Zachráněný Vsetín si zahraje proti Uničovu

Filip Bazala • 29.01.2011

Tým Luboše Jenáčka se hned v prvním utkání play-out skupiny dokázal zachránit po domácím utkání s Uherským Hradištěm, kdy Valaši zvítězili 6:5. Nyní čeká vsetínský celek odehrát ještě čtyři utkání, ve kterých už teoreticky o nic nejde, ale rozhodně zelenožlutí nebudou chtít zápasy jen odbruslit. Uničov to doma na Vsetín umí a pokud si chce tým Tomáše Sršně uchovat naděje na záchranu musí naplno bodovat. Zápas se hraje 30.1. od 17:00.

Vsetín čeká v neděli další zápas play-out skupiny, ve které se již po minulém domácím zápase s Uherským Hradištěm dokázali ve třetí nejvyšší soutěži zachránit a tak následující utkání už mohou zelenožlutí hrát poměrně v klidu. Naopak Uničov má ještě stále o co hrát. Uherské Hradiště v prvním zápase porazili na jejich hřišti 6:3 a vykřesali tak jiskřičku naděje na záchranu. Valaši jim také pomohli, když tým ze Slovácka dokázali přestřílet 6:5. Uničov tak ztrácí na předposlední příčku šest bodů, ale má zápas k dobru. Jestli v neděli porazí na svém ledě Vsetín, tak už budou ztrácet pouhé tři body na Uherské Hradiště. Dá se tedy očekávat, že žlutočerní se do vsetínských od začátku pustí a půjdou za vítězstvím. Uničov je na domácím hřišti silným soupeřem, což potvrdili ve třináctém kole ligy, když doma zarazili rozjetý Vsetín poměrem 7:4. I díky této porážce se Vsetín nakonec neprobojoval do bojů o play-of.

Skupina o záchranu je velice herně roztahána a každý tým hraje jeden zápas týdně a jednou dokonce na zápas čeká dva týdny. Z počátku se tohle všem zástupcům týmů (Vsetín, Uničov, Uherské Hradiště, pozn. redakce) nelíbilo, ale nakonec se jim zkrátit herní plán nepovedlo dohodnout a tak každý tým během měsíce odehraje čtyři utkání. Tým trenéra Tomáše Sršně nastoupí v nejlepší možné sestavě a my si pojďme pár hráčů, kteří stojí za zmínku připomenout ve statistikách. V brance nastoupí s největší pravděpodobností Miroslav Koloušek s průměrem 5.5 vstřelených branek na zápas. Záda mu bude krýt kolega Jiří Vybíral se sedmi obdrženými brankami na utkání. V obraně je největším esem rozhodně Tomáš Trojan, který letos v devětadvaceti utkáních nasbíral deset bodů. Dalším pilně pracujícím obráncem je Josef Pour s pěti body. V útoku je nejlepším střelcem Pavel Handl s jednadvaceti kanadskými body. Druhý nejproduktivnější hráč Uničova je František Zúbek, který si letos připsal již devatenáct bodů.

Utkání sehrají Valaši na zimním stadiónu v Uničově, kdy přesně v 17:00 vhodí puk na úvodní buly hlavní rozhodčí M. Smeták a na čarách mu budou asistovat V. Bojda s panem T. Miklerem. Tým vsetínských hokejistů povede do utkání opět Luboš Jenáček se svým kolegou Alexejem Jaškinem.

Předchozí vzájemný duel: Vydřené vítězství

28.kolo, středa 22.12.2010
VHK Vsetín - HC Uničov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 11. Kajaba (Tesařík, Žabčík), 25. Brynecký (Vaněk, Ševčík), 36. Zavrtálek (Vaněk, Spitzer), 56. Rufer (Vítek, Bajtek) - 32. Handl, 52. Rak (Brueník), 60. Přikryl (Frieb).

Důležité vítězství si připsali hokejisté VHK Vsetín v duelu s posledním Uničovem. Tým z Valašska byl sice po celý zápas jednoznačně lepším celkem, díky nepřesné koncovce a občasným individuálním chybám se ale musel až do konce strachovat o výsledek. Vsetínští si tak pod novým koučem Jenáčkem připsali druhé vítězství v řadě a vrátili se zpět do první dvanáctky. „Čekal jsem trošku, že to nebude tak těžké jak to nakonec bylo, protože jsme měli myslím velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. S takovým soupeřem jsme fanouškům mohli udělat větší radost, protože byli opět perfektní a vyhrát trochu větším rozdílem,“ svěřil se po zápase Daniel Brynecký.

Předpokládané sestavy: Loučení s "Bryncem"

Ano, je to tak. Šestadvacetiletý útočník Daniel Brynecký odehraje v dresu Valašského hokejového klubu svůj poslední zápas a stěhuje se zpět na svou rodnou půdu do Nového Jičína, kde také bude nastupovat za celek tamního týmu HC GEDOS Nový Jičín, který si letos vede výborně a zcela jistě zasáhne do play-of. Hráč s číslem 14 na zádech odehrál v letošní sezóně za Vsetín devětadvacet utkání, ve kterých nasbíral sedmnáct bodů za dvanáct asistencí a pět branek a stal se tak třetím nejproduktivnějším hráčem VHK. Danovi děkujeme za odvedenou práci v této sezóně a přejeme hodně úspěchů v dalším hokejovém angažmá. Do utkání nezasáhne Robin Ševčík, který do konce sezóny vypomáhá v Přerově.

VHK Vsetín: Hromada - Farda, Zelenka, Žabčík, Spitzer, Zavrtálek, Tesařík - Ševčík, Vaněk, Brynecký - Valigura, Vítek, Kajaba - Korčák (12. Kubo), Rufer, Klimek.

HC Uničov: Kolušek (Vybíral) - Trojan, Přikryl, Černý, Janda, Prachař, - Hodulák, Pour, Jurča, Handl, Zúbek, - Anděl, Brveník, Rak, - Řezáč, Šnejdar, Provaz.

Další program skupiny play-out:

33. kolo, 30.1. : HC Uničov - VHK Vsetín

34. kolo, 6.2. : HC Uničov - HC Uherské Hradiště

35. kolo, 12.2. : HC Uherské Hradiště - VHK Vsetín

36. kolo, 20.2. : VHK Vsetín - HC Uničov __________________________________________________________________

Aktuální pohled na tabulku skupiny C (play-out):