Vsetín zvládl duel s outsiderem a zvítězil 4:1

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 12.12.2009

Po středeční kanonádě proti Novému Jičínu zvládli vsetínští hokejisté i další utkání na domácím ledě. V sobotu na Lapači přehráli poslední Frýdek – Místek, přestože utkání odehráli pouze na pět obránců. Jednoho z nich představoval útočník Daniel Tesařík, který si připsal i autorství vítězné branky.

- 23.kolo so 12.12.17:30
HC Frýdek-Místek
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Vaněk (Matějka, Knebl), 19. Tesařík (Sakrajda, Klabačka), 34. Štraub (Mikeš, Hrňa), 41. Vaněk (Hrňa, Šimek) - 23. Maruna (Merta). Rozhodčí: R. Volf - Smilek, Wesley. Vyloučení: 10:11, navíc Štraub (VSE) 10min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1064. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Rajnoha, Tomis, Matula, Tesařík - Hrňa, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Knebl, Vaněk, Matějka.
HC Frýdek-Místek: Vašíček - Kudláček, Pelikovský, Babic, Novák, Krutil, Bavlšík (od. 12. min. Parma) - Gelačák, Maruna, Merta - Mocek, Kopáč, Gebauer - Sluštík, Martiník, Pavlas.

Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Hrálo se spíše ve středním pásmu. Prví vážnější šanci si ve 4. minutě připravil Matula, ale brankář Vašíček si s jeho střelou do modré poradil. Hosté se probudili o dvě minuty později, kdy Martin Novák vystřelil do Plškovy masky. Od osmé minuty utkání začaly padat góly. Na světelné tabuli svítil čas 7:47 a Jan Matějka zleva viděl dobře postaveného Daniela Vaňka u branky, pro kterého už nebyl problém dopravit puk do odkryté Frýdecko – Místecké svatyně: 1:0 pro Vsetín.

V minutě 11. se o vyrovnání pokoušel Gebauer, zpoza Plškovy branky ovšem jeho pokus vsetínský brankář z číslem 35 na zádech zneškodnil. Vsetín předvedl pěknou kombinaci na jeden dotek v probíhající 14. minutě, na jejímž konci stál v prostoru mezi kruhy Petr Mokrejš. Jeho střelu schoval Vašíček do lapačky. Dvě minuty po Mokrejšově střele se výborně hrající obránce Pavel Rajnoha vydal na výlet do útočného pásma, skvěle zavezený puk poté přihrál na hůl opět Petru Mokrejšovi, jenž ze stejné pozice neuspěl před brankářem Frýdku – Mísku po druhé. Minutu před koncem první třetiny Vsetín přidal druhou branku. Sakrajda zprava přihrál na modrou Danielu Tesaříkovi, jenž celý zápas odehrál v obraně a po vzoru svého bratra Radima vypálil přesně pod horní tyč branky Vašíčka.

Do druhé části vstoupili aktivněji hráči Vsetína. Ovšem jejich pokusy vždy končily na chráničích hostujícího brankáře. Z levého kruhu se neprosadil Hrňa, z pravého Mikeš a od modré nepochodil ani Šimek. V čase 22:42 se tak potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. V situaci dva na jednoho ujel po levém straně Jan Maruna a dobře mířenou střelou zápěstní překonal Lukáše Plška pod vyrážečku. Ve 26. minutě se v šanci ocitl Matějka, ale Vašíček jeho střelu do horních partií branky vyrazil.

O tři minuty později musel čelit Lukáš Plšek v brance zelenožlutých další nebezpečné ráně vyslanou z hole Jana Maruny, kterou vyrazil díky masce. V polovině zápasu přihrává Daniel Vaněk na najíždějícího Pavla Rajnohu, ale ten již na jeho přihrávku nedosáhl. V čase 33:56 využívají valaši výhodu přesilové hry. Od modré čáry napřáhl Josef Mikeš a Josef Štraub jeho ránu tečoval pod horní tyč. Vsetín se tak ujal vedení 3:1. Hosté se snažili snížit z hole Martina Nováka, ovšem jeho střela skončila na dobře postaveném Lukáši Plškovi. V závěru druhé třetiny se po Tesaříkově přihrávce probíjel do útočného pásma Daniel Vaněk, jehož skákavá střela přes obránce Radima Vašíčka dosti zaskočila.

Do závěrečného dějství vstoupili vsetínští gólem z přesilové hry 5 na 3. Po ose Šimek, Hrňa se puk dostal na levé křídlo, kde Daniel Vaněk z první nakonec protlačil puk za Vašíčkova záda. Hosté se trápili v koncovce. Na Plška si nepřišli Gebauer ani Sluštík Podtrhnout Frýdecko-Místeckou neschopnost v koncovce se dala označit šance ze 44. minuty, kdy v poslední chvíli nadzvedl Lukáš Matula hůl jednoho hostujícího útočníka, před nímž byla naprosto prázdná brána a když se ve 49 minutě neprosadil ani Merta, tak se hosté stáhli k úspoře sil.

Vsetín naopak dál útočil. V dobré pozici se ocitl Ašer, jenž v pádu ještě stihl vystřelit do vyrážečky Radima Vašíčka. V 53. minutě se prezentoval dobrou střelou mezi betony z levého křídla Daniel Tesařík, ale Vašíček byl pozorný. O dvě minuty později ještě Novák prověřil Plška propagační střelou z levého křídla. Poté následovala šance z minuty 59. od Erika Hrni z prostoru mezi kruhy, kterou pokryl brankář Frýdku – Místku z číslem 79 na zádech. Vsetín tak zvítězil 4:1.

Jiří Kubják

Juraj Jurík (VHK Vsetín:) Opět jsme hráli s redukovanou sestavou, dnes nás to potkalo v obraně. Situace nás donutila k tomu, abychom Daniela Tesaříka postavili mezi beky. Musím říct, že se toho Dan ujal dobře, dokonce vstřelil branku. Museli jsme neustále improvizovat a v poslední třetině se nám sestava rozbila úplně, když jsme měli hráče vyloučené. Díky tomu jsme se třeba v přesilovce pořádně ani nedostali do pásma. Proto říkám, že jsme rádi za tři body.

Michal Piskoř (HC Frýdek - Místek): Prohráli jsme 4:1, řekl bych že zaslouženě a to jen s toho důvodu, že jsme byli málo aktivní směrem dopředu. Soupeřovu bránu jsme dnes pořádně neohrozili. Vsetín se snažil jít víc do šanci víc bruslili. Jinak si myslím, že byl k poražení.