Valaši si poradili se Šternberkem, přesto ve středu zajíždí na led Techniky Brno

Viktor Krus, Václav Trávníček • 11.01.2009

V s e t í n - Poslední zápas základní části dnes sehráli na domácím ledě vsetínští hokejisté. Hosté ze Šternberka šli sice už ve čtvrté minutě zásluhou Klimoviče do vedení, ale díky bezchybnému Plškovi a úspěšnosti v koncovce rozpoutali Valaši na Lapači střelecký kolotoč. Proti svému bývalému klubu se dvakrát trefil útočník Josef Mikeš, do utkání nastoupil poprvé od nákazy žloutenkou i obránce Pšeja. Vítězství 7:2 a pravidla pro 2.ligu určily Vsetínu prvního soupeře pro nadstavbovou část: Valaši se ve středu od 18ti hodin představí na ledě brněnské Techniky.

- 30.kolo ne 11.1.17:00
HC TJ Šternberk
7:2(3:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Knebl (Jurík), 9. Zavrtálek (Klabačka), 15. Tesařík (Štraub), 23. Podešva (Hrňa), 37. Matula (Vaněk), 37. Mikeš (Černý, Štraub), 47. Mikeš (Tesařík, Černý) - 4. Klimovič (Tomášek), 53. Fiala (Kohut).Rozhodčí: Jeřábek, Adamec-Štěpán Vyloučení: 9:9 Využití: 2:2 V oslabení: 0:0 Diváci:1325
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Haschka, Šimek, Rajnoha, Černý, Zavrtálek, Matula, Pšeja - Marek, Gergela, Vaněk - Tesařík, Štraub, Mikeš - Hrňa, Podešva, Klabačka - Knebl, Ašer, Jurík
HC TJ Šternberk: Tomášek M. - Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurák, Spurný, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Vích, Trunda, Jurdič, Musil, Kohút, Klimovič, Tomášek D.

Hned ze začátku utkání se chtěli domácí hokejisté předvést před hlasitými fanoušky. Možný nástup na začáteční tlak ovšem zmařil vsetínský Mikeš, když byl vykázán na trestnou lavici za hákování. I v oslabení se domácí hráč dostal nebezpečně před brankáře hostů, ale gól nepadl, následně se do šance dostal Šternberk, ale také bezvýsledně. Něco málo přes padesát vteřin od prvního vyloučení, si vedle Mikeše šel sednout na dvě minuty za napadení Pšeja. Velmi výhodnou přesilovku pět na tři zužitkoval Klimovič a hosté se za hrobového ticha radovali z otevření skóre. Šternberk měl ještě herní výhodu ve formě pět na čtyři a další šance hostů byla tady, samotný hráč před Plšek vystřelil, jenže domácí gólman puk zpacifikoval. Ke konci přesilovky si hosté vytvořili tlak a střelba od modré lajny byla nebezpečná, jenže Plšek byl jako betonová zeď a puk opět neprošel. V sedmé minutce měli vsetínští hráči obří šanci, když se před bránou hostů objevili dva zelenožlutí hráči, jenže přihrávka těsně před gólmanem místo střely nebylo to pravé ořechové. V čase 6:46 vybombil vsetínský Knebl a div se neprotrhla branková síť, 1:1. O pár okamžiků později se šternberský hráč prokličkoval přes modrou a vystřelil po zemi, Plšek betonem zneškodnil možnou hrozbu. V čase 8:09 se opět radovali domácí. Po buly vystřelil Zavrtálek a brankář hostů nemohl nic dělat, 2:1. Hra byla pořád v pohybu a byla vidět snaha o úniky či střely. V 13.minutě se kotouč dostal za branku Šternberka a mladičký Jurík se snažil zpoza ní brankáře hostů překvapit, poté byl vyloučen šternberský hráč Hruška za hru vysokou holí a o 9 vteřinek později hráč stejného mužstva Musil. Vsetín měl tedy velmi velkou šanci na vstřelení branky a náležitě se ji ujal. V čase 14:05 domácí naprosto rozebrali trojici hráčů Šternberka a do prázdné kasy vsunul kotouč Tesařík. Poté byly k vidění další šance, ale gól z nich by byl překvapující. V 19.minutě napálil Vsetín břevno a čtvrtá branka domácích klepala na dveře. První třetina byla ze strany domácích lépe zahraná a zaslouženě vedli.

Hned ze začátku druhého klání se do útočného pásma dostali Valaši a snažili se střelami ohrozit šternberskou kasu. V čase 22:23 byla označena střelou šternberská brána, puk se potom laxně kutálel za zády brankáře někde po čáře a do sítě ho uklidil Podešva, 4:1. Chvíli po vstřelené brance udělali hosté chybu ve středním pásmu a Vsetín mohl dát pátý gól, jenže projektil letěl vedle, domácí stále drželi útočné pásmo a nenápadným nahazováním se snažili skórovat. Hosté ve druhé třetině dostali slovo až ve 25.minutě, ale žádná slast to nebyla. Valaši cítili podporu fanoušků a dobrou střeleckou slinu, proto se snažili co nejvíce střílet či nějak jinak ohrozit bránu Šternberka. I díky tomu se jeden ze vsetínských hráčů ocitl sám před gólmanem, ale svou šanci neproměnil. Šternberskému hráči se poté podařilo utéci domácí obraně, ale Plšek ukázal proč je vsetínskou jedničkou. V 27.minutě byla k vidění kuriózní šance, když Plšek vyrazil neposedný kotouč do šternberského hráče a ten málem puk do brány dostal. Vsetínští chtěli dát další branku a náležitě se snažili, nejprve nevyšel za obranu hostů slibný únik a poté nikdo nedorazil do brány nahození od modré. V 30.minutě předvedl Plšek další nervózní zákrok, když neudržel kotouč a hosté měli šanci, naštěstí důrazná obrana zasáhla v souladu s pravidly. Šternberk si poté připravil nebezpečné přečíslení, jenže střela by přestřelila i bránu na rugby. V 31.minutce dostal dvou minutový trest Plšek za zdržování, ale i v oslabení předvedli domácí výtečnou kombinaci, kterou krátili nepříjemné oslabení. Tuto hokejovou lahůdku trošku zkazil vsetínský Mikeš, když byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté měli před sebou již druhou přesilovku pět na tři a měli šance. Nejdříve hosté napálili tyčku a pak netrefili odkrytou Plškovu svatyni. V 33.minutě se Lapačem ozývalo ostré hvízdání nespokojených fanoušků, jelikož podle nich sudí špatně zhodnotil ofsajdové postavení domácího hráče. V 36.minutce Šternberk se opět dostal do přečíslení, ale střela opět minula cíl. V čase 35:50 byl vykázán na trestnou lavici šternberský Stříteský a Vsetín početní výhodu využil, když se o necelou minutku později trefil Matula. O 13 vteřinek později bylo zase o trochu více vsetínské radosti, když zvýšil už na 6:1, Josef Mikeš. V 39.minutce dostal již druhý dvouminutový trest v zápase vsetínský Plšek. Šternberk se snažil využít překonat Plška a málem se to povedlo, jenže v cestě stála tyčka, Plšek následně předváděl jisté zákroky a i díky němu se šlo do kabin za stavu 6:1.

Třetí třetina už ze začátku opět nabídla Valašskou šanci. Šternberk o pár minut později se snažil puk prostřelit po zemi, ale i tam Byl Plšek připraven a svým betonem zastavil černého neposedu. O několik vteřinek později Plšek předvedl brilantní zákrok lapačkou, který fandové ocenili potleskem. Šternberk vycítil neaktivitu Vsetína a snažil se o tvorbu gólovek, Plšek byl ovšem proti druhé brance hostů. V 47.minutce šel z ledové plochy cítit náznak bitky, když obránce hostů byl přistrčen na vlastního brankáře a beci chtěli ukázat, kdo je před vlastním brankovištěm pánem. V čase 46:53 vstřelil už sedmou branku Vsetína Josef Mikeš a svůj druhý gól zápasu následně oslavil tanečkem ala Jackson. V 51.minutě hráči nevydrželi napětí ve vzduchu a strhla se bitka, do sebe pustili šternberský Hrbatý a vsetínský Mikeš, oba si šli sednout za hrubost. V 52.minutě vsetínský hráč vyslal štiplavou střelu od modré a hned poté se do útoku dostali hosté a branku vstřelil Fiala, která kosmeticky upravila skóre na 7:2. Několik okamžiků po inkasované brance Vsetín vyrobil obří chybu a jen díky Plškovi zůstalo skóre za stejného stavu.V 54.minutě se před svatyní hostů natlačilo mnoho hráčů, puk se zarazil o něčí brusli a žádný z domácích hráčů ho nedokázal dostat za brankovou čáru. V 56.minutě zůstal po střetu na ledě jeden ze šternberských hráčů a s pomocí spoluhráčů od bruslil doprovázen potleskem z hlediště na lavičku. Šternberk se snažil ještě o nějaký gól, ale poslední tutovku měli na hokejkách hráči Vsetína, po úniku přišla přihrávka a střelec minul. Zápas tedy skončil vítězstvím Vsetína 7:2. Diváci se žádané „desítky“ nedočkali, ale i tak byl k vidění velmi atraktivní zápas plný gólů, tvrdých zákroků a kombinací.