Kolín nad síly Vsetína, o konečné tabulce rozhodne poslední kolo

Jan Tajzler • 28.02.2022

Pondělní domácí generálka před startem play-off Vsetínu nevyšla dle představ. Na Lapač přijel bojovat soupeř z Kolína, který si toužil zajistit záchranu v Chance lize a zároveň se přiblížit účasti ve vyřazovacích bojích. Středočeši vykročili za cenným tříbodovým ziskem v první třetině, když využili přesilovou hru. Vsetín srovnal díky trestnému střílení, které ve vlastním oslabení vybojoval Hořanský. Kolín však ve třetí třetině podruhé v utkání využil přesilovou hru a dokráčel k důležitému tříbodovému zisku. Vsetín tak bude o konečné 2. místo bojovat ve středu na ledě Šumperku.

CHANCE LIGA - 50.kolo po 28.2.17:30
SC Marimex Kolín
1:2(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Rob – 15. Veselý (Král, Čáp), 47. Krejčík (Štohanzl). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Buchta, Hryciow, Říha – Jonák, Vlach, Rob – Březina, Berger, Hořanský – Půček, Kucharczyk, Klímek – Apolenář, Š. Jenáček, Vítek.
SC Marimex Kolín: Kuzněcov – Kukla, Piegl, Niko, Pinkas, Čížek, Čáp – Veselý, Šafránek, Jankovský – Král, Miškář, Sklenář – Ouřada, Štohanzl, Krejčík– Pajer, Morong, Síla.

Úvod utkání se nesl ve znamení vyloučení, první možnost početní výhody dostali domácí, ale brzký trest Kukly potrestat nedokázali. Záhy si početní výhodu vyzkoušel i Kolín, ale rovněž neslavil úspěch. Při vyrovnaném počtu hráčů si Vsetínští tvořili nápor, ve kterém měl po střele Buchty blízko k úvodní brance Jonák, ale jeho dorážku dokázal Kuzněcov v brance kozlů zachytit. Následně měl Vsetín k dispozici opět přesilovou hru, ale znovu vyšel naprázdno.

To hosté z Kolína byli při své druhé početní výhodě efektivní, Jan Veselý si vyměnil puk se svým spoluhráčem Králem, aby zpětnou přihrávku usměrnil za záda brankáře Gáby. Srovnat stav mohli před první sirénou ještě Rob s Vlachem, kolínská obrana v čele s Kuzněcovem však krizový okamžik ustála.

Do druhé třetiny nastoupil Vsetín odhodlán vyrovnat, ovšem s průniky do obranného pásma hostů to měl velmi složité. Když už se Valachům dařilo postupně utahovat šrouby, putoval na trestnou lavici Říha. Jenže právě oslabení přineslo Vsetínu vyrovnávací branku. Hořanský postupoval osamocen vstříc Kuzněcovovi, ovšem za záchrannou brzdu byl nucen zatáhnout bránící Niko a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Luboš Rob a přesnou střelou k tyči zaznamenal 23. branku v sezoně. Vsetín mohl dokonat obrat v přesilové hře, ale znovu nedokázal v této herní disciplíně obstát, což se nakonec ukázalo pro vývoj utkání jako osudová chyba.

Kolín nastoupil do třetí třetiny trpělivě, ovšem domácí mu značně usnadnili cestu za bodovým ziskem, když nabídli soupeři ze Středočeského kraje hned dvě přesilové hry v krátkém sledu. Tu první ještě kozlové nevyužili, ale v další početní výhodě podruhé v zápase slavili. Úspěšnou kombinaci zakončil přesnou střelou z hranice pravého kruhu hostující kapitán Lukáš Krejčík, když si po přihrávce Štohanzla srovnal puk na holi a trefil růžek vsetínské branky.

Následovala snaha domácích dotáhnout utkání alespoň do prodloužení, vsetínská lavička dokonce sáhla tři minuty před koncem základní hrací doby ke hře bez brankáře, ale Kuzněcov i celá kolínská obrana předvedla velkou touhu na Lapači bodovat, a tak se nakonec i stalo, když Kolín z Valašska odvezl cennou tříbodovou kořit, čímž si pojistil záchranu v Chance lize i možnost zahrát si v předkole play-off. Naopak Vsetín bude muset o 2. místo bojovat až do konce, zajistí mu ho jakékoliv vítězství na ledě Šumperku.