Zaplněný Lapač přivítal hokejisty, kteří pro Vsetín vybojovali extraligu 9. tříd

Redakce • 21.03.2023

Hokejová sezona vrcholí. A-tým Vsetína bojuje v semifinále Chance ligy, juniorka zase ve čtvrtfinále své soutěže, dorost se připravuje na baráž o účast mezi elitou. Úspěšnou sezonu aktuálně završili hokejisté 9. třídy. Svěřenci hlavního trenéra Miroslava Baruse totiž pro Vsetín vybojovali extraligu 9. tříd! Mladí Valaši zakončili soutěžní ročník v neděli na ledě Warriors Brno, následně jim na Lapači v průběhu semifinálového klání A-týmu s Prostějovem tleskaly zaplněné tribuny.

Do soutěže devátých tříd na podzim vstupovalo 71 celků rozdělených do jednotlivých skupin. V základní části Vsetín nepoznal ani jednou hořkost porážky a suverénně tak postoupil do finálové části. Tam se utkával s dalšími moravskými kluby jako Třinec, Kometa Brno, Vítkovice či Přerov. Ve velké konkurenci skončili Barusovi svěřenci na 5. místě, v kontextu celé republiky pak obsadili skvělou 13. pozici.

„Jsem za to velice rád. Aniž by nad tím člověk musel dlouho přemýšlet, skončit v první třináctce týmů z celé republiky je docela slušný výsledek. Náš tým byl poskládaný ze vsetínských odchovanců a doplněný čtyřmi hráči z Uherského Ostrohu, Komety Brno a Rožnova pod Radhoštěm. V průběhu sezony jsme se museli vyrovnat s řadou problémů jako zranění či odchody hráčů, kteří neustáli skutečnost, že už se opravdu hraje o nejvyšší mety. Tím, že nedostávali tolik prostoru nebo si mysleli, že to neděláme ve Vsetíně dobře, tým opustili,“ hodnotil sezonu trenér Miroslav Barus. „Soutěž jsme hráli vesměs na dvanáct třináct hráčů, obehráli jsme šest kluků ročníku 2009. Znamená to velice slušný vklad i do příští sezony pro tuto kategorii. Navíc se tito hráči mohou dostat do dorostu.“

Hodnocení sezony deváťáků je tedy zaslouženě pozitivní. K absolutní spokojenosti snad jenom chybělo, aby si Valaši zahráli play-off. „To je jediné, co mě mrzí. Tak to ale je. Kluci si sáhli na své dno, za celou sezonu toho mají plné zuby. Cíl jsme splnili, jsem za to rád, a myslím, že jsou spokojení i kluci. Co se týká jednotlivých hráčů, nastal u nich obrovský posun,“ uvedl Barus s tím, že jeho svěřenci se ještě možná budou moci se sezonou rozloučit v rámci turnaje. „Chceme najít ještě nějaký turnaj, aby se mohli kluci rozloučit s touto kategorií. Čeká je dorost, kde teprve hokej začíná.“

Poté, co deváťáci v neděli odehráli poslední soutěžní zápas na ledě Warriors Brno, se vrátili zpátky na Lapač. Zatleskaly jim zaplněné tribuny, děkovná slova přidává i jejich trenér. „Chtěl bych klukům poděkovat za celosezonní práci. Pochopili naši filosofii, kdy jim chceme jako klub pomoci. Přistoupili na to, někomu se to podařilo méně, někomu více. Ne všichni se celou dobu potýkali s dobrou formou, někteří jsou v růstu a mají čas. Jiní se vyšvihli, zlepšili se a v příští sezoně mohou být oporami svého týmu,“ zakončil Barus.

Další snímky najdete ve Fotogalerii (klikněte).