Vsetín otočil nepříznivý stav a z Kolína veze všechny body

Jan Tajzler • 03.01.2022

První utkání nového roku 2022 zavedlo vsetínské hokejisty do Kolína. Domácí kozlové v úvodu potvrdili, že na vlastním ledě patří mezi silné soupeře. V druhé třetině dokonce Valaši ztráceli 1:3, ovšem ještě do sirény snížil Zeman. Třetí třetina přinesla trpělivé dobývání kolínského pásma ze strany hostů, kteří se nakonec dokázali postarat o konečný obrat ve skóre. Hrdinou zelenožlutých byl Luboš Rob, když nejprve vyrovnal na 3:3 a poté sám vsítil vítěznou branku.

CHANCE LIGA - 33.kolo po 3.1.18:00
SC Marimex Kolín
3:5(1:1, 2:1 0:3)

Branky a nahrávky: 10. Jan Veselý (Miškář, J. Sklenář), 23. Pajer (Štohanzl), 23. Čáp (Ouřada) – 20. Pšurný (J. Říha, A. Zeman), 29. A. Zeman (Hryciow, R. Vlach), 56. Rob (R. Vlach), 59. Rob (Jerofejevs, Pšurný), 60. Berger (A. Zeman, Jerofejevs). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Maštalíř, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 936. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 3:5.

SC Marimex Kolín: Š. Lukeš (Sajdl) – Piegl, Čáp, Pinkas, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Kukla – Jankovský, David Šafránek, Z. Král (A) – J. Sklenář, Miškář, Jan Veselý – L. Krejčík (C), Štohanzl, Pajer – Síla, Matějček, Ouřada.
VHK ROBE Vsetín: D. Sachr (A. Beran) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, J. Říha, Hryciow, J. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Hořanský, Gago, D. Březina – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek.

Kozlové na domácím ledě na hosty z Valašska doslova naběhli a brankář Sachr musel hned v úvodu čelit nebezpečné střele Veselého, na tento pokud kolínského střelce ještě vsetínský brankář dokázal vyzrát. Aktivita Kolína byla podpořena početní výhodou, tu však zelenožlutí ještě stačili ubránit. Odměny se však domácí tým přeci jen dočkal, v čase 9:48 projel s pukem do útočného pásma Miškář a přesnou přihrávkou přes šíří pásma vyzval ke skórování Jana Veselého, ten se prosadil pohotovu střelou z voleje, na kterou se Sachr nestačil přemístit.

První třetina se nesla ve znamení svižného hokeje, zbytečně se nepřerušovalo a více ze hry měli kozlové. Další početní výhodu však nedokázali využít. Naopak Vsetín těžil z minima maximum, v závěru úvodního dějství to s útočnou aktivitou přehnal na vsetínském brankovišti Pajer a Valaši početní výhodu okamžitě využili, když Říha nahodil puk od modré čáry a do jeho dráhy se vložil Roman Pšurný, jehož šikovná teč stanovila konečné skóre po první třetině na stavu 1:1.

Kolínu se start do druhé třetiny mimořádně povedl, když ve 22. minutě během devětadvaceti vteřin odskočil do dvoubrankového vedení. Nejprve se po individuálním průniku Štohanzla prosadil přesnou střelou z voleje Lukáš Pajer. Zanedlouho po něm využil zmatku ve vsetínském pásmu Zdeněk Čáp, ke kterému se puk odrazil od betonu vsetínského brankáře a kolínský zadák nekompromisně vymetl růžek Sachrovy svatyně. S Valachy mohlo být ještě hůř, ale kozlové ani třetí početní výhodu v utkání nevyužili.

Za nepříznivého stavu se Vsetínu přeci jen podařilo zařadit vyšší rychlostní stupeň a do zápasu jej vrátil Adam Zeman, když za záda Lukeše usměrnil střelu Hryciowa. Valaši mohli v závěru druhého dějství pomýšlet i na vyrovnání, nabídnutou přesilovou hru však nevyužili a závěrečný nápor před druhým odchodem do kabin kozlové ustáli. Po dvou třetinách tak Vsetín v Kolíně čítal jednobrankové manko.

Vsetín vrhl od začátku třetí třetiny veškeré síly do útoku, ale proti organizované obraně kozlů to neměli vůbec jednoduché. Zemanovi se sice povedlo projít skrz kolínský obranný val, ale tváří v tvář Lukešovi neuspěl. Trpělivý Vsetín se však nakonec dočkal vyrovnávací branky, po pasu Vlacha si s obranou Kolína a nakonec i s Lukešem poradil Luboš Rob, psal se čas 55:39. Tentýž muž zařídil také obrat ve skóre, Kolínu se nepovedla rozehrávka, Valaši tak nadále tlačili a střelu Pšurného Lukeš pouze vyrazil na hůl připraveného Luboše Roba. Kolín to pochopitelně zkusil ve hře bez brankáře, ale tříbodový export na Valašsko definitivně stvrdil trefou do odkryté branky Jan Berger

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Po krátké přestávce to byl určitě těžký zápas. Bylo to vyrovnané od začátku až do konce, ale ve třetí třetině jsme přeci jen začali mít navrch jak silově tak kondičně. Mohli jsme se prosadit už dřív ve třetí třetině, kdy jsme nevyužili dvě stoprocentní šance. Ukázali jsme však svou sílu a v závěru zápas otočili v náš prospěch.