Vsetín potvrdil domácí formu a poskočil zpět na 2.místo

Jan Tajzler • 13.01.2020

Vsetín přivítal na startu nového pracovního týdne nevyzpytatelného soupeře z Havířova. Valaši se v první třetině ujali vedení a útočili na navýšení náskoku, leč soupeř ze Slezska dokázal do první sirény srovnat ve vlastním oslabení. Druhá třetina přinesla tuhý boj, ve kterém přítomní diváci na branku čekali marně. Rozhodujícím momentem utkání se stal úvod třetího dějství, kdy za Vsetín v rozmezí osmi vteřin udeřili Březina s Procházkou. Pojistku pak Valaši přidali v závěru, když přesilovou hru využil Tůma a potvrdil dobrou chemii ve druhé útočné formaci společně s Pechancem a Březinou. Vsetín se tak po již sedmém domácím vítězství v řadě vrací na 2. místo v tabulce.

CHANCE LIGA - 2. část, 11. kolo po 13.1.17:30
4:1(1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Březina (J. Drtina, D. Tůma), 43. Březina (D. Tůma, Pechanec), 43. Procházka (Gorčík, J. Drtina), 57. D. Tůma (Pechanec, J. Drtina) – 18. L. Bednář (E. Němec). Rozhodčí: Barek, Cabák – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:4, navíc Kotala (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2410. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Hryciow, J. Drtina (A), Ondračka, Jeřábek, Hunkes – Jonák (C), Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – L. Volf, Šilhavý, Vítek.
AZ Havířov: Stezka – Malina, Nepokoj, Dajčar, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar, Ševěček – Kotala, L. Bednář, O. Procházka – Doktor, E. Němec, Bambula – Pawliczek, Maruna, Dvořák – Fridrich, Cihlář, Horváth.

Úvodní minuty souboje Vsetína s Havířovem přinesly vyrovnaný hokej bez větších brankových příležitostí. Do první vážnější příležitosti se dostal domácí Martin Procházka, když si dokázal kličkou obehrát bránícího Malinu a pálil na branku, tu však netrefil. Havířov mohl otevřít skóre po přečíslení dva na jednoho, které vedl Kachyňa a předložil kotouč Kotalovi, nejproduktivnější hráč Azetu ovšem na Gábu nevyzrál. Chvíli poté se z první branky v utkání radovali domácí. Obránce Drtina zavezl kotouč do havířovského pásma a zpoza branky jej předložil David Březinovi, ten nikým nehlídaný najel mezi kruhy a střelou k tyči překonal havířovského brankáře. Vsetín byl v tu chvíli na koni a vynutil si i přesilovou hru v pěti proti třem, v té mohl vsetínské vedení po přihrávce Tepera navýšit Rehuš, ale z voleje trefil pouze brankáře Stezku.

V plném počtu hráčů pak mohl za Azet srovnat Bambula, jenž využil chyby vsetínského obránce na modré čáře a rozjel se vstříc Gábovi, vsetínský brankář ovšem zachoval klidnou hlavu a havířovského nájezdníka vychytal. Slezanům se však přeci jen podařilo vyrovnat a to při vlastním oslabení. Ze středního pásma se do vsetínské třetiny rozjel Lukáš Bednář a ač byl otravován dvěma bránícími hráči, dokázal bekhendem zakončit do pravého růžku vsetínské branky. Po prvních dvaceti minutách tak na Lapači platil vyrovnaný stav 1:1.

Druhá třetina nepřinesla tolik brankových příležitostí jako ta první. Přesilové hry si tentokrát vyzkoušeli hosté ze Slezska, ale v plnohodnotných početních výhodách byli prakticky neškodní. Výjimku potvrzující pravidlo představovala spolupráce Němce s Kotalou, kterou však Gába dokázal pohotovým zákrokem zneškodnit. Za Vsetín mohl po perfektní přihrávce Slováčka udeřit Jonák, v samostatném úniku mířil mezi Stezkovy betony, ovšem havířovský brankář dokázal včas reagovat. Na druhé straně se pak po chybě v rozehrávce snažil procpat kotouč za Gábu, ale ani napodruhé v tutové příležitosti nebyl úspěšný. Ve druhé třetině tak více než dvě tisícovky diváků čekalo na branku marně.

Havířov zahajoval třetí třetinu v početní výhodě, kterou si přenášel ze závěru té předcházející. Vsetín se ovšem i třetí přesilové hře soupeře ubránil a pak zasadil rozhodující ránu. Nejprve se podruhé v utkání prosadil David Březina, jehož povedenému důrazu na brankovišti předcházela dobrá práce od Tůmy, jenž dopravil kotouč do nebezpečného prostoru z pravého křídla. Neuplynulo ani deset vteřin a Vsetín se radoval potřetí. Tentokrát se zrodila povedená souhra, která začala ve středním pásmu u Drtiny, od něj si kotouč na modré čáře převzal Gorčík a všiml si najetého Martina Procházky, jenž v tváří v tvář Stezkovi nezklamal. Vsetín rychle získaný dvoubrankový náskok uklidnil, a i když se musel ještě jednou bránit početní výhodě soupeře, měl průběh třetí třetiny pod kontrolou. Definitivní pojistku pak při přesilové hře Vsetína přidal David Tůma, jenž zužitkoval povedenou přihrávku od Pechance.

Vsetín tak znovu potvrdil domácí formu. V prostředí Lapače ještě nenašel během nadstavby přemožitele a po zaváhání Chomutova se vrací na 2. místo v tabulce hned za suverénní českobudějovický Motor.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Prví třetina byla jakž takž, druhou dvacetiminutovku jsme nehráli dobře. Havířov v ní byl lepší, sinější v osobních soubojích. Ve třetí třetině po druhém gólu jsme utkání dohráli dobře. Ale za stavu 1:1 to mohlo dopadnout jakkoliv, takže jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Chtěl bych pochválit kluky. Zní to blbě, když jsme prohráli 1:4, ale dvě třetiny jsme hráli velice dobře, v té třetí nám tam během minutky spadly dva góly. Takové kontroverzní rozhodnutí. Bohužel to bylo 3:1, pak jsme dostali čtvrtý gól. Jedeme domů s prázdnou a musíme se připravit na středu.