Valaši skolili Frýdek-Místek, nastříleli sedm branek

Václav Trávníček • 30.01.2010

S plným bodovým ziskem se z miniturné po venkovních stadionech vrací vsetínští hokejisté. Po čtvrtečním vítězství 3:1 v Novém Jičíně bodovali naplno i v sobotu na ledě Frýdku-Místku. Na severu Moravy rozhodli Valaši během druhé dvacetiminutovky, v níž soupeři odskočili na rozdíl pěti branek. Utkání vyšlo zejména vsetínským útočníkům Robinu Ševčíkovi (2+2) a Danielu Vaňkovi (2+1), kteří si výrazně vylepšili osobní statistiky.

- 34.kolo so 30.1.17:00
HC Frýdek-Místek
2:7(1:3, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Slavík (Martiník), 46. Kudláček (Babic) - 1. Vaněk (Mokrejš, Hrňa), 9. Klabačka (Kapr, Ševčík), 11. Sakrajda (Ševčík, Zavrtálek), 26. Vaněk (Hrňa), 32. Ševčík (Zavrtálek, Sakrajda), 40. Ševčík (Vaněk), 56. Sakrajda (Kapr). Rozhodčí: Smeták - Bojda, Mrákava. Vyloučení 6:9 . Využití 2:1 . V oslabení 0:0 . Diváci: 307 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:7 .
HC Frýdek-Místek: Horyl, Vašíček, Vajda, Kudláček, Babic, Ledvoň, Maruna, Slavík, Krutil, Parma, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gebauer, Vrána, Kopáč, Merta, Křesťan, Štochl
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Šimek, Zavrtálek, Kapr, Matula, Rajnoha, Horák, Vodák, Ašer, Mokrejš, Tesařík, Klabačka, Hrňa, Vítek, Sakrajda, Ševčík, Vaněk, Mikeš

Diváci na první branku utkání nečekali dlouho, už po 28 vteřinách rozjásal cca. 30 vsetínských fanoušků Daniel Vaněk, jenž naznačil střelu příklepem, kterou oklamal frýdecko - místeckého obránce a nakonec blafákem do forhendu se štěstím překonal i Radima Vašíčka 0:1. Valaši od samého úvodu převzali taktovku zápasu. V 5. minutě se v bezporostřední blízkosti branky domácích ocitl Ševčík, ale přestřelil. V časem 8:27 přidali žlutozelení další gól. Robin Ševčík přenechal puk na útočné modré Václavu Klabačkovi, jenž z pravého křídla zavěsil přesně nad lapačkou golmana Frýdku - Místku.

Domácí se do první šance dostali až v minutě 10. kdy Ivo Mocek nebezpečně v blízkosti Hromady tečoval puk do lapačky. Jenže za minutu a půl se skóre měnilo znovu. Pavel Zavrtálek vystřelil od modré čáry, Vašíček jeho puk neudržel a pro Petra Sakrajdu z levého křídla už zbývala okrytá prázdná branka 0:3. V čase 12:45 se při přesilové hře branky dočkali i domácí. Marek Slavík od modré čáry vystřelil tak šikovně, že puk zapadl k pravé tyči branky Petra Hromady a bylo sníženo na 1:3. Vsetínští poté zahrozili šancemi Ašera a Vítka, ovšem Vašíček si s jeho pokusy poradil.

Druhé dějství vyznělo jednoznačně pro Vsetín. Na počátku sice Frýdek - Místek bránil střední pásmo až do osudné 26. minuty, kdy v situaci dva na jednoho ujeli Hrňa z Vaňkem a vsetínský útočník s číslem 9 se trefil po druhé v zápase 1:4. Tato branka Frýdek - Místek položila. O minutu pozdějí mohl vedení valachů zvýšit Mokrejš, jenž v breaku od modré čáry trefil beton domácího brankáře. Ve 29. minutě zkoušel z maličké naděje snížit výsledek Mocek, ovšem Hromada byl opět pozorný. V polovině zápasu hráli svěrenci trenéra Juraje Juríka přesilovku. Pavel Zavrtálek vystřelil od modré do shrumáže těl, v níž se nejrychleji zorientoval Robin Ševčík a zvýšil na 1:5. Frýdek - Místek zahrozil nebezpečně z hole Martiníka z 37. minuty, jenže narazil na betonu skvěle chytajícího Hromady. Pikantní okamžik přišel v posledních vteřinách druhé třetiny. Robin Ševčík ujel sám na bránu provedl rychlou kličku a v čase 39:59 svým druhým gólem v utkání oslavil svůj svátek.

Závěrečné dějství se spíše už dohrávalo a Vsetín si hlídal svůj výsledek. Nemohoucnost frýdecko-místeckých hokejistů potvrdil jeden z útočníků, jenž ve vyložené šanci minul odrkytou bránu. To probíhala 41. minuta utkání. Ve 46. minutě už ale přesilová hra svěřencům trenéra Michala Piskoře vyšla. Jan Kudláček vystřelil švihem od modré čáry do horních partií branky a na jeho střelu už Hromada nedosáhl. 2:6. V 50. minutě odmítl hattrick Ševčík, jenž vystřelil na Vašíčka přímo do náruče a v zápětí ho napodobil další dvougólový střelec Vaněk, kterému nevyšel beckhendový blafák. Když v 54. minutě vyloženou tutovku spálil Vajda a po něm i Martiník, potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš. V 56. minutě projel Petr Sakrajda přes celé kluziště, kdy si ze všech hráčů udělal doslova kuželky a na jeho blafák do forhendu k pravé tyči se Vašíček natahoval marně. Valaši vyhráli 2:7 a rozesmutnili Frýdek - Místek.

Michal Piskoř (VSH Frýdek - Místek): Zápas se mi hodnotí těžko. Minule jsme prohráli 9:1. Dnes jsme chtěli vycházet se zabezpečené obrany a pohlídat si začátek utkání, ovšem stejně jako v předchozích zápasech jsme už v 28 sekundě prohrávali 1:0. Poté přišly další dva góly a proti takovému soupeři je těžké ten náskok dotahovat.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Měli jsme dobrý nástup do zápasu a od toho se vlastně odrazil celý průběh. Šli jsme brzy do vedení, pak jsme tu hru ovládli a myslím si, že domácí byli bojovní, ale my jsme byli hokejovější a proto jsme zaslouženě zvítězili.