Valaši po zlepšeném výkonu těsně podlehli Porubě

Václav Trávníček • 07.12.2013

Chybělo málo a mohli z Poruby odvést alespoň bod. Vsetínští hokejisté byli v sobotu druhému celku tabulky vyrovnaným soupeřem a dali zapomenout na slabší výkony z posledního období. Se sokem z Ostravy drželi po celou dobu utkání krok. Jako rozhodující moment zápasu se ukázala trefa Lukáše Prokopa zkraje třetího dějství. Poruba odskočila Vsetínu na 4:2 a přestože Valaši ještě zásluhou Michala Žáka snížili na rozdíl jediné branky, na body těsně nedosáhli.

2. liga - 25.kolo so 7.12.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3(0:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Buček (Hruzík, Vrána), 25. Vaněk R. (Peslar, Kilnar), 36. Vrána (Javín), 42. Prokop (Buček, Vrána) – 24. Kajaba (Vaněk D.), 39. Ševčík (Mikšovský, Kubo), 48. Žák. Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 297. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda, Prokop – Piják, Zachar, Vaněk R., Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar, Krayzel.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Vrba F., Tichý, Žák, Tesařík, Báchor – Kajaba, Vaněk D., Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Hruška P., Daněk, Kývala.

Poruba vstupovala do utkání se Vsetínem v roli jasného favorita, ovšem v úvodní třetině se značně trápila. Hned na startu měla k dispozici několik přesilovek, které však nezahrála vůbec dobře. Naopak při vlastním oslabení ujel domácím zadákům Podešva, jehož následnou kličku Gleich výborně přečetl. Samostatnému úniku musel na druhé straně čelit i Hromada, na nějž veterán Krayzel nevyzrál a na první gól museli diváci stále čekat.

Závěr třetiny patřil valašskému celku, který si aktivitou vynutil i dvě početní výhody. Pokusy Kajaby i Mikšovského dokázali zastavit porubští obránci a úvodní gól nepadl ani po obrovském závaru, kdy kus černé pryže poskakoval po Gleichově brankovišti. První perioda nikterak úchvatného hokeje tak branku nenabídla. Ovšem start do druhé dvacetiminutovky byl pro milovníky gólových situací naprosto skvostný.

Jako první udeřil v přesilové hře RT TORAX, když Hruzíkovu střelu od modré tečoval přesně mezi Hromadovy betony kanonýr Martin Buček. Radost však porubským borcům příliš dlouho nevydržela. Za pouhých třiadevadesát vteřin totiž bylo srovnáno. Vaněk našel v předbrankovém prostoru ideálně postaveného Reného Kajabu, který potrestal chybu domácí obrany a rychlou střelou překonal bezmocného Gleicha.

Za další minutu si Porubští vzali těsné vedení zpátky. Po akci Kilnara se Hromada dostal mimo postavení brankové konstrukce a lehkou práci v podobě zamíření do zcela prázdné klece měl už mladý štírek Rostislav Vaněk. Valachům nešla upřít snaha, ale ještě do druhé přestávky přidala Poruba třetí úder. Lukáš Vrána si šikovně obkroužil branku a s pomocí betonu vsetínského gólmana navýšil vedení druhého týmu tabulky.

V závěru brankově bohatého dějství dostala hosty zpět do zápasu přesná trefa Robina Ševčíka, který zamířil ideálně do horního růžku Gleichovy branky. Před závěrečnou částí hry tak bylo vše otevřené. Porubu přiblížila k vítězství dlouhá dvojnásobná přesilovka, při níž na modré napřáhl obránce Lukáš Prokop a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zdálo se, že je o majiteli tří bodů prakticky rozhodnuto, ale opak byl pravdou.

Houževnatí Valaši totiž zanedlouho opět vstřelili kontaktní branku. Michal Žák se prezentoval ukázkovou střelou, která i s pomocí tyče skončila přesně v růžku Gleichovy branky. Favorita čekaly ještě těžké chvíle, obzvláště poté, co hosté hráli přesilovku a navíc odvolali gólmana. Těsnou výhru ale už svěřenci trenéra Sršně udrželi až do závěrečné sirény a mohli se radovat z osmého vítězství v řadě.

Tomáš Sršeň (trenér Poruby): "Ze začátku jsme měli zápas plně pod kontrolou, dali jsme góly. Je škoda, že jsme dostali laciné branky po hrubých chybách, čímž se Vsetín dostal do hry. Zápas byl tím do konce napínavý, ale zaplaťpánbůh za tři body, protože ty jsou důležité."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Zápas provázelo několik zranění a i nějaké to šití. Martin Ambruz dostal bodyček, narazil si koleno a nedohrál utkání, což pro nás byla ztráta. Dnes musím mančaft pochválit, protože po dlouhé době, kdy jsme se hodně trápili, jsme odehráli velice dobré utkání – bojovné. V první třetině jsme měli docela dost šancí, kdyby nám to tam spadlo, možná by se utkání vyvíjelo jinak. Naše zbytečné chyby a zbytečná vyloučení nás stála fakt, že jsme v Porubě nic neuhráli. Jestli bude mančaft takto pokračovat svým nasazením a bojovností, tak se vrátíme do starých kolejí a věřím tomu, že začneme vyhrávat – aspoň doma."