Valaši opět padli venku, tři body si připsal Šumperk

Svoboda Jaroslav, Matěj Petr, Kristýna Guricová • 26.10.2008

Š u m p e r k – Valaši vstoupili do 13. druholigového kola již tradičně – dostali první branku. Tentokrát se tak stalo ve 14. minutě na ledě Šumperka, a když už byli v závěru první třetiny Vsetínští nejspíš myšlenkami v šatně, uštědřili jim domácí, pouhých pět vteřin před první sirénou, ještě druhý gól. Ve druhé části hry branka nepadla a tak se čekalo, co přinese třetina třetí. Do jejího úvodu vstoupili zelenožlutí v početní převaze a zásluhou Jakuba Ašera snížili již po 57 vteřinách hry na rozdíl jediné branky. I další minuty však plynuly bez brankového přídělu a to platilo až do času 59:27, kdy si Vsetínští nechali nadělit třetí branku a tři body tak zůstaly v Šumperku.

- 13.kolo ne 26.10.17:00
Draci Pars Šumperk
3:1(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Hulva (Kubala), 20. Vymazal (Meluzín), 60. Hulva (Brunec) - 41. Ašer (Zavrtálek, Mikeš) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Rozhodčí: Stolín - Lučan, Šmika. Vyloučení: 12:13, navíc Zavrtálek a Plšek (oba Vsetín) 10 minut nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Draci Pars Šumperk: Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Novotný, Ondráček - Duba, Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Čížek, Stejskal, Fischer, Drábek, Giesel
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Fabián, Zavrtálek, Černý, Sznapka - Mikeš, Štraub, Tesařík, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Knebl, Podešva, Hrňa
Předběžně se očekávalo, že nedělní duel 13. kola 2. hokejové ligy mezi Šumperkem a Vsetínem přinese nadstandardní podívanou. A taky že bylo na co koukat. Draci nedali Valachům centimetr ledu zdarma, soupeře od začátku přehrávali a snad jen pár vteřin ve druhé třetiny se hosté dostávali ke střelbě. Byl to však hlavně Plšek, kdo držel zápas ve stavu otevřeného duelu.

Po úvodním oťukávání zápasu se Draci do soupeře pořádně zakousli a několikrát nebezpečně tlačili kotouč do brankoviště, ovšem neúspěšně. Zaujal průnik Osiny, tvrdá bomba Holíka, šance Vymazala či Novosada. Stále se plníci stadión, na který si nacházeli diváci cestu dokonce i v průběhu utkání, sledoval rychlý hokej. Hosté si v úvodu utkání podkopali půdu pod nohami několika zbytečnými fauly, trestalo se však i na druhé straně. Jen v úvodní desetiminutovce se vylučovalo sedmkrát, přičemž nejtvrdší zákrok předvedl u hrazení Bezouška.

Úvodní gól utkání padl ve 14 minutě a i tentokrát se tak stalo ve chvíli, kdy na trestné lavici vysedávali hokejisté. Při hře čtyř proti čtyřem si Kubala našel přihrávkou Jakuba Hulvu a šumperský útočník nakonec poslal obloučkem kotouč do sítě. Šumperk v té chvíli přepnul na vyšší rychlostní stupeň a hosté kontrovali rychlými brejky, které končily vesměs na modré čáry. Když už se zdálo, že do kabin půjdou obě mužstva za jednogólového vedení domácích, tak Meluzín přejel modrou, přiťukl vedle jedoucímu Vymazalovi a jeho nechytatelná dělovka do šibenice by si zasloužila zlatou helmu. Plšek by si v tomto případě musel vyklobit rameno, aby tuhle bombu lapil.

Druhá třetina nabídla vyrovnanější podívanou a napomohla tomu i přesilovka Valachů v úvodu třetiny. Maláč ovšem přijal Plškem hozenou rukavici a několik tvrdých pokusů Vsetína pokryl. Hosté, kteří v první třetině inkasovali neuvěřitelný 26 trestných minut, začali první půlku prostřední třetiny dobře a navíc již i podstatně disciplinovaněji. K brance to však nevedlo, v obrovské šanci vychytal Ašera Maláč, podobně dopadli i Klabačka, Hrňa či Podešva. Od žluto-zelených to však opět bylo na delší dobu vše. Jenže i Plšek čaroval a skóre se ve druhé třetině neměnilo. Blízko brance ze šumperských hokejistů byl Stejskal, Novosad či Duba.

Vrcholem nedělní podívané byla poslední třetina. Hosté stále drželi přijatelný výsledek a když hned v úvodní minutě poslední třetiny zužitkoval přesilovku Jakub Ašer, mohlo být pro Draky zle. Jenže byl to Šumperk, kdo ovládl hru a hlavně třetí třetina přinesla drtivý tlak Draků. Ti hnáni frenetickým potleskem diváků, kterých se letos na zimním stadiónu v Šumperku sešlo v rekordním počtu víc než 1200, pálili na Plška ze všech stran. Jenže gólman Valachů zavzpomínal na své zdejší dávné vystoupení z dresu Valašského Meziříčí. Pochytal doslova neskutečné šance Draků.

Blizoučko gólu byl Ambruz, Holík, Duba, Stejskal a hlavně Vymazal, na kterého chvíli koukala prázná branka. Jenže Plšek máchl lapačkou a zvýšil tak krevní tlak většiny diváků na tribunách. V 15. minutě třetiny mohl v další vyložené pozici rozhodnout Ambruz, ale i on nedal. Šumperk v těchto chvílích zahodil několik tutovek, Hulva například vystihl díky skvělému napadání rozehrávku hostů, sám před Plškem však znovu vyhořel. Po ledě létající Šumperk, jehož hokejisté nenechali jediný souboj zadarmo, předváděl vrcholnou podívánou a nakonec se po zásluze dočkal rozluštění tajenky. Hulva s Bruncem se hnali do opět otevřené vsetínské obrany a tentokrát již Tomáš Brunec skulinku v okolí Plška našel.