Vstupenky online

Vsetínský střelecký apetit tentokrát odnesla Opava

Jan Tajzler • 17.02.2016

Poslední venkovní utkání základní části zavedlo vsetínské hokejisty do Slezska. Opava mohla v případě vítězství pojistit svou účast v play-off a dle toho se také do soka z Valašska pustila. Už po devatenácti vteřinách hry otevřel skóre domácí Svoboda. To bylo však ze strany Slezanů vše, Valaši do konce první třetiny skóre srovnali a ve zbývajícím průběhu utkání spustili střelecký koncert, který se tentokrát zastavil na čísle šest. Vsetínští tak dokázali navázat na domácí vítězství proti Žihadlům a opavský postup do play-off se minimálně do soboty odkládá. Definitivní tečku za základní části Vsetínští obstarají v sobotu, kdy hostí na domácím ledě Hodonín.

2. liga - 43.kolo st 17.2.18:00
Hokejový klub Opava
VHK ROBE Vsetín
1:6(1:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Svoboda (Chalupa) – 9. Slováček (Nedbálek, Dvořák), 21. Zúbek (Kolařík, Daněk), 37. Vávra (Žák, Hrazdira), 47. Vávra (Hrazdira, Ostrčil), 47. Finsterle (Ondráček, Nedbálek), 52. Vávra (Ostrčil, Hrazdira). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:6, navíc Černý L. (OPA) 10 min. a Vítek D. (VSE) 10 min + OK za nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 665. Střely na branku: 21:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:6.

Hokejový klub Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Slavík, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek J., Polok, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Báchor, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Štědrý, Vrba – Kolařík, Daněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek D., Kajaba, Hrazdira, Vávra, Abdul, Ondráček, Finsterle.

Hned na začátku první třetiny se opavského stadionu zmocnila radost, když síť Vsetína rozčísl puk vyslaný Svobodou. Vzápětí se blýskl zvýšenou aktivitou valašský hokejový klub a v osmé minutě vyslal úspěšnou střelu Slováček. U brány Slezanu se zelenožlutí hokejisté drželi i nadále, avšak Šafránek všechny střely ukázkově vychytal.

Ve druhé části Vsetín naplno ukázal svou sílu a hned dvěma brankami strhl vedení na svou stranu. V čase 20:31 zasadil gól i přes blokování ze strany Opavských jistou rukou Zúbek. V následujících minutách si hráči obou týmů puk předávali jako horkou bramboru. Domácí borci hnáni vidinou potřebných bodů makali, nakonec to ale byl zelenožlutý tým, kdo mohl slavit. Branku vstřelil ve 36. minutě Vávra.

Závěr utkání přinesl nejnapjatější situaci. Vsetín našel svou nejlepší formu a přidal další tři góly. Jako první využil prázdného prostoru po Šafránkově boku Vávra v čase 46:07, po necelých dvaceti vteřinách zvýšil na 5:1 Finsterle.

Ani po vyžádaném oddechovém čase Opavští nic nevymysleli, ve zhoustlé atmosféře naopak často ztráceli hlavu a kvůli sekání či hákování si opakovaně museli poradit jen ve čtyřech hráčích. Poslední střela zamířila do sítě v 51. minutě. Vávra se ukázal podruhé, dorazil přihrávku Odstrčila do klece domácích a zkompletoval hattrick. V posledních okamžicích se u obou týmu projevila prchlivost a vsetínský Báchor se po srážce se soupeřem musel dokonce odebrat mimo led. Skóre se již nezměnilo, Valaši tak ve Slezsku potvrdili sílu druhého celku soutěže.

Ohlasy k utkání

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Vsetín ukázal svou sílu před play-off. V průběhu celého utkání byl lepším týmem a svou výkonnost postupně stupňoval. Absolutně jsme na něj nestačili ve všech činnostech. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme na tom hůř bruslařsky. Nemáme optimální sestavu. Museli bychom být kompletní, abychom dokázali Vsetínu lépe vzdorovat.