Vstupenky online

Posily pro útok i obranu: Na Lapač přichází Miroslav Indrák a Jiří Říha

Redakce • 19.05.2021

V průběhu třetího týdne letní přípravy hlásí hokejisté VHK ROBE Vsetín další posily. Zelenožlutý dres budou od nové sezony oblékat obránce Jiří Říha a útočník Miroslav Indrák. Oba hráči míří na Valašsko v pozici lídrů se zkušenostmi z extraligy. „Jsme rádi, že jsme se s Jirkou a Mirkem domluvili. Novinkou pro nás je, že pokud všechno klapne, začneme už v červnu trénovat také na ledě. Tím se nabízí možnosti try-outů a uvidíme, co čas přinese,“ sdělil jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola k aktuálním i potenciálním příchodům.

Jiří Říha, obránce

Obránce Jiří Říha se narodil 18. září 1992 a vyrůstal v Rychnově nad Kněžnou. Prošel mládežnickými výběry Liberce, kde v sezoně 2010/2011 poprvé z partnerských Benátek nahlédl do extraligy. Tu si zahrál jak pod Ještědem, tak později stabilně v dresu Litvínova a Mladé Boleslavi. V roce 2017 pomohl k postupu do nejvyšší soutěže Jihlavě a stejný úspěch se mu podařil o dva roky později s kladenskými Rytíři. Někdejšího účastníka světového šampionátu osmnáctiletých v loňské sezoně zbrzdily zdravotní komplikace; nakonec ovšem ročník dohrál, a to ve Slavii, kde hostoval z Litvínova. Nyní bude 188 centimetrů vysoký bek bojovat za zelenožluté barvy.

„Jednou z našich priorit bylo doplnit tým o obránce. Jsme přesvědčeni, že Jirka splňuje všechny požadavky. Je to zkušený hráč, pravák, je důrazný a zároveň vhodný do přesilovky. V loňské sezoně měl zdravotní trable, nicméně ročník ve Slavii už dohrával a pevně věříme, že je již stoprocentně fit. Cítíme z něj spoustu chuti a energie být součástí našeho týmu a prožít s námi úspěšnou sezonu,“ uvedl Daniel Tobola.

„Jsem rád, že jsem tady a můžu začít trénovat s týmem. Moc se těším na novou sezonu a na to, jak bude všechno probíhat. Věřím, že vláda dovolí fanouškům vstup na stadion. Když jsem na Lapači hrál jako soupeř, běhal mi mráz po zádech. Vlastně už když jsem byl malý, tak jsme doma v Rychnově nad Kněžnou s tátou fandili Vsetínu. Udělám maximum pro to, abychom byli úspěšní,“ sdělil Jiří Říha po podpisu smlouvy.

Statistiky Jiřího Říhy na Eliteprospects.com (klikněte)

Miroslav Indrák, útočník

Útočník Miroslav Indrák začal s hokejem v Písku, kde se i 12. srpna 1995 narodil. V dorosteneckém věku odešel do Plzně a tam už v 18 letech nakoukl do extraligového týmu. Mnohonásobný mládežnický reprezentant, jenž dvakrát oblékl dres i seniorského národního týmu, odehrál na západě Čech necelých sedm sezon. Během této doby pomohl škodovce ke třem tuzemským bronzům a jedné medaili stejného kovu z Champions Hockey League. Produktivní forvard posléze působil ve Vítkovicích a českobudějovickém Motoru. V uplynulé sezoně, kterou dokončil zpátky v Plzni, se potýkal se zraněním, i tak do dnešního dne nastřádal 342 startů v nejvyšší soutěži. Další přidá v Chance lize v dresu Vsetína.

„Mirek je na svůj mladý věk zkušený hráč se spoustou extraligových startů. Věříme, že v Chance lize bude patřit mezi nadstandardní kreativní útočníky. Slibujeme si od něj zlepšení naší produktivity v přesilových hrách. Věříme, že jeho první velká štace v této soutěži bude úspěšná a že Mirek pomůže k úspěchu celého týmu,“ uvedl Daniel Tobola.

„Přiznám se, že mě zájem Vsetína překvapil, jsem za něj moc vděčný. Moc jsem se tady těšil. Jsem tu první den, kabina i trenéři jsou super. Jestli přicházím jako opora? Nikdy to není o jednom hráči, na prvním místě musí být tým. Na druhou stranu už jsem něco odehrál a s odpovědností problém nemám. Ale upřímně na řeči moc nejsem, budu to chtít ukázat na ledě. Přicházím s pokorou a moc se těším,“ sdělil Miroslav Indrák po příchodu na Lapač.

Statistiky Miroslava Indráka na Eliteprospects.com (klikněte)

S oběma novými tvářemi vsetínské kabiny přineseme rozhovory v následujících hodinách a dnech.

Aktuální soupiska VHK pro sezonu 2021/22

  • Brankáři: David Gába, Jakub Málek, David Sachr.
  • Obránci: Jiří Říha, Lukáš Buchta, Ondřej Smetana, Tom Ondračka, Šimon Jenáček, Jakub Jenáček, Michal Hryciow, Lubomír Štach.
  • Útočníci: Miroslav Indrák, Luboš Rob, Vít Jonák, David Březina, Jan Berger, Adam Zeman, Daniel Klímek, Roman Půček, Adam Hořanský, David Vítek, Radim Kucharczyk, Roman Vlach.
banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice
×
Dnes v | Dor.
Draci Pars Šumperk
VHK ROBE Vsetín