Do semifinále s Prostějovem vstoupili Vsetínští porážkou

Radek Bařina • 07.03.2014

Prohru z prvního semifinálového duelu na ledě Prostějova vezou hokejisté VHK Vsetín. Ti s favoritem drželi krok až do 19. minuty, kdy inkasovali branku na 1:2. Ve druhé třetině domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl a když v úvodu třetí periody využil přesilovku Malý, bylo o výsledku rozhodnuto. Jestřábi nakonec ovládli utkání poměrem 5:1 a v sérii vedou 1:0. Konečné skóre však nic neznamená, 2. Zápas sérii čeká v neděli Lapač a Vsetínští již během sezóny potvrdili, že doma to na Prostějov umí.

2. liga - SF1 pá 7.3.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Coufal (Jurík, Sršeň), 19. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 28. Luňák (Duba, Švaříček), 42. Malý (Stejskal), 44. Stejskal (Venkrbec) – 12. Podešva (Vítek, Hryciow). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2048. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Rozum – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička – Stejskal, Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Coufal, Jurík J., Sršeň.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Hryciow, Tichý, Farda, Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek, Kývala, Báchor, Pokorný.

První semifinálový souboj mezi Jestřáby a Vsetínem přilákal na zimní stadion v Prostějově více jak 2000 fanoušků, kteří viděli pěknou hokejovou podívanou. Trenér Hanáků Petr Zachar nasadil do branky opět Kevina Rozuma, jeho protějšek Viktor Hlobil pak zkušeného Petra Tučka.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří hned v první minutě dostali možnost přesilové hry. Vsetín se dobře bránil a Jestřábům příliš příležitostí nepovolil. Na druhé straně naopak musel Rozum řešit šanci Daniela Vaňka a Reného Kajaby. Tuto skrumáž zastavila až posunutá branka domácích. Utkání se neslo ve vysokém tempu a v čase 6:50 přišla i první branka. Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Kotouč se po ose Tomáš Sršeň – Martin Belay dostal až k VIKTORU COUFALOVI, jenž neměl problém zužitkovat svých spoluhráčů – 1:0.

Prostějov pokračoval v aktivitě a Vsetín dostával pod tlak. Co však domácí brzdilo, byly vyloučení. Na přelomu první periody hosté jednu z přesilovek využili. Vsetínští přečíslili čtverku bránících Jestřábů a JAN PODEŠVA se z blízka nemýlil – 1:1.

Jestřábi měli v zápětí několik šancí na vstřelení druhé branky. Tu největší nevyužil Martin Belay, který si z kotoučem až moc hrál, místo toho, aby přímo zakončoval. Dvě minuty před přestávkou se Prostějov přeci jen dočkal. Ke kotouči se mezi kruhy dostal MATOUŠ VENKBREC a nekompromisní ranou poslal Jestřábi do vedení – 2:1.

Prostřední perioda začala opět šancemi prostějovských, ovšem bez gólového úspěchu. V 25.minutě přišla první roztržka této série, kdy byli vyloučeni domácí Lukáš Duba a hostující Michal Žák. Byl to právě kapitán domácích, kdo po návratu z trestné lavice využil špatného střídání VHK, zmocnil se kotouče, který posunul na LUKÁŠE LUŇÁKA a lídr Jestřábů elegantně zakončil – 3:1.

I po polovině utkání rozhodčí dost často vylučovali, takže diváci byli svědky několika přesilových her a oslabení na obou stranách. Branka však do konce druhé části nepadla.

Výborný vstup do třetí třetiny měli domácí hokejisté. Ti pokračovali v přesilové hře ze závěru prostředního dějství. Prostějov se držel dlouho na kotouči. Vladimír Stejskal posla puk mezi kruhy na ROBINA MALÉHO, který zakončil přesnou střelou k tyči – 4:1.

O dvě minuty později bylo na stadionu opět o něco veseleji. Byla to znovu první formace Jestřábů, která se mohla radovat z branky. Matouš Venkrbec obkroužil branku, dostals e i k zakončení, to však Plšek ještě zlikvidoval, ale na dorážku kanonýrka VLADIMÍRA STEJSKALA, již neměl nárok – 5:1.

Zápas byl za tohoto stavu rozhodnutý, i přesto se začalo jiskřit. Několik vyhrocených situací museli řešit rozhodčí. Matouš Venkrbec se dostal ke dvěma faulům. Sotva přišel poprvé z trestné lavice, už tam putoval znovu. Vsetín tak dostal příležitost přesilové hry 5na3. V této části hry předvedl obrovskou obětavost kapitán LHK Lukáš Duba, jenž několikrát skočil do střely a tím zachránil svůj tým od ohrožení branky. V úplném závěru pak došlo na menší roztržku, v níž opět úřadovala kapitán LHK, nicméně nyní ne v hlavní roli.

Vedení v sérii se tak ujímají Jestřábi, v neděli se hraje na Lapači druhé utkání. Ovšem závěr toho prvního již nyní slibuje atraktivní a vyhecovanou podívanou.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Začátek byl hodně vyrovnaný, tam se to přelévalo z jedné na druhou stranu. Od 15. minuty jsme ale přebírali iniciativu a od druhé třetiny jsme byli lepší, Vestín jsme přehrávali, ale měli jsme problém překonat Plška, který chytal velmi dobře. Jakmile jsme odskočili na rozdíl čtyř gólů, tak se to už jenom dohrávalo.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): Bylo to první utkání série, my jsme hráli solidně pouze první třetinu. Od druhé třetiny jsme doplatili na naši nedosciplinovanost, dělali jsme fauly, které nic neřešily. Díky tomu se hráči jen vylučovali a nevěnovali se hokeji. Tento zápas je minulostí, doma musíme hrát svoji hru, tak jako s Opavou.