Zůstanou dorostenci v první desítce i po misi v Čechách?

Petr Vychopeň • 15.11.2007

V s e t í n – Mladá Boleslav a Bílí Tygři. Dvojice týmů, kterým se v prvním klání sice nepodařilo uštědřit zelenožlutým ránu znamenajíc odebrání bodů, přesto však okupují lepší pozici v tabulce. Na misi do Čech se tým trenéra Turka vydá podpírán famózními výsledky z posledního tria kol, kdy pokořil silné Vary, Pardubice a nakonec i Hradec. Zda Valaši přidají další korálky na šňůru výher či se na Lapač vrátí s prázdnou, se rozhodne v pátek od 17.00, respektive v první víkendový den od 12.00. “Víme, že Liberec i Boleslav jsou celky s velkou silou, ale nám to při venkovních zápasech klape, takže si jedeme pro co nejvíc bodů,“ hovoří vsetínský forvard Jakub Pořický.

Bílí Tygři Liberec – 43 bodů, skóre 101:51, 3. místo

Devětkrát zisk tří bodů a jedna výhra po prodloužení. To je excelentní úspěšnost libereckých mladíků při domácích střetech. K tomu přidáme ještě venkovních pět výher, z nichž jednu v nastaveném čase, pětici utkání s nulovým ziskem a výsledek? Úctyhodné třetí místo, na němž se páteční soupeř vsetínských vyslanců momentálně sluní. Bude tedy jenom na Vsetínských, zda napodobí zisk tří bodů z jubilejního klání těchto soků v letošní sezóně, či z ledu odklouzají nadarmo.

Otazník se taky vznáší nad tím, jak si povedou zelenožluté hvězdy, jakými jsou například Dmitrij Jaškin nebo Jakub Pořický, kteří v poslední trojici střetů nasbírali shodně čtyři body. Konkurovat jim bezesporu bude tahoun Chlouba Roman či Skalický Daniel z řad Tygrů. Při součtu jejich bodů za již odehrané zápasy by jsme se dostali k magickému číslu 72.

HC Mladá Boleslav - 42 bodů, skóre 82:63, 5. místo

Konto sobotního adepta na zkřížení holí už sice neoplývá tak bravurními statistikami, ale přesto je můžeme považovat za ty vyčnívající v dobrém slova smyslu. Mladoboleslavští se totiž mohou z dvacítky zápasu pyšnit tuctem výher, kterým kontruje kvarteto soubojů prohraných. Zbylé čtyři pak dorostenci z Boleslavi dotáhli do prodloužení respektive nájezdů a vytěžili z nich šest bodů.

Na Valachy tudíž nečeká nic lehkého. Od Liberce dělí Turkův výběr šest bodů a od Boleslavi pět, tudíž se hraje o hodně. Pokud vyslanci z Lapače pomýšlejí na lepší umístění než momentální deváté místo, je třeba si v Čechách obohatit pokladničku.

Sestavy z minulého kola

Vsetín: Hromada - Vrba F., Trška, Vrba L., Jaškin M. Synek, Hladký, Mikuláštík, Zbranek, Tyralík - Ptáčník, Vávra, Kentoš, Pořický, Kozák, Podešva, Jaškin D., Kubo, Kajaba, Horehleď, Slováček.

Liberec: Pyrochta - Jelínek, Jurčák, Kulda, Příkazský, Lacek, Sobotka - Vašek, Bortňák, Jánošík F., Oppelt, Bulíř, Jánošík A., Filippi, Skalický, Chlouba, Maďar, Rohal, Mulač, Dám, Miškovský, Vlach.

Boleslav: Vokatý - Mozík, Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Jankovský, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc

Vzájemná utkání

9. kolo: VSE-LIB 3:2

Branky a nahrávky: 30. Horehleď (Ptáčník), 32. Vávra (Pořický), 59. Kozák (Vrba) - 51. F. Jánošík (Bortňák, A. Jánošík), 58. Vlach (Bortňák). Rozhodčí: Hladil - Dobeš, Novák. Vyloučení: 9:14. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0

9. kolo: VSE-MLB 7:2

Branky a nahrávky: 5. Vrba L. (Ptáčník), 12. Jaškin D. (Vrba L.), 14. Jaškin D. (Vrba L.), 22. Kajaba (Pořický, Jaškin M.), 25. Ptáčník (Jaškin M., Kajaba), 38. Matuštík (Pořický) - 7. Soukup (Jiránek, Sochor), 36. Sochor (Rys, Protivný). Rozhodčí: Jeřábek J. - Jeřábek A., Schmejkal. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2.