Vstupenky online

Obranu Vsetína vyztuží Marek Voženílek. Takový bek nám chyběl, říká Roman Stantien

Redakce • 16.05.2022

Defenzivní řady Vsetína se rozrostly o novou tvář. Na Valašsko přichází neústupný obránce Marek Voženílek, jenž loňskou sezonu odehrál ve Vrchlabí. „Hledali jsme důrazného, tvrdého obránce. Marek tyto požadavky přesně splňuje. Je důrazný, dobře bruslí, vyhrává osobní souboje a je silný jak v předbrankovém prostoru, tak v rozích. Takový bek nám v kádru chyběl,“ uvedl Roman Stantien, trenér VHK ROBE Vsetín.

Devětadvacetiletý Marek Voženílek pochází z Pardubic, kde také s hokejem začínal. Následně nabíral zkušenosti především ve druhé a první lize. Naposledy působil ve Vrchlabí, odkud se nyní přesouvá na Valašsko. „Jsem zde krátce, teprve musím všechno projít a poznat. Ale cítím se tu skvěle a mám z toho super pocit,“ neskrýval radost zkušený bek po pondělním podpisu smlouvy.

Jeho příchod se uskutečnil velice rychle. „Hledal jsem angažmá a pan trenér Říha dal na mě tip panu Srdínkovi. Spojili se, a v momentě, kdy o mě Vsetín projevil zájem, nebylo co řešit. Jde o TOP tým soutěže s neskutečnými fanoušky,“ popsal Voženílek, jenž si na Lapači v minulosti zahrál v dresu Vrchlabí, Ústí nad Labem a také za juniorku Pardubic. „Když jedete na Lapač v roli soupeře, s trochou nadsázky prohráváte už v autobuse 0:1. Vždycky jsem se na Vsetín těšil, pokaždé tu byla fantastická atmosféra a měl jsem husí kůži,“ zavzpomínal urostlý zadák.

V pondělí absolvoval vstupní testy, od úterý naskočí do letní přípravy Valachů, která odstartovala minulý týden. Postupně se bude rovněž v novém působišti zabydlovat. „Nyní převezmu byt a postupně si ho vybavím, abychom se mohli s přítelkyní a malým synem co nejdříve nastěhovat,“ plánoval Marek Voženílek.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín:

  • Brankáři: Maxim Žukov
  • Obránci: Ondřej Němec, Jiří Říha, Tom Ondračka, Ondřej Smetana, Šimon Jenáček, Michal Hryciow, Marek Voženílek
  • Útočníci: Štěpán Bláha, Jan Berger, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek
banner pod článkem