Vsetínští fanoušci nebudou na výjezd k Drtičům vzpomínat v dobrém

Michal Veselý • 10.11.2008

Před startem druhé ligy si někteří vsetínští příznivci v kalendáři výrazně označili některé důležité a prestižní zápasy hokejistů VHK. Určitě mezi ně patřily střety se sousedním Valašským Meziříčím a zápasy s „nenáviděným“ Přerovem. Dokonce se říkalo, že kdo přežije výjezd k Zubrům, přežije vše. U žlutomodrých nakonec Vsetínští dopadli dobře, při posledním výjezdu do Hodonína se však děly věci - odvezený bod se některým fanouškům ukázal jako velice drahý.

Že čeká Vsetínské zajímavý výjezd, bylo jasné už když byl autobus s fanoušky na cestě. „Určitě nevylézejte z autobusu, až přijedete, držte se raději v něm a jen pošlete někoho pro lístky,“ poradil nám v telefonickém rozhovoru jeden z redaktorů hodonínských stránek. Jeho rada se ukázala jako velmi cenná. Bohužel všichni příznivci autobusem necestovali a byli napadeni již při cestě k pokladně zimního stadionu.

„Šli jsme si koupit normálně lístky, měl jsem na sobě vsetínskou šálu. Zašli jsme za roh, podíval jsem se jen doleva a už na nás naběhli, bylo jich asi 10 nebo 12. Snažil jsem se krýt hlavu, ale pár ran jsem schytal, byla to rychlovka,“ říká dvaadvacetiletý příznivec s přezdívkou Baf. Druhý napadený, vsetínský bubeník Tom, k to mu dodává: „Asi čtyřikrát mě kopli, naštěstí jsem to ustál. Sebrali nám šály a utekli. Mám rozražený ret a kamarádovi teče krev z nosu.“

Aby toho nebylo pro vsetínského fanouška Bafa málo, jeden z hodonínských příznivců pro něj došel za dohledu policie přímo do kotle hostí a bezmilostně mu „napálil“ jednu do nosu. „Policajti stáli za námi a jen se dívali, neudělali nic, až potom se zeptali, jestli to nechceme nahlásit, dvě šály jsou v prd….,“ říká hodně naštvaně Baf. Pořadatelé ani policie během zápasu svou úlohu nezvládli, do sektoru hostí pouštěli i fanoušky hostí, kteří o hokej zájem neprojevili. „Na dotaz, proč to tak dělají, nám bylo řečeno, že nepoznají, kdo je kdo."

Nutno však říct, že co policie nezvládla během zápasu, to bohatě vynahradila po skončení utkání. Kordón policistů nedovolil asi 200 stovkám hodonínských fandů „pogratulovat“ k cennému bodu a podělit se o svou „radost“ s hosty. Když pomineme jednu vhozenou dlažební kostku na vsetínský autobus, dopadl odjezd relativně dobře.