Martin Ambruz před startem semifinále: Věřím, že fanoušky nezklameme

Václav Trávníček • 06.03.2014

Zápas, den volna, zápas. Harmonogram play-off druholigové hokejisty nešetří. Poté, co ve středu postoupili z náročného čtvrtfinále, čeká už v pátek Valachy další výzva. V prvním utkání nové série se postaví na Hané celku Prostějova, v neděli se semifinále stěhuje na Lapač. „Musíme se držet toho, co nás zdobilo doteď. A psychicky se připravit na to, že nás obden čeká další zápas,“ řekl Martin Ambruz, elitní útočník VHK, cestou na čtvrteční trénink.

Martine, že jste si ve středu večer skutečně oddechl?
Jasně, myslím, že jsme si oddechli úplně všichni. Série byla dlouhá a všech pět zápasů bylo vyrovnaných. Oddech, že se nám splnil první cíl, tam byl určitě velký. Pak jsme ale přepnuli a začali myslet na další průběh play-off.

Co podle vás čtvrtfinálovou sérii s Opavou rozhodlo?
Přišlo mi, že měli Opavští ze začátku více štěstí. Více jim vycházely koncovky zápasů. My jsme nebývali horší, věděli jsme, že na ně máme. Ale sportovní štěstíčko, které k úspěchu potřebujete, při nás úplně nestálo. Změnilo se to ve čtvrtém utkání na našem ledě, kdy jsme vyhráli na samostatné nájezdy. Když jsme v sérii prohrávali 0:2, věděli jsme, že nemáme co ztratit. Chodili jsme zápas od zápasu a nakonec to dopadlo dobře. Také jsme měli více sil.

Jízdní řád semifinále (hraje se na tři vítězná utkání):

pátek 7.3. Prostějov - Vsetín od 18:00

neděle 9. 3. Vsetín - Prostějov od 17:30

úterý 11.3. Prostějov - Vsetín od 18:00

čtvrtek 13.3. Vsetín - Prostějov od 17:30

sobota 15. 3. Prostějov - Vsetín od 18:00

VHK vypraví v případě zájmu v pátek 7.3. na utkání do Prostějova autobus s fanoušky (kapacita 47 osob). Odjezd od zimního stadionu v 16 hodin, možno přistoupit i ve Valašském Meziříčí (zastávka ul. Vsetínská).

Cena zpáteční jízdenky 100,- Kč. Zájemci pište na mail klub@hc-vsetin.cz do pátku 10 hodin. Uvádějte své příjmení a jméno + počet osob.

Projevilo se, že jste během sezony hráli na čtyři pětky?
Celý leden a únor jsme hráli pořád na čtyři lajny. Většina druholigových mančaftů přitom hraje na tři pětky a to i před play-off. My to takto praktikovali delší dobu a tím ušetřili spoustu sil.

A co psychické síly? Byl v průběhu čtvrtfinálové série nějaký moment, kdy vás opouštěly?
Určitě nebylo jednoduché jet do Opavy za stavu 0:2 na zápasy. Na chodbě jsem se potkal s Danem Tobolou, říkal, že to teď bude určitě těžké. Já na to, že jsme letos vyhráli deset utkání po sobě, tak proč bychom teď nevyhráli tři. A povedlo se.

Jak vlastně vypadá váš momentální režim? Máte v nabitém programu play-off čas na regeneraci?
Každý se snaží dělat to, co dělá vždycky a na co je zvyklý. Teď už třeba není tolik tréninků, kolikrát stačí obout brusle na třicet minut, dát si pár nahrávek a vystřelit na gólmany. Teď už to není o trénování, člověk v tento moment nic moc nenatrénuje. Spíš se musí psychicky připravit na to, že ho obden čeká zápas.

Informace ohledně prodeje vstupenek na nedělní semifinálový duel

Pro majitele permanentek (sezení i stání) proběhne předprodej vstupenek na utkání semifinále play-off hrané v neděli 9.3. na zimním stadionu Na Lapači v kanceláři p. Tesaříka v těchto termínech: pátek 7.3. od 15 do 18 hodin a sobota 8.3. od 9 do 13 hodin. Prodej vstupenek začne v den utkání na pokladnách ZS od 16:30.

Cena lístků: stání: 50,- Kč, sezení: 70,- Kč.

Nedávno jste laboroval se zraněním. Jak se před pátečním startem semifinále cítíte?
Zlepšuje se to den po dni. Pomohla mi jedna paní, která mi hned po zranění poradila, co s tím. Doktor ve Zlíně se mi na to podval ještě ten den večer, takže se mi zranění úspěšně hojí.

Jak se na soupeře z Prostějova připravujete?
Akorát jedu na trénink. Uvidíme, co trenéři připraví. Vymyslet toho moc nového nejde, musíme se držet toho, co nás zdobilo doteď. Poslední tři měsíce něco hrajeme a když to budeme plnit tak, jak máme, myslím, že nebudeme lehkým soupeřem.

V čem spočívá největší síla Jestřábů?
Letos jsme hráli s Prostějovem obrovsky vyrovnané zápasy a byli jsme snad jediní, kteří ho v základní části dvakrát dokázali porazit. Těžko říct, play-off je úplně jiná soutěž, rozhodují skutečně maličkosti. Mančaft může být lepší a stejně může pohrát. Semifinále bude nevyzpytatelné.

Vzkázal byste něco vsetínským fanouškům?
Hlavně bych jim chtěl poděkovat za to, co předvedli ve středu v Opavě. Dojelo jich skutečně hodně. Všichni v kabině věříme tomu, že za námi budou jezdit i do Prostějova a že je nezklameme.