Zvedne se Vsetín proti výsledkově trápící se Opavě?

Filip Bazala, Radek Bařina • 18.12.2012

Poslední zápasy Vsetína i Opavy nedopadly pro týmy nejlépe. Slezan z pěti utkání čtyři prohrál. Vsetín prohrál poslední tři zápasy z pěti. V rámci šestadvacátého kola se tito soupeři proti sobě postaví, aby špatné výsledky proměnili konečně ve vítězství. Valaši budou mít výhodu domácího prostředí, ve kterém je tradičně ženou dopředu fanoušci. Opava však letos na Vsetín umí a na Valašsko si jede pro vítězství. Kdo bude na konci utkání spokojenější? Přijďte se podívat! Ve středu 19.12. od 17:30 na Lapači.

Vsetínský tým i nadále pokračuje ve zlepšených výkonech, ale za poslední zápasy vybojoval "pouze" šest bodů. Poslední dva duely odehráli Valaši slušně, ale v Havířově dvě branky a později v Přerově pět tref na body nestačilo. Dobu zprávou je, že se uzdravil František Zúbek, Jiří Farda a Tomáš Mečiar, kteří už pravidelně nastupují. Do řad zelenožlutých se v posledních dvou utkání připojil talentovaný třinecký junior Radim Matuš, který by se mohl objevit i v zápase s Opavou. Vyloučena je však účast jeho spoluhráče z Třince, Petera Bezušky, který bude plnit reprezentační povinnosti.

Vraťme se do zápasu v Přerově, kde Valaši selhali hlavně ve svých oslabení, které jinak mají poměrně dobré. Zubři po čas zápasu stále vedli o dvě branky a Vsetín jen dotahoval. I přes enormní snahu srovnat a vybojovat nějaké body nakonec museli zelenožlutí přijat výsledek 6:5. Trenér Hlobil hodnotil zápas takto: "Jsme velice zklamaní. V první třetině jsme nechali soupeře utéct o dva góly, což se v Přerově, který má velmi zkušený mančaft, těžko dohání. Navíc má Přerov velmi dobré přesilovky a dnes to potvrdil. Hráče jsme upozorňovali, aby zbytečně nefaulovali, jenže to nepomohlo. Fauly tam byly a navíc vůbec nic neřešily. Třetí třetinu jsme bojovali, stála nás dost sil, ale už se nám vyrovnat nepodařilo. Nebýt toho špatného začátku, tak jsme z Přerova mohli odvézt nějaké body.“

Do zápasu s Opavou vsetínští opět vstoupí se čtyřmi formacemi. Do brány by měl nastoupit Lukáš Plšek, kterému bude krýt záda tradičně Petr Hromada. Nadále zraněnými jsou Filip Okuliar, Marek Dubec, Jiří Korčák, Juraj Tichý a Jan Podešva, který však už možná svou nemoc do středy vyléčí. Najisto se sestavy dozvíte až z oficiálních soupisek, které budou k dispozici před zápasem. Po dvou těsných nezdarech tedy čeká Valachy Slezan, který letos potkají na ledě svěřenci trenéra Hlobila už po několikáté. Podaří se Vsetínu zvítězit? Buďte při tom, ve středu 19.12. od 17:30.

Poslední zápasy Opavě nevyšly

Potvrzuje se předsezónní očekávání, že opavský Slezan bude jedním z úhlavních rivalů Vsetína v bitvě o čtvrtou příčku. Momentálně jsou Slezané pátí, přesně dva body před šestým Vsetínem. Opava navíc aktuálně neprožívá nejplodnější období. Z posledních sedmi utkání totiž jen dvakrát vyhrála – na ledě Nového Jičína a doma s Frýdkem. Jinak se ale Opavané trápí. Ze tří duelů s Prostějovem vytěžili jediný bod, v minulém kole pak podlehli 4:2 na ledě Karviné. Proti Vsetínu se ale červenobílým tradičně daří, vždyť ze čtyř utkání, které spolu oba celky letos sehrály, prohrála jen jediné – ke všemu pouze o gól 5:6.

Produktivitu Slezanu vede 19 bodový Petr Chalupa, který je s 11 brankami rovněž kanonýrem týmu. Dvorního nahrávače má v Bohumíru Hermanovi (6+17), tradičně produktivní je Tomáš Měch – 16 bodů (6+10). V rozpětí devíti bodů se ale pohybuje hned devět opavských útočníků a tři obránci k tomu. Je tedy vidět, že především týmový výkon a vyrovnanost hráčů je to, co červenobílé zdobí. Zmíněnými obránci jsou David Galvas (4+8), Jaromír Bednárek (4+8), Josef Tichý (5+6). Brankářskou jedničkou Opavy je zkušený Dušan Šafránek, který, krom jednoho utkání, odchytal všechny opavské duely v sezóně.

Předpokládané sestavy:

Zatímco opory opavského celku by měly být k utkání vesměs připraveny, domácí Vsetín bojuje už delší dobu s rozsáhlou marodkou. Ta se sice lehce ztenčuje, přesto se VHK bude, s největší pravděpodobností, muset obejít bez Dubce, Tichého, Korčáka a nejspíš i Podešvy. Příležitost tak zřejmě opět dostanou hráči juniorky, kteří se dosud předvádějí v dobrém světle.

Vsetín: Hromada (Plšek) - Vrba, Farda, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána, Žabčík - Mikšovský, Vaněk, Zúbek, -Vítek, O. Hruška, P. Hruška - Brezáni, Matuš, Kajaba - Štrbík, Daněk, Kývala, Kubo.

Opava: Šafránek (Novák) - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Kukol, Bednárek - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.