Vsetín se pokusí překvapit na ledě Poruby

Jan Tajzler • 06.12.2013

Vsetínští hokejisté se snaží nalézt cestu, která by je vyvedla z výsledkové krize. Po domácím trojboji, ze které si zelenožlutá parta neodnesla ani bod, přichází na pořad dne souboj s Porubou. Z kabiny Vsetína přišla ve čtvrtek večer zpráva o odvolání trenéra Juraje Jakubíka, do Poruby povede lavičku Valachů Viktor Hlobil. Utkání v ostravské Porubě startuje v 17:00, pokud se do Ostravy nechystáte, můžete využít online přenos.

Krizi Valachů asi není už třeba blíže rozvádět. Vsetínští mají za sebou sérii tří domácích zápasů, které nepřinesly týmu ani bod a vedení se rozhodlo reagovat odvoláním trenéra Juraje Jakubíka. Klub chce jméno nového lodivoda představit v pondělí, do Poruby tedy tým povede dosavadní asistent Viktor Hlobil. Valaši touží napravit matný dojem z posledních utkání, na ledě ostravského celku to však bude nesmírně těžké, navíc zelenožlutým se proti Porubě dlouhodobě nedaří. Na druhou stranu může třeba souboj s favoritem vsetínským hráčům trochu uvolnit ruce, přeci jen v zápase nebudou pasování do role favorita, jako tomu bylo ve většině posledních utkání.

Důvody nepříznivé série Valachů se pokoušel nalézt po posledním utkání i Robin Ševčík, z jeho slov je však patrná frustrace. „My ani nevíme, co změnit. Trénujeme víc, chodíme víc do posilovny, snažíme se víc, mícháme sestavou, ale výsledek to žádný nemá,“ smutnil. „Je to pořád stejné. Buď dostaneme gól na 2:3 z blbého vyloučení dvě minuty před koncem, nebo dáme branku, chytneme se, ale za půl minuty inkasujeme a jsme na tom psychicky ještě hůř, než předtím.“ K utkání s Porubou dodává: „Vůbec si netroufnu odhadovat, jak sobotní zápas může vypadat. Máme dva dny na to, abychom něco změnili. Musíme věřit, že třeba právě v utkání s nejlepším týmem to zlomíme,“ zakončil nadějnou myšlenkou útočník druhé formace.

Poruba se přetahuje o trůn s Jestřáby

V Porubě mají opačné starosti než ve Vsetíně. Ostravský celek se nyní veze na vlně sedmi vítězství v řadě, naposledy museli hráči RT Torax sklonit hlavu 9. listopadu v Hodoníně. Trenér Sršeň navazuje na úspěšnou loňskou sezonu, kdy se Ostravanům povedlo projít přes Vsetín do semifinále, kde dlouho trápili i pozdějšího vítěze soutěže - Havířov. Kombinace mládí a zkušeností řadí porubský kádr mezi největší favority východní skupiny.

O pohodě porubských hráčů svědčí i produktivita, hned tři borci dokázali překonat hranici dvaceti bodů. Nejvíce to střílí Martinu Bučkovi s bilancí 14+9 je zároveň největším sběratelem bodů v porubském dresu. O bod pozadu je extraligou ošlehaný Luděk Krayzel (8+14) a opomenout nelze ani Petra Seidlera. Týmovou jedničkou je taktéž zkušený Radek Tihlář s průměrem 2,07 branky na zápas je jistotou porubského celku.

Dokáže Poruba natáhnout svou vítěznou sérii a nebo se Valaši konečně odrazí k lepším výsledkům? Odpověď očekávejme během sobotního večera. Utkání na porubském zimním stadionu startuje v 17:00, připraven bude i online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Burzala, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Kývala – Janeba, Daněk, Hruška.

Poruba: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Krayzel, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar, Piják.