Pátá výhra v řadě a znovu venku. Hromada se zaslouženě dočkal první nuly

Filip Bazala • 22.01.2014

Poprvé v sezóně se vsetínským hokejistům podařilo zvítězit popáté v řadě. Na Technice zodpovědným výkonem ovládli zápas poměrem 3:0, když se postupně trefili Lukáš Vrba a dvakrát René Kajaba. Petr Hromada, jenž prožívá velmi dobrou sezónu se zaslouženě dočkal první nuly. Valaši se tak znovu více přiblížili vyšším příčkám v tabulce a třemi výhrami v řadě na venkovních hřištích vytvořili tu nejlepší pozvánku na sobotní zápas, kdy na Lapač zavítá Vsetínem letos ještě neporažená Poruba.

2. liga - 35.kolo st 22.1.18:00
HC Technika Brno
0:3(0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. L. Vrba (Vaněk), 53. Kajaba (Žák), 60. Kajaba (L. Vrba, Vaněk). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Musil. Vyloučení: 5:3 navíc Habrovec (TEC) 5+OK VYSH. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 283. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:3.
HC Technika Brno: Chvátal – Dittrich, Habrovec, Štindl, Zapletal, Havíř, Bělohlávek, Maršálek – Brzobohatý, Fadrný, Česnek – Jurča, Benýšek, Látal – Kozák, Zábranský, Čtvrtníček – Boček, Bustin, Hnilička.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, L. Vrba, F. Vrba, Tichý, Žák, Tesařík, Báchor – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Podešva, Zúbek – Tobola, Daněk, Kývala.
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří si hned ve třetí minutě zápasu zahráli přesilovku. Bustin byl vyloučen za podražení a jeho prohřešek využil za šest vteřin ranou od modré Lukáš Vrba - 0:1. Od té doby byli Valaši aktivnější a neustále zaměstnávali brněnskou obranu. Ta měla největší starosti po akci Kuba, který se natlačil před Chvátala, ten však dokázal puk chytit do výstroje. Technika se do velkých šancí příliš nedostávala. Až dvě minuty před koncem vyzkoušel pozornost Hromady útočník Česnek.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Vsetín. Ve druhé periodě jsme sledovali o poznání dramatičtější zápletku, avšak bez gólového vyjádření. Přesto šance k vidění byly a stálo to za to. Obrovskou šanci si vytvořil vsetinský útočník Kývala, který ve vlastním oslabení ujel domácí obraně, ale výtečného Chvátala nepřekonal. Minutu před polovinou duelu bylo nařízeno trestné střílení za faul na Čtvrtníčka. Brněnský forvard to udělal dobře, posílal puk nad Hromadovo rameno, jenže strážce vsetinského pokladu jej dokázal vytrčit a šanci zlikvidoval.

Poté dvakrát u Chvátala zvonila tyčka, nejprve ji z bezprostřední blízkosti brány trefil Ambruz, aby v posledních vteřinách orazítkoval břevno Zúbek. Vsetínští měli ruce nad hlavou, ale rozhodčí puk v síti neviděl. Těžko bez videa rozhřešit tuto akci, každopádně do kabin se šlo opět za stavu 0:1.

V poslední části chtěla Technika s výsledkem něco udělat, prakticky pět minut nepustila soupeře z vlastní třetiny, přesto do nějaké kloudné akce nedostala. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Opět jsme viděli trestné střílení, tentokrát však v podání Vsetína. Zapletal zahákoval Zúbka, který se rozjel na Chvátala, ale svůj blafák nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

Vsetín precizně bránil a nedával Brňanům moc velký prostor na kombinaci. Navíc poněkud šťastnou trefou pojistil své vedení. René Kajaba nahodil z dálky kotouč a ten jako tenisový míček poskočil před Chvátalem. Domácí gólman jen nevěřícně máchl lapačkou, leč na prázdno - 0:2. Posléze se nechal do konce utkání vyloučit brněnský kapitán Habrovec a bylo po nadějích na případný zvrat.

Kouč Kaňkovský si sice vzal oddechový čas, ale v něm potvrdili hokejisté Vsetína tři body z venkovního ledu. Do prázdné se totiž trefil podruhé v zápase René Kajaba. Mužstvo z Lapače tak prokázalo dobrou aktuální formu a smlslo si na dalším soupeři z horních pater tabulky.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky): "My jsme odehráli velice špatně první třetinu, nebruslili jsme, a to ovlivnilo celý zápas. Nebyli jsme vůbec v tempu a soupeř vyhrál zaslouženě. Vsetín hraje poslední zápasy dobře, dobře brání, my jsme měli málo šancí. V první třetině jsme si nevytvořili žádnou šanci a to si myslím, že ovlivnilo celá zápas. Dnes nám chyběl pohyb, to je celý problém. V dalších zápasech jedeme dvakrát ven, musíme dobře bránit, stejně jako dnes Vsetín. Čím blíž je soutěž ke konci, tím lépe musíme bránit."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Jsem rád, že jsme navázali na tu vítěznou šňůru z venkovních utkání. Ale přeci jen, stejně jako v zápase v Orlové, tak i dnes tam bylo spousta chyb a kluci byli trošku nahoře, ale promluvili jsme si o tom a jsem rád, že k tomu přistoupili zodpovědně stejně jako k těm předešlým zápasům. Na jeden gól je to strašně těžké, sice jsme tam dali tři tyčky, ale soupeř byl hodně silný na kotouči, podržel nás brankář Hromada a pak se nám podařilo dát ten zlomový gól, ten nás hodně zklidnil. Ale myslím, že jsme soupeři byli minimálně vyrovnaným soupeřem a jsem moc rád za celý tým, že se nám konečně podařila ta nula."