Zkouškové období ve Vsetíně: Přijdou ještě další hráči

Václav Trávníček • 08.08.2006

V s e t í n - Vsetínu se daří v přípravě a trenéři Vlach s Kopřivou řeší otázku, které z bezmála čtyřicítky hráčů si ponechají v kádru. „Nemáme v plánu mužstvo nějak výrazně měnit,“ říká asistent Břetislav Kopřiva. „Chceme dát prostor především klukům, kteří na Vsetíně působili loni. Počítáme s hráči jako je Marek Dubec nebo David Květoň.“ Druhý jmenovaný útočník měl letos odejít do Kanady, ale pravděpodobně na Valašsku zůstane. „Dnes mi říkal, že na devadesát procent zůstává,“ dodal Kopřiva. Stejně jistý si však vsetínský lodivod nemůže být s dalším působením Ondřeje Hrušky. Kapitán juniorských mistrů republiky za rok 2005 má údajně nabídku z jiného extraligového mužstva. „Byla by škoda kdybychom o něj přišli. Je to pro nás důležitý hráč,“ poznamenal respektovaný trenér.

Na první pohled jednoznačně vypadá situace na brankářském postu. Jako jedničku mezi vsetínské tyče kupoval klub Fina Simo Vehviläinena. Další gólman Josef Kučera chytal loni spíše jen první ligu a nejvyšší soutěž dosud neokusil. Martin Štefl je příslibem do budoucna, ale potřebuje nabrat zkušenosti. A Ital Michel Favre se na konci léta vrátí do svého klubu ve Francii. Jak ale vidí situaci kouč Kopřiva? „Na dvě utkání teď dostane šanci Vehviläinen. Ale máme v mužstvu tři gólmany a bude jen na nich, jak se o šanci porvou. Klidně se může stát, že Simo bude dělat třeba dvojku,“ říká.

Roman Tvrdoň nás zřejmě neposílí. Naopak počítáme s Davidem Květoněm.
— Břetislav Kopřiva
Boj o dres se však dá očekávat především mezi forvardy a mezi beky. Na zítřejším tréninku by se totiž měli objevit dva zahraniční obránci: Fin Henri Laurila a Lotyš Guntis Galvinš, přičemž s prvním jmenovaným by zástupci Vsetínské hokejové chtěli uzavřít hráčskou smlouvu ještě dnes večer. „Galvinše budeme tento týden pozorovat. Působil v Karlových Varech, kde byl ale přetlak obránců a tak jej vyzkoušíme my. Máme zprávy, že by se mělo jednat o kvalitního beka,“ podotkl Kopřiva, kterého v dnešním přípravném zápase s Duklou Jihlava potěšil Slovák Bobček. „Igor se nám zatím jeví v dobrém světle. Neříkám s jistotou, že na Vsetíně zůstane, ale jde vidět, že na extraligu má. Jen potřebuje hrát. Dnes se sice zranil, ale po utkání mi říkal, že bude zítra na tréninku k dispozici.“

Podíváme – li se do statistik, největší aktivitu po dobu letní přípravy vykazují Jakub Kraus a Vladimír Škoda. Ostatně, nákloností k českobudějovickému „dělníkovi ledu“ se trenér Kopřiva netajil už před nedávnem. „Výborné bruslí a hraje dobře. Také si myslím, že by povahově zapadl do mužstva. Ale i další hráči se ukazují dobře, třeba Marek Grill. Naplno ještě nehrál Luboš Rob, který je po zranění,“ připomněl trenér. Navzdory původním plánům se ve vsetínské kabině pravděpodobně neobjeví plzeňský Roman Tvrdoň. Kopřiva tvrdí, že z jeho angažmá na Valašsku zřejmě sejde. „Ale určitě se u nás objeví jiní hráči. Máme například příslib z Pardubic, že od nich někoho vyzkoušíme. Také počítáme s tím, že na konci srpna budou ostatní mužstva redukovat kádry. Takže vše je ještě otevřené.“

Více vsetínským trenérům napoví závěr týdne. Ten s hráči stráví na trenčínském Rona Cupu, kde tým změří síly se třemi slovenskými mužstvy. „Budeme postupně redukovat kádr abychom věděli, s čím nastoupíme do sezóny,“ plánuje Břetislav Kopřiva, jenž by chtěl kolonku Příchodů uzavřít. „A jestli by pak mohl ještě někdo přijít? Jedině, kdyby to byl člověk, který už v extralize něco dokázal. Prostě výrazná osobnost.“