhodě nastartovali svou herní převahu. Blízko zvýšení byl ve čtyřicáté páté minutě Gorčík, křižnou přihrávku na brankoviště ale v záklonu poslal nad bránu. VHK byl i nadále aktivnější, hosté ale využívali každé příležitosti k ohrožení Málkovy klece. Zejména Vrdlovcova formace byla ve třetí periodě hodně vidět a měla také největší šanci k vyrovnání. Severovu střelu Málek vykopl před sebe, hostující útočník ale neuspěl ani s dorážkou a do třetice se neradoval ani Vrdlovec, jehož zakončení znovu zneškodnil výtečný Málek.

Psala se padesátá čtvrtá minuta a pohříchu šlo o poslední vážnější šanci hostujícího celku. Vsetín totiž závěrečné minuty odehrál výborně takticky, v závěru mu navíc pomohl i faul Trávníčka, který dvě a půl minuty před sirénou nedovoleně zastavil unikajícího Pechance. Přesilovku Vsetín nevyužil, přestože Vlach a především Pechanec měli na holích velkou šanci, důležitější pro Valachy však bylo, že Ústí udrželi daleko od Málkovy branky. Nic nepřinesla ani závěrečná dvacetisekundová power-play a Vsetín tak po šedesátí minutách slaví vítězství v nejtěsnějším poměru 1:0.