Asi jsme čekali, že to po prvním gólu půjde samo, mrzí Tomáše Frimela

Helena Hegeďová • 21.10.2019

Každá vítězná série jednou končí. Po pěti vyhraných duelech junioři ani podruhé v sezóně nenašli recept na vedoucí Havířov, i když vstup do utkání vypadal více než slibně, s čímž po utkání souhlasil také útočník Tomáš Frimel. „Pak jsme to ale v druhé třetině nepotvrdili,“ mrzí jej, „musíme se na to víc soustředit.“ V druhé části utkání totiž soupeř vyrovnal a stal se lepším týmem, načež se Valaši do zápasu dostali až k jeho konci „Od půlky třetí třetiny to šlo a opravdu nevím, čím to je. Měli bychom se trošku sepnout a hrát takhle celý zápas.“

Tomáši, před týdnem jste odehráli utkání s Přerovem, který také patří k favoritům skupiny. Jak byste tyto dva soupeře porovnal?
Na ty zápasy se vždycky všichni těšíme, protože to aspoň stojí za to, je to něco jiného. Kdybych měl srovnat Přerov s Havířovem, tak jsou to oba dva silné týmy. Přerov teda hraje víc silově.

Co jste tedy od tohoto zápasu očekávali?
Hráli jsme proti prvnímu mužstvu tabulky, takže jsme očekávali hodně bojovný a hodně těžký zápas. To se taky potvrdilo, měli jsme do toho dát víc. Vyloženě se od nás očekávalo víc, hlavně tady doma.

Do zápasu jste ale vstoupili dobře...
Dobrý vstup tam byl, ale pak jsme to v druhé třetině nepotvrdili. Ve třetí jsme se do toho po druhém gólu dostávali špatně. Hlavně jsme neproměnili hodně šancí. Musíme se na to víc soustředit. Já jsem tam taky měl spoustu šancí, něco jsem tam měl dát. Bylo to hodně na nás.

Co se v té druhé třetině stalo?
Vůbec nevím. Možná jsme to trošku podcenili a asi jsme čekali, že to po prvním gólu půjde samo. První třetina vypadala dobře, ale pak najednou bum. Oni začali hrabat, nechávali jsme jim hodně prostoru a už to šlo.

I když tato pasáž hry nebyla z vaší strany úplně povedená, do třetí třetiny se vstupovalo za vyrovnaného skóre, jak jste to vnímali?
My jsme hlavně vůbec neměli dovolit, aby předtím vyrovnali. A potom za stavu 1:1 jsme měli tutovku. Nebo já jsem měl tutovku. Hnedka nato nám dali ten druhý gól, takže nedáš – dostaneš.

Jak celá tato situace vypadala?
Byla to situace čtyři na čtyři. Vyhráli jsme buly a já to tam dostal sám před bránou. Měl jsem asi udělat ještě krok do strany nebo si víc počkat na pohyb gólmana. Pak už jeli do přečíslení a my čekali, že to tam padne.

Kromě hry čtyři na čtyři jste měli i několik přesilových her, včetně přesilovek 5 na 3, z kterých se vám nepodařilo skórovat. Co říkáte na havířovská oslabení?
Přesilovky nám poslední dobou hodně šly, ale teď jsme narazili na někoho, kdo umí líp bránit. A jak už jsem říkal, naše koncovka v tomto zápase taky nebyla ideální a šlo to tam hodně znát.

Možná to bylo složitější, ale ke konci utkání jste se do zápasu znovu dostali a vytvořili jste si závěrečný tlak. Jak se vám hrálo?
Pak to najednou šlo. Nevím, od půlky třetí třetiny to šlo a opravdu nevím, čím to je. Měli bychom se trošku sepnout a hrát takhle celý zápas. Nic speciálního jsme ale nedělali a ani nic nechystali. Možná trenér, že by odvolal gólmana, ale hlavně tam dvě minuty před koncem přišel faul. Nevím, jestli to bylo hodně diskutabilní, ale už to tak prostě bylo.

Prohráli jste 1:2, mnoho branek napadlo ani v předchozích vzájemných zápase. Čím to podle vás je?
Vždycky jim šlapeme na paty, nebo oni nám, už loni to tak bylo. Jsou to hodně vyrovnané zápasy, ale je to zvláštní, protože to tam prostě nikomu nepadá.