Šestibranková nadílka na konec roku

Michal Kubáň, Aleš Koňařík • 27.12.2006

V s e t í n - Čtyři využité přesilovky Litvínova a první šťastná branka v utkání z hokejky Proroka, takto by se daly charakterizovat klíčové momenty zápasu. Valaši si připsali další porážku, celkově již desátou v řade. Na debakl to přitom dlouho nevypadalo, ale až nemilosrdné využívání přesilovek v závěru utkání stanovilo konečné skóre. Čestný úspěch Vsetína zaznamenal Petr Sakrajda, byla to první vsetínská branka na domácím ledě po 113 minutách.

- 35.kolo st 27.12.17:00
HC Litvínov
1:6(0:1, 0:2,1:3)
Branky a nahrávky: 51. Sakrajda (Näätänen), - 19. Prorok (Kopecký), 36. Branda (Benda), 40. Branda (Lukeš), 53. Reichel (Šlégr), 56. Reichel (Benda), 57. Jenáček (Lukeš). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 2615.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Stříteský, Kučný, Galvinš, Horák, Mocek, Bobček, Šmach - Davídek, Sakrajda, Stantien - Grill, Berzinš, Rob - Dubec, Hubáček, Nätäänen - Hrňa, Duba, Navrátil
HC Litvínov: Hübl - Hranáč, Morava, Punčochář, Šlégr, Poživil, Skuhrovec, Nikolov - Trávníček, Kopecký, Sklenička , Lukeš, Branda, Rindoš, Bednařík, Reichel, Jenáček, Prorok, Kubinčák, Jánský, Benda
V úvodních minutách hráči obou týmů očividně vybruslovali vánoční únavu, a tak byly dvě tisícovky diváků svědky spíše chaotického hokeje bez ladu a skladu. Litvínov se jal ostřelovat Šteflovu branku především v početní výhodě při vyloučení Sakrajdy, ale Vsetín tuhle situaci ještě ve zdraví přežil. Postupem času začali domácí nabírat tempo a hlavně třetí vsetínská formace několikrát zamotala litvínovským zadákům hlavu.

První vážnější ohrožení Hüblovy branky přišlo až v 10. minutě z hole Lukáše Duby, což byl signál ke vsetínské ofenzívě. Ovšem na litvínovském brankáři ztroskotaly pokusy Dubce i Stantiena, po jehož příklepu od levého mantinelu vypadl puk z Hüblovy lapačky do brankoviště.

Stejné štěstí ale neměl vsetínský brankář Štefl při mnohem nevinnějším nahození Proroka z velmi těžkého úhlu, který k údivu všech zúčastněných propadlo Šteflovi podél lapačky za brankovou čáru.

Patřila-li domácím druhá polovina úvodní třetiny, byla prostřední část v moci Chemiků. Ti svou herní převahu a větší hokejovost sice dlouho utápěli v neproměněných šancích – Poživil ve dvojnásobné přesilovce mířil z první těsně vedle, Hranáč s Kubinčákem dvakrát z ideálních pozic trefili jen dobře postaveného Štefla a nakonec osamocený Benda minul ranou do protipohybu pravou tyčku – ale nakonec přeci jen udeřilo.

V 36. minutě Štefl jen vyrazil ránu Bendy a přes velkou snahu byla snaha vsetínského brankáře zabránit dorážce Brandy marná. Stejný střelec pak zvýšil devět vteřin před koncem třetiny na rozdíl tří branek a využil tak přesilovou hru při Sakrajdově vyloučení.

Vsetínské šance se ve druhé třetiny omezily na statečný, leč neproměněný nájezd Dubce a po spolupráci s Galvinšem ránu Romana Stantiena.

Profesorskou hru Litvínova, který se již viděl bez větších komplikací doma s třemi povinnými body, trochu zkomplikoval gól Sakrajdy, který za Hübla dorazil předchozí pokus Näätänena. Byla to první vsetínská radost po 113 minutách čekání na úspěch ze svého ledu.

Jenže následně se Vsetín vyfauloval, kapitán Rob inkasoval navíc desítku za protesty, a to bylo počátkem neslavného loučení Vsetína s barážovým rokem 2002. Litvínov třikrát prakticky stejným způsobem – rána od modré, dorážka - zužitkoval své početní výhody: dvakrát stál na správném místě Reichel a vsetínský debakl zpečetil Martin Jenáček.

Břetislav Kopřiva: „Jsme poslední, ale nehrajeme v klidu. Chtěli bychom vyhrávat… Kluci odvedli dobrou práci, některá vyloučení byla přísná a výsledek je pro nás příliš krutý. Poté, co jsme snížili, přišla série vyloučení, ke kterým se bohužel nesmím vyjadřovat.“

Petr Fiala: „Po sérii neúspěchů jsme hráli nervózně a v první třetině jsme si moc šancí nevytvořili, ale pro domácí skončila třetina dost nešťastným gólem, ale po druhé brance jsme se uklidnili. Skóre je asi krutější, než mu průběh odpovídal.“