Zlomí Valaši šňůru proher proti Litvínovu?

Michal Kubáň • 26.12.2006

V s e t í n - Vyprodaný mančaft Vsetína se ve středu utká s desátým Litvínovem. Ano, s Chemiky, kteří letos díky velké vyrovnanosti extraligy několikrát ovládli přední příčky tabulky. Ale stejně rychle jako štědrovečerní kapr zmizel z mého stolu, tak rychle i Reichlova parta spadla na spodní místa tabulky. Litvínovu se proti Vsetínu mimořádně daří, o čemž svědčí i drtivé skóre 12:5 ze vzájemných zápasů v letošní sezóně. Ovšem v posledních čtyřech zápasech Litvínov ani jednou nevyhrál. Potvrdí letošní roli favorita proti Vsetínu i do třetice?

Vsetín po prohře se Znojmem přidal do svého rance proher devátou porážku v řadě a bez Demela a Hrabala, se jen těžko pokusí na domácím ledě odvrátit nepříznivě vypadající šňůru proher. Navíc otazník visí nad brankářským postem. Koho postaví Kopřiva a Vlach do branky, když ze zdravotních důvodu v zápase ze Slavii odstoupil Vehviläinen. Mladý Štefl si pak neporadil pouze s jednou z 16 slavistických střel.

Východočeši jsou na desátém místě i po čtyřzápasové šňůře, která začala na ledě Karlových Varů ve 31. kole. Stejný počet bodů jako Litvínov – 49 má i Slavie, která právě před Vánocemi porazila Vsetín. Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je Robert Reichel, který s 31 body (19+12) obsadil 8. příčku kanadského bodování celé extraligy. Mezi další kanonýry Litvínova patří Jan Benda s 20 body. Oporou v obranných řadách Litvínova je nikdo jiné než Jiří Šlégr, který však figuruje na 4. místě v počtu trestných minut z celé extraligy. Ale na zraněného Kučného, jenž je na stříbrné příčce, mu stále chybí čtyři trestné minuty.

Litvínov stejně jako Valachy trápí neproměněné šance. V posledním zápase s Třincem dvakrát Chemici vedli s rozdílem jediné branky(1:0, 2:1), ale i přesto se Třineckým podařilo zápas otočit a v závěru vyhrát 4:2. Valaši se poprvé v letošní sezoně utkali Chemiky v 9. kole a hrubé přestřelce prohráli 3:6. Ve 22. kole dopadli Valaši ještě hůře a na ledě Chemiků prohráli 2:6. Celkové skóre 12:5 jasně napovídá o favoritovi třetího utkání.

Letošní zápasy Vsetín vs. Litvínov

Právě zraněný Kučný si proti Litvínovu připsal nejvíce bodů, za jeden gól a jednu přihrávku. Naopak nejlepším střelcem Chemiků, který ve dvou vzájemných zápasech přispěl čtyřmi body do vsetínské branky, je Robert Reichel.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Chemopetrol Litvínov 3 : 6 (0:2, 1:2, 2:2)
Branky: 23. Kučný (Grill), 46. Hrabal (Kučný), 55. Grill (Stantien) - 3. Kubinčák (Reichel), 17. Kubinčák (Reichel), 29. Kopecký (Bednařík), 37. Prorok (Reichel), 42. Jenáček (Benda), 48. Kopecký (Trávníček).

HC Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová a.s. 6 : 2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 5. Šlégr (Hranáč), 15. Reichel (Prorok), 21. Nikolov (Prorok), 34. Trávníček (Černý), 37. Jenáček (Benda), 59. Skuhrovec (Jenáček) - 13. Balčík (Sabol), 36. Demel (Štach).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Vehviläinen - Kučný, Galvinš, Šmach, Bobček, Horák, Stříteský - Dubec, Stantien, Rob - Hubáček, Berzinš, Näätänen - L. Duba, Sakrajda, Davídek.

Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Skuhrovec, Nikolov, Gýna, Punčochář, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Benda, Branda, Trávníček - Jánský, Lukeš, Bednařík - Kopecký, Rindoš, Sklenička