Utkání s Technikou rozhodl hatrickem Jiří Kozák

Pavel Tajzler • 04.12.2013

Tvrdý direkt obdrželi Vsetínští ve svém třetím zápase na domácím ledě od Techniky Brno. Hosté se dostali do vedení v 7. minutě zásluhou Jiřího Kozáka, který tak načal svůj galavečer. Právě vsetínský odchovanec se nejvíce podepsal pod vysokou porážku svého někdejšího týmu, když následně přidal další dvě branky a připsal si na konto hatrick. Pro zelenožluté je to druhá porážka o pět branek na domácím ledě. Vsetínské trápení tak pokračuje i nadále.

2. liga - 24.kolo st 4.12.17:30
HC Technika Brno
1:6(1:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Kajaba (Vrba L., Ambruz) – 7. Kozák (Zábranský, Čtvrtníček), 12. Bustin (Brzobohatý, Česnek), 18. Jurča, 24. Havíř (Česnek), 43. Kozák (Zábranský, Zapletal), 52. Kozák. Vyloučení: 5:8 navíc Vítek (VSE) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 555. Průběh utkání: 1:0,1:1,1:6.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Burzala, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Kývala – Janeba, Daněk, Hruška.
HC Technika Brno: Chvátal – Habrovec, Havíř, Klimeš, Štindl, Zapletal, Maršálek – Čtvrtníček, Jurča, Česnek, Kozák, Benýšek, Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek.

Jako ve zlém snu si museli připadat hokejisté Vsetína po první třetině duelu s Technikou Brno. Stejně jako v sobotu proti Orlové, i tentokrát vstoupili do zápasu aktivně, jejich soupeř ale znovu vytěžil z minima maximum a po první třetině vedli o dvě branky.

První ale v utkání zahrozili Vsetínští. V 5. minutě našel Hruška zcela osamoceného Filipa Vrbu, ten ale pohotovou střelou z levého křídla o pár decimetrů minul. Jen o několik vteřin později domácí faulovali, čímž odstartovali svou cestu zkázy. V přesilovce nejprve Česnek napálil od modré břevno, aby se zanedlouho Technika ujala vedení. Domácí hrubě chybovali při svém výletu do útočného pásma a rychlý výpad Brňanů zakončil Jiří Kozák, který střelou na bližší tyč prostřelil Kohna v brance.

V polovině třetiny mohl Vsetín odpovědět ve dvojnásobné přesilovce. Příliš dobře ji nesehrál, při klasické hře pět na čtyři se ale přeci jen dočkal vyrovnání. Lukáš Vrba vystřelil od modré a René Kajaba puk šikovně tečoval mimo dosah brankáře Chvátala. Radost z vyrovnání Valachům vydržela přesně 36 sekund. Pak totiž Kohn neudržel ve výstroji nahození a důrazný Peter Bustin snadno dorazil puk do sítě.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Daniel Tesařík

V sedmnácté minutě mohl vyrovnat Josef Daněk. Ten se se štěstím dostal do brejku, byl ale faulován a svou střelu i proto namířil jen do gólmana. Následná přesilovka VHK nevyšla. Nechal si v ní totiž ujet Petra Jurču a ten svůj brejk nezakončil jen proto, že byl faulován. Hlavní rozhodčí nařídil neomylně trestné střílení, v němž si Jurča Kohna doslova vychutnal a bylo to 1:3. Přestože Vsetín rozhodně nebyl horším týmem, odcházel do kabin s dvoubrankovým mankem-

Do prostředního dějství domácí vstoupili s přesilovkou a se zjevnou chutí porvat se s nepřízní osudu, sami si ale vzali vítr z plachet. V rychlém sledu se nechali dvakrát po sobě zbytečně vyloučit a z výhody bylo rázem oslabení tři na pět. Technika ho v samém závěru využila, když ostřílený David Havíř zamířil od modré neomylně k tyči.

Čtvrtá branka definitivně zlomila domácí víru ve zvrat. Vykoledovali si sice sérii tří přesilovek v řadě, ty ale Brňané bez větších problémů ubránili. Jedinou výraznější šanci si v nich vypracoval Vaněk, který se po křídle protáhl až před Chvátala, toho ale pokořit nedokázal. Ani hosté nicméně nelelkovali a v polovině zápasu mohli ve vlastním oslabení znovu skórovat. Střelu Brzobohatého z mezikruží ale Kohn s notnou dávkou štěstí vytěsnil. A protože v posledních vteřinách třetiny znovu neuspěl Vaněk, který nedokázal protlačit puk za ležícího gólmana, odcházely celky do kabin za stavu 1:4.

Po dvou minutách periody třetí se skóre znovu pohnulo, většina přítomných z toho ale radost neměla. Jiří Kozák nahodil z velkého úhlu puk na bránu a ten propadl k překvapení všech za Kohnova záda. Zbytek utkání se pak odehrával pod jednoznačnou taktovkou Techniky. Očividně zlomení domácí už neměli sílu na výraznější odpor a hosté tak v poklidu kontrolovali náskok. Ve čtyřicáté třetí minutě sice mohl potrestat hrubku Chvátala vsetínský dlouhán Vítek, nedokázal ovšem usměrnit puk do odkryté brány.

Poslední gól přinesla minuta padesátá druhá. Jurča nejprve nevyzrál na Kohna střelou zblízka, o několik sekund později už ale branka padla. Znovu to byl Jiří Kozák, kdo se protáhl podél domácího beka a pod padajícím gólmanem protlačil touš do brány. Exvsetínský útočník tak návrat na Lapač oslavil hattrickem. V poslední minutě mohl zatlouct sedmý hřebík do domácí rakve Jurča, v úniku ale ztroskotal na Kohnově vyrážečce. Brňany to však mrzet nemuselo, ze Vsetína si po jednoznačné výhře 6:1 odvážejí tři body.

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): „Pro nás byl tento zápas velmi důležitý, protože jsme si byli vědomi, že jsme toho už hodně pokazili. Bohužel opět přišel první gól soupeře. Sice jsme dokázali vyrovnat na 1:1, ale Technika dala následně rychlý gól a to nás srazilo. Měli jsme svázané ruce i nohy, nemáme klid, hra se nám nedaří. Soupeř naopak dostává křídla a dostává nás pod tlak, až to místy vypadá trapně. Někdy pomůže, když kluci v obdobích mezi zápasy, kdy se jim nedaří, v kabině zavřou, pohádají se, dají si pár piv a začne se znovu od nuly. To je ale podmíněno tím, že to každý hráč chce. Z našich kluků ale tento pocit nemám. Někteří odevzdají 100% výkon, i když se nedaří, ale bohužel ne všichni. Tito pak můžou zpytovat svědomí. V týmu není vytvořena konkurence na hráče, kteří to tady mají táhnout a ti jsou díky tomu úplně v pohodě…“

Roman Kaňkovský (trenér Techniky): „Po neúspěchu v domácím utkání jsme se soustředili na to, abychom hráli dobře do obrany. To se nám taky podařilo a jsme rádi, že ze Vsetína vezeme tři body. Kluci hráli zodpovědně a předvedeným výkonem si řekli o vítězství.“