Vstupenky online

OBRAZEM: Dorost se připravuje na novou sezonu

Redakce • 16.05.2018

Nejen muži, ale i mládež si plnými doušky "užívá" letní přípravu před nadcházející sezonou. Příkladem budiž tým dorostenců, který pod vedením trenéra Lubomíra Konečného vyhlíží další extraligový ročník. Vloni tým ještě mladšího dorostu soutěž zachraňoval. Letos by dle slov hlavního kouče chtěl být tým výš a nestrachovat se až do posledního kola soutěže. To je však zatím daleko. Nyní je důležité se dobře fyzicky připravit.

Lubomír Konečný: Nechci bojovat o záchranu

Trenére, jak probíhá letní příprava dorostu?
Tréninky máme pětkrát v týdnu. Měníme různá sportoviště. Každý trénink má svá specifika a je zaměřený na něco jiného. V rámci letní přípravy jsme stejně jako minulý rok zapojili i ledy v Porubě. Během ní bychom ledy měli využít celkem pětkrát.

Jaká je současná skladba týmu?
V tuto chvíli je v přípravě zapojeno osm obránců, osmnáct útočníku a šest brankářů. Z toho pět kluků je v Kanadě s panem Barusem. Pořád se tým nějakým způsobem dává dohromady. Je možné, že během přípravných zápasů by mohl ještě někdo přiskočit. Kostra týmu je však již daná. Pracujeme na tom, aby tým v sezoně šlapal.

Jste schopen už nyní říct, jestli to bude opět boj o záchranu?
Byl bych rád, kdyby to boj o záchranu tentokrát nebyl. Věřím, že ti kluci kteří tu jsou, tak budeme s nimi mít větší cíl než v minulé sezoně. Nechci bojovat o záchranu, klukům věřím. Někteří si tím prošli minulý rok a mají už nějaké zkušenosti. Věřím, že cíl bude opačný oproti záchranářským pracím.

Panuje spokojenost s přístupem hráčů k letní průpravě?
Ano, s přístupem hráčů jsem spokojený. Většina kluků si uvědomuje, že je v kategorii dorostu a konkurence v letošním roce bude určitě větší než tomu bylo minulou sezonu. Pro některé kluky je přechod do dorostenecké kategorie obtížnější. Tréninkový program je náročnější a pokud se chtějí zapracovat do užšího výběru, musí k tomu tak i přistoupit.

Posunuli jste z loňské soupisky některé kluky do juniorky?
Ano, Honzu Půčka a Standu Kunsta, tak aby tréninkové zatížení měli větší. Určitě by i někteří další z dorostu mohli v rámci letní přípravy naskočit k juniorce, tak ať pro ně tréninky dávají smysl a posunou se někam dále.

Dostanou v týmu prostor i hráči ročníku 2004?
Už minulou sezonu nastupovali za tým mladšího dorostu Adam Turek, Matyáš Dědek a Vojtěch Mikula (ročníky 2004). Cílem by mělo být zapracovat do týmu co nejvíce kluků ročníku 2004, kteří minulou sezonu hráli žákovskou soutěž. Bude záležet jen na nich, jaký k tomu budou mít přístup a zda jejich hokejové dovednosti budou splňovat parametry nejvyšší dorostenecké soutěže.