"Najdu si tě!" křičel Biegl do hlediště

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 08.12.2003

V s e t í n – Nepřetržitě 1878 minut vydržel Radovan Biegl hájit vsetínskou branku a až ve 31.kole se nechal poprvé vystřídat náhradníkem Masným. Cestou na střídačku však nesnesl vulgární nadávky jednoho z „fanoušků“ a při ostré výměně názorů na něj mával holí. „Najdu si tě!“ křičel nazlobeně na původce urážek. Biegl nakonec zápas přeci jen dochytal, ovšem vztek jím cloumal ještě dlouho po závěrečné siréně.

„Absolutně, maximálně mě vytočil jeden takzvaný fanoušek. Jestli si ten člověk myslí, že někoho povzbuzuje tím, když mu nadává ču***ů, tak to se plete. Osobně si takové věci nenechám líbit. Jestli to tím pro něj skončilo, tak pro mě rozhodně ne. Řekl jsem mu, že si ho najdu,“ popisoval vyhrocenou situaci Biegl, který se do debaty s agresivnějšími fanoušky nepustil poprvé. Loni usměrňoval diváky, kteří napadali hostující trenéry a hráče při utkání s Plzní.

„Uznávám, hráli jsme příšerně, ale sprosté řvaní nikomu z nás nepomůže,“ pokračoval Biegl. „Na ledě jsem nechal maximum toho, co jsem byl schopen předvést.“ Náhradní brankář Masný kapituloval už po třech minutách hry, kdy jej prostřelil Richard Žemlička. Vsetín inkasoval tři góly v rozmezí sedmi minut a druhá třetina byla z jeho strany naprostým propadákem. Hokejisté z Litvínova pohodlně kombinovali v rozhozené obraně, trenéři si nakonec museli vyžádat oddechový čas a dostat tým zpátky do latě.

„Hráči přestali zodpovědně plnit úkoly, které jsme si dali před druhou částí. Hlavně ve hře jeden na jednoho,“ dodal trenér Jiří Režnar. K odchodu Radovana Biegla posléze doplnil: „Na Radka toho asi bylo moc, tlak z tribun mu na psychice zrovna nepřidal. O přestávce se ale uklidnil a rozhodl se vrátit.“

„Při pauze jsem nad mým odchodem z branky hodně přemýšlel,“ povídal Biegl. „Mužstvo bylo v situaci, kdy zápas hrozil skončit úplným debaklem. Nakonec jsem si řekl, že už to snad nemůže být horší, a tak jsem utkání dochytal. Nebylo v tom žádné hrdinství nebo snad snaha si něco dokazovat. Jednoduše jsem chtěl týmu pomoci.“

Bilance posledních sedmi zápasů na domácím ledě je výmluvná: žádné vítězství, dvě remízy, pět porážek při skóre 11:20. V pátek navíc vsetínské čeká zápas pravdy proti Českým Budějovicím. „Bude to asi nejdůležitější zápas sezóny,“ řekl Radovan Biegl. O nadcházející reprezentační přestávce mají trenéři i mužstvo o čem přemýšlet...