Juniorská bitva prvního s druhým byla napínavá až do konce, body bere Havířov

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 20.10.2019

Valachům se povedla první třetina, po které vedli 1:0. V první dvacetiminutovce byli domácí také lepším týmem, co se však po pauze změnilo. Havířovští zkraje druhé periody vyrovnali a začalo se od začátku. Tentokrát však vesměs v režii hostujícího celku. Podobně začalo i třetí dějství a Valaši se chopili až závěrečného tlaku za stavu 1:2. Vyrovnat už se ale žluto-zeleným nepodařilo a po sérii pěti výher přišla těsná porážka s Havířovem.

Extraliga juniorů - 12.kolo ne 20.10.15:00
1:2(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Klímek (Hilšer, Holáň) – 23. Moškoř (Vlček, Uhlíř), 46. Juhász (Uhlíř, Kočí). Rozhodčí: Šudoma – Bryška, Pospíšil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek– Holáň , Ondračka, Zeman, Liss, Kunst – Novosad, Zemánek, Holba, Pospíšil, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel.
AZ Havířov: Štipčák – Uhlíř, Koubek, Šěvěček, Pavelek, Kočí, Kubíček – Čempel, Kubík, Tomeček, Revaj, Pindel, Moškoř, Mrkvica, Juhász, Ivaščenko, Byčkov, Vlček.

Vsetín se v první třetině držel hlavně ve svém útočném pásmu. Ve 4. minutě se dokonce ocitl na dvě minuty v přesilové hře 5 na 3, které se jim však nepodařilo využít. Havířov se jim pokusil tento útok oplatit a dostal se do útoku, nakonec byl však zatlačeni zpátky před svou bránu. Valachům se nakonec podařilo prosadit, a to díky Danielu Klímkovi, kdy se Štipčákovi nedařilo chytit ležící puk před jeho bránou. Od 15. minuty hráli domácí v oslabení, ani to ale nevadilo, protože se i tak drželi před Štipčákem. AZet se dostal za vsetínskou bránu, kde si kotouč opět přebrali domácí. Konec třetiny se odehrál před Málkem, který svou hru v bráně zvládl skvěle.

Na začátku druhé třetiny bylo vyrovnáno střelou Jana Moškoře mezi Málkovy betony, který po tomto gólu nadále nehnutě stál před bránou. Tento gól hosty nabudil, ale Vsetínští se včas probrali a pokaždé soupeře vytlačili do bezpečné vzdálenosti. V 30. minutě se k havířovské bráně hnal Frimel s Pospíšilem, ke střele na Štipčáka však nedošlo. V druhé polovině třetiny čelil Málek útoku Havířova, který využíval všech svých šancí, vsetínský gólman ale jejich střely pochytal. Před koncem třetiny to ještě vypadalo na gól Havířova, ale obě střely našly pouze gólmanovu výzbroj.

Třetí třetina byla již o začátku hodně vyrovnaná, ale i tak se v 46. minutě podařilo Lukáši Juhászovi prosadit nad ležícího Málka. Domácí měli poté dvouminutovou výhodu 5 na 3, při které se sice několikrát dostali až k bráně, ale silná obrana AZetu jim nedovolila ani vystřelit. Od poloviny třetiny se týmy přetahovaly o puk, oba celky měly několik příležitostí, které pokaždé skončily jako zakázané uvolnění, případně v gólmanově lapačce. Dvě minuty před koncem se domácí ocitli v oslabení, které trvalo až do konce zápasu.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Moc vesele to hodnotit nemůžu. Myslím si, že dneska nevyhrálo lepší mužstvo. Kdyby to v první třetině bylo 3:0, tak by nikdo neřekl ani popel. Ale dneska, bohužel opravdu, si myslím, že kdybychom hráli dalších čtyřicet minut, tak gól nedáme. Měli jsme tam přesilovky 5 na 3 nebo 4 na 3 a nedali jsme. O tom utkání podle mě hodně rozhodl takový ušmudlaný gól zpoza rohu, oni pak dali další takovou šmudlu a už si to pohlídali. Ale kluky musím pochválit. Stále hrajeme s mladými kluky, máme to takové rozházené. Příprava na zápasy taky není ideální. Je nás málo, ale myslím si, že dneska, co se týká bojovnosti a nasazení, nemůžu nic odepřít. Teď se musíme připravit na další zápasy a uvidíme.

Filip Konštacký (AZ RESIDOMO Havířov): První třetinu vedli domácí zaslouženě 1:0. Ve druhé třetině jsme se šťastným gólem zvedli, od takové desáté minuty jsme byli jasně lepší, bohužel jsme neproměnili některé šance. A ve třetí třetině to bylo velmi vyrovnané, mohlo se to otočit na jednu nebo na druhou stranu, dali jsme šťastný gól, pak jsme to bojovností, i přes množství oslabení, ubránili a udrželi jsme se.